[PL] Off'owe WiP'y

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

Ostatnie porady przeczytalem juz po zrobieniu zdjec, ale tego pana akurat to jeszcze moge pomeczyc ; p A wczoraj mialem okrutnego lenia i w calosci wyszlo ze niewiele zrobielm ; p
Cos tam kombinowalem, nie wiem czy osiagnalem zamierzone efekty. Np u kasztelana chyba uzylem za ciemnego glejza tego granatowego i calosc jeszcze ciemniejsza mi wyszla. Zastanawiam sie nad dorzuceniem troche bazowego koloru, co myslicie?
No i pancerz, poki co dostal tylko delikatny wash z mithrila, a o washach zapomnialem, mam caly zestawik i pewnie jeszcze wykorzystam w takim badz razie ; d
No ale gadanie gadaniem, zdjecia:

Image

http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3062.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3063.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3068.jpg

Nad BT'kami tez pracowalem. Poprawki na kolesiu z laska(mam nadzieje ze oko nadal dobrze wyglada xD ) jednak widze na zdjeciach ze plecak nadal licho wyglada, a i tak juz gorne partie rozjasnilem na calej powierzchni, a boczne i dolne przyciemnialem. Co chyba srednio widac. Jeszcze krawedzie powyciagam, moze bede w miare spoko ; p

Image

http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3081.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3082.jpg

I jeszcze udalo mi sie kolejnego pomaziac, jedyne pytanie mam do Was, w dolnej czesci nagolennikow ma tam takie smieszne blachy i nie wiem jak to pomalowac, metalikiem, czerwienia a moze na bialo? Co uwazacie?

Image

http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3075.jpg
http://i307.photobucket.com/albums/nn29 ... CN3072.jpg

no i dzieki za dotychczasowe komenty ; d Keep going! : D
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by mahon »

szmaciarz mi się podoba. takie malowanie dość mono inspirowane malowaniem czerni w stylu 'Eavy Metal. to się sprawdza

marynarz z lascannonem - nie podoba mi się. nieczytelny. niby na czerni są rozjaśnienia, ale ostre krawędzie nie wyglądają na ostre, metale wyglądają niestarannie. najsłabszy z trójki

templar z kosą lepszy - najlepiej wygląda szata - tu się coś dzieje: jest kontrast, silny światłocień wyraźne kontury. dobrze jest, czytelnie. czarny pancerz już bardziej nudno. krew na mieczu wygląda jak farba.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

kombinacje fotograficzne wczoraj mialem, po wykonaniu lightboxa, zabawy z oswietleniem i ustawieniami aparatu. Trzy fotki termosa, ktrora lepsza?

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Generalnie co na pewno zostalo(co zreszta juz poprawilem) to powyciaganie jeszcze czerwonych krawedzi oraz metaliki.
A tu jeszcze czapla z niebieskimi glejzami. Dodac drugi kolor w cienie? Jaki?

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by mahon »

myślę, że druga fotka.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

Terminator - ja myślę, że coś pośredniego między drugą a trzecią fotką. Na drugiej jest dość ciemno (nie wiem, jak model wygląda w rzeczywistości), za to trzcia jest już blada i wypłowiała - jakby ktoś pociągnął za mocno środkowy kanał od półtonów w PS-ie (czarna plastikowa podstawka jest już zbyt szara, pancerz zresztą też). Ale za to widać wszystkie detale i kolory.

Aha, do ciemnych modeli lepiej stosować ciemne tło, bo białe męczy oczy i trzeba się spinać, żeby coś dojrzeć. A Ty w dodatku malujesz ciemno, bez ostrych krawędzi. Spójrz na moje stare prace, jak je Mahoń fotografował i zobacz, jak się je ogląda na ciemnym tle :)

