[PL] Warsztat ARBAL'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Spodnei są zabrudzone celowo i będa jeszcze bardziej. Buty juz robione nie będą. Z prostego powodu... On będzie stał w śniegu i będzie tym śniegiem mocno "ubrudzony" na butach spodniach i płaszczu.

Czerwony ok, cenna uwaga podkoloruje to fioletem ale problem jest taki że ta szarfa jest płaska.. te cienie które widzisz poprsotu namalowałem :)

Zdecydowanie wolę dużą skalę, w czym utwierdziłem sie właśnie po osttaniej małej figurce :) Ale to był taki szybki projekt for fun :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Wprawiasz się, Miśku, wprawiasz. Coraz lepiej Ci idą hitoryczne modele. A tutaj takie mało kontrastowe malowanie powinno grać. Ale nie zmienia to faktu, że w cieniach powinno być mocniej, tak jak to REDAV już powiedział. Spodnie koniecznie wyczyść i wygładź, chyba że mają być takie brudne miejscami.

Płaszcz jest super, ale jedno miejsce mi się w ogóle nie podoba: środek na dole. To zagłebienie jest, a Ty tam na jasno pomalowałeś.

Kożuch od spodu jeszcze odrobinę do góry ze światłem (zwłaszcza na ramionach) i będzie cacy.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Spodnie zostaną brudne, nawet bardziej brudne. On niemoże być czysty, to historyczna figsa, przedstawiająca pewna konkretną scenę z konkretnej bitwy. Niedoróbki na dole płaszcza czy na spodnaich sa celowe. Wiekszość tych powierzchni zostało już przykrytych śniegiem i jeszcze bardziej ubrudzonych pigmentami.

Na tą chwilę tak to wygląda:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image



Śniegu celowo jest duże. To model historyczny ale ma być troche przerysowany, bardziej epicki, żeby ni ebyło to nudne jak większość historyków.

Wszelkie uwagi mmile widziane jeszcze mogę cos poprawić. Została do zrobieni aszabla, głowa i czapka...

P.S.
Dzisiaj kupuje nowy aparat może fotki tej figsy wyjda mi porządne :)
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Demi_morgana »

Świetny ten zgniły kolorek płaszcza.
To jakaś mieszanka czy farbki prosto z pojemników?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

ARBAL wrote:P.S.
Dzisiaj kupuje nowy aparat może fotki tej figsy wyjda mi porządne :)
Sam jestem ciekaw... :-P
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

@Demi_morgana - zieleń jest robioną farba AK-Interactive AK705. ROzjąsnienia robione poprzez dodawanie białego. Wsyzstko z aerografu. Cienie zostały zrobione bez użycia farb :)

@Slawol - ja też :) nrazie siedze i kminie instrukcje. Kupiłem lustrzankę.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

No wreszcie ktoś czyta instrukcję aparatu!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Walczyłem z twarzą, nie ejstem z niej do końca zadowolony. Mogła by ta skóra być jasniejsza, ale tak juz zostanie fotki z komórki bardziej pogląądowe niz do wydawanai ostatecznego wyroku :) Finalne foty będa porządne.

ImageClick to see full-sized image

A teraz fotka poglądowa całości. Musze jeszcze pomalwoac szablę przypięta do pasa i nanieśc pare poprawek. Na płaszczu juz pogłebiłem cienie aż do czarnego w kilku miejscach. Nie naniosłem jeszcze uwag Sławola o rozjasnieniu futra w paru miejscach.

ImageClick to see full-sized image
Image
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by juszczynk »

Bardzo fajny model . Nie wiem dlaczego nie jesteś zadowolony ze skóry . Ciemniejsze kolory osobiście mi się podobają przecież to nie kobieta :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Coraz lepiej Ci idą te historyczne modele. Kurczę, jest postęp!

Twarz nie jest taka zła, ale nieco ziemista. Może by tak nieco cielistego koloru dodać? Taki mały wodny zafarb? Na razie na jasne placki na policzkach wychodzące z brązow - o ile dobrze widzę.

Włosy pod czapką mają nieco mi się zlewają ze złotem, ale skoro takie odcienie mają być, to się tego nie ominie.

Ogólnie to świetnie z kolorami sobie poradziłeś. Śnieg na podstawce i butach bardzo naturalny.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply