[PL] Moje potwORKOWE malowanie

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by sea.man »

Pamietaj, iz nakladajac cienie i rozjasnienia starasz sie odwzorowac jak swiatlo padaloby na twoj model z wybranego przez ciebie punktu. Najpopularniejsze jest oswietlenie zenitalne, przyklad: http://massivevoodoo.blogspot.com/2010/ ... order.html

Przy srednych metalikach mozesz sobie spokojnie popackac czarnym washem, a zloto mozesz potraktowac devlian mud.

Pancerz - jaka mieszanka farb? Teraz siedze w pracy i nie mam jak tobie dokladnie powiedziec, ale ja bym zaczal cieniowac z czyms takim: 50% wash zielony + 30% wash czarny (albo devlian mud) + 10%niebieski. Jezeli jest za gesta ta mieszanka, to dodaj wody. Czyli juz wiemy czym masz malowac ;)
Przy pancerzu proponowalbym juz zachowac wiecej kontroli i w sposob bardziej przemyslany nakladac cienie (wzorujac sie na fotkach z CMON'a). W sposob przemyslany, mam na mysli popatrz na dany element, np. lewa noge i zanalizuj gdzie jesz cien, a gdzie rozjasnienie. Na zywo postaraj sie to powtorzyc i nalozyc cien w te same miejsca. Staraj sie raczej malowac jeden element modelu po kolei, to troche pomaga skupic sie jak dziala swiatlo na poszczegolnych fragmentach. Ok, czyli juz wiemy co masz malowac...


Teraz jak juz masz mieszanke gotowa i wiesz jak swiatlo ma padac na powiedzmy lewa noge, to juz tylko pozostaje sie zastanowic jak ta farbe nalozyc - czyli technika malowania.
W przypadku elementow zlotych i metalowych proponowalem tobie pokrycie wszystkiego washem i tak sie nazywa ta technika - wash'owanie.

Na pancerzu pobaw sie w layering (pl. malowanie warstwami), czyli nakladanie wielu, dobrze rozwodnionych warstw na poszczegolna powieszchnie. O co chodzi? Prosta sprawa - naloz w sposob kontrolowany swoja mieszanke do cieniowania i poczekaj az wyschnie. Nastepnie mozesz swoja mieszanke przyciemnic dodajac troche wiecej czarnego, np. 10%, i znowu w sposob kontrolowany przyciemnic element, ale juz na mniejszej powieszchni niz ostatnio, czyli troche poprzedniego cieniowania ma byc widac! W ten sposob bedzeisz budowal stopniowe przejscia w kolorach na pancerzu.

Ile ma byc tych warstw? Tyle abys byl zadowolony z gladkosci przejsc i kontrastu pomiedzy cieniem, kolorem bazowym i rozjasnieniami :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Cien

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by Cien »

co do layerlingu to zanim to zrobię musze na czyms innym poćwiczyć ,natomiast rozjaśniłem krawędzie i zbrushowałem