[PL] Warsztat ARBAL'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

[PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Gigant, pierwsze w życiu użycie aerografu, czas pracy 2 godziny, widoczne czarne kropeczki to błedy odlewu - dziurki.
Model tylko i wylącznie do treningu obslugi aerografu i na stół do grania
Image
Image
Odchodzę troszkę od mojego komiksowego stylu malowania i black liningu.
Odcieni skóry są dokładnie 4
W zagłębieniach, fałdach przyciemnię jeszcze ręcznie Washem Ogryn Flesh'em lub devlan mudem, jeszcze sie zastanawiam którym - doradźcie.
Zacząłem już nanosić podstawowe dalsze kolory element po elemencie

Ogólnie jestem zadowolony bardzo, bo to pierwsze użycie aerografu, po 3 godzinach nauki jego obsługi (głównie czyszczenia, doboru konsystencji farby i ciśnienia). Staram się robić teraz jak najwięcej się da aerografem. Można uzyskać niesamowicie łagodne przejścia pomiędzy kolorami co myślę, że juz na tym gigancie jest widoczne. Nanoszone warstwy są niesamowicie cieńkie i gładkie. Oczywiście pędzlem da się to uzyskać ale nie sądze, żebym w 2 godziny uzyskał taki efekt...
Last edited by ARBAL on 25 Sep 2012, o 22:47, edited 6 times in total.
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by Ana »

No proszę! Super :D Skóra już jest fajna, a co do koloru na wash, to mnie się bardziej by podobało z Ogryn Flesh.
Dodałabym trochę tego koloru też jako cień pod brzuchem, bo jak dla mnie to jest trochę na nim za dużo rozjaśnienia.
Czy twarz rozjaśniałeś zenitalnie? Pytam, bo wyszła dość płasko, a wygląda jak by od aerografu miała się sama wycieniować.

Ale jak na pierwszy model jest extra ^^ tylko tego teraz nie skop washami!
-- Ańa

Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by ARBAL »

Dzieki Ana za koment, wkońcu doczekałem się jakiś uwag :)
Brzuch z prozdu jest pocieniowany aerografem od spodu tylko na tym ujeciu, zdjęciu tego nie widać. Zamierzam zgodnie z Twoja rada podcieniowac go toche washem Ogryn Felsh, ale delikatnie bz umiaru żeby wląśnie ie spaprac tego co juz mi sie udało osiągnąć.
Z twarza nic nie robiłem, nie jestem w stanie aerografem nic z nią zrobić, "obrobię" ją ręcznie.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by Nameless »

nie bede rzucal konkretnymi nazwami, bo nie mam palety GW w glowie (ani zadnej innej).
na tak duzych powierzchniach widze ogromna mozliwosc zabawy kolorem, wprowadzania farb teoretycznie nie cielistych. jesli jeszcze nie czytales artylu Morsiego o twarzach (glowna strona, dzial tutoriali) - naprzod marsz!
a jak nie chce ci sie szukac i czytac, przejrzyc cmon w poszukiwaniu gigantow, zobacz jak skora jest malowana na tych najlepszych pracach.

gladkosc przejsc na razie imponujaca. ciekawe czy ja utrzymasz przy zwiekszaniu kontrastu :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by Slawol »

Do takich powierzchni to napylona farba prezentuje się najlepiej :)

Uwagi technicznie masz wyżej, ja dodam od siebie jedynie tyle, że dziury bym koniecznie zalepił i wyrównał skórę szlifowaniem później, no chyba że chcesz zrobić coś zgniłego i popsujesz go jeszcze bardziej w trakcie ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by Ana »

:D ze zgnilizną, czy bliznami, to niezgorszy pomysł hehe
-- Ańa

Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by ARBAL »

Kusicie.... ale to będzie potem figs do grania i nei bardzo taki zgniły mi pasuej do armii Orków i Goblinów.....
Wczoraj troche nad nim posiedziałem ale najtrudniejszy w tym duzym modelu jest dobór kolorów.. cos się tworzy...
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by ARBAL »

Jade dalej z koksem. Troszkępoprawiłem skórę wycieniowałem delkatnie w paru miejscach. nałożyłem pare podstawowych warstw na spodniach, drzewcu w ręku i zająłem się twarzą (zdjęcie nieoste sorki). Wycieniowałem ją. Jeszcze nie rozjasniałem.
[rimg]http://img406.imageshack.us/img406/2203/dsc07040y.jpg[/rimg]
[rimg]http://img443.imageshack.us/img443/4615/dsc07044n.jpg[/rimg]
[rimg]http://img404.imageshack.us/img404/4042/dsc07042n.jpg[/rimg]
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by Slawol »

Noooooo, gęba wygląda o wiele lepiej! :clap:

Skórę i tak bym jeszcze proponował mocniej przyciemnić, bo teraz model jest trochę blady. Chyba że tak ma już być. A skoro nie chcesz zalepiać dziurek, to gigant zostaje ochrzczony jako Herbatnik albo Biszkopt, bo kolor pasuje :D

Reszta to w sumie jeszcze kolory bazowe, więc poczekam na dalsze etapy :) Widzę już, że nie będzie to kolorowy model, tylko bardziej stonowany, sądząc po kolorystyce, którą dobrałeś.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] ARBAL - 01.04.2012 Gigant

Post by JerzyK »

Na razie widzę położony głównie kolor bazowy i pierwsze rozjaśnienia. Zdecydowanie brakuje mu cieni. Nie wiem czy przy tak dużym modelu nie sprawdziłyby się najlepiej farby olejne - rozcieńczasz terpentyną i nakładasz w zagłębieniach po czym zbierasz nadmiar patyczkiem higienicznym, przy okazji wygładzając przejścia między kolorami.
Post Reply