Co do Chaplaina - nie widzę tutaj nigdzie tych niebieskich przebarwień za bardzo, bo model jest czarny z jasnymi kreskami. Serio. Myślę, że nie trzeba innego koloru w cienie, bo przy czarnym modelu to i tak zginie, a cienie i tak idą do... No, do najciemniejszego koloru, więc może to być tylko strata czasu. Chyba że dasz ciemny granatowy pancerz i wtedy pojedziesz do cienia - tak, wtedy tak.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

hm o tym tle w sumie nie pomyslalem, nastepne juz machne z czyms ciemniejszym z tylu ; d
Zastanawiam sie teraz czy by moze jeszcze wtedy troche tego pancerza czapli odrobine nie podciagnac jasniej na krawedziach. Zreszta dostal kilka kolorkow, trzon broni myslalem nad zrobieniem cos w stylu czerwonego marmuru albo czegos innego kamiennopodobnego ; d
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

dalej walczac z bt maluje commandera na bike'u, poki co sam motor ; d

Image
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

Fotki niezłe, tym razem na białym tle lepiej Ci wyszły.

Z modelarskiej części to proponowałbym:
- nawiercić rury wydechowe (boltery nawierciłeś),
- dokładnie pozalepiać i wyszlifować miejsca łączenia połówek części motocykla (opony, bak i błotniki). Widać, że o tym pomyślałeś, za co pochwała, ale jeszcze nie do końca dobrze to wyszło. Jeśli po pomalowaniu podkładem widzisz jakąś szczelinkę, to popraw jeszcze raz jakimś lepiszczem i wyrównaj, model na pewno zyska na czystości i dokładności :)

Sama konwersja wygląda nieźle i bardzo indywidualnie. To części z zestawu do Ravenwingów, aye? Przemyślana i dobrze skomponowana przeróbka. Może tylko ta ikona na bolterach trochę dziwnie mi wygląda, ale poza tym to super: kosy na przodzie, tyczka na sztandar, skrzydełka. A kolce z tyłu to skąd? Od Chaosu?

Samo malowanie póki co wygląda na typowo Twoje (i dbasz o detale, np. o komputer z tą siatką naiwgacyjną, czy co tam ma), więc jeśli się postarasz, jak przy pozostałych modelach - na pewno wyjdzie Ci dobry efekt końcowy :) Praca na pewno postępowa i lepsza, niż Twoje pierwsze pokazane tutaj.

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Off
Posts: 31
Joined: 30 Mar 2008, o 13:46
Location: Neustadt
Contact:

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Off »

Hi ho!
Wakacje sie skonczyly, cos tam niby w miedzy czasie mazialem ale w sumie nic konkretnego : P
Jednak ze teraz hussar zaraz bedzie, a wiedzac ze impreza jest przednia, lvl wbija sie drastycznie, postanowilem sie wybrac. A skoro juz tam bede, profilaktycznie cos pomaluje i wystawie.
No i tutaj chcialbym pokazac co to bedzie ; d

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

najchetniej poczytam uwagi na temat tego zlota, bo zrobilem je troche na pale i czuja. Wyglada jak wyglada, do konca mnie nie przekonuje.
Jeszcze sporo pracy, ale biorac pod uwage tempo jakie mam na razie, chyba dam rade ; D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Off'owe WiP'y

Post by Slawol »

Heeej Misiek, dawno Cię nie było! Miło, że wpadłeś :)

Widzę, że kombinujesz coś nowego. Model ciekawie się zapowiada, ale ten pancerz chyba faktycznie ciut na pałę robiony, jak sam zresztą mówisz :) Z przodu jednak podoba mi się bardziej, niż z tyłu. Myślę, że to kwestia jakiegoś wstępnego cieniowania lub - jak by to inaczej ująć - rozłożenia odcieni. Na nodze widać, gdzie jest ciemniej, a gdzie jaśniej, dzięki czemu ten fragment wydaje mi się być uporządkowany. Z tyłu natomiast jest misz-masz, groch z kapustą ;)

Hełm jest jeszcze niezły.

Całość jednak jest dość szarpana i przydałoby się nieco wygładzić te przejścia, chyba że ma to być totalnie zniszczony model, to rozumiem.

No i Hussar jest już za tydzień, więc uważaj, byś z pośpiechu nie nawalił kuch :)

Powodzenia i z modelem i na konkursie!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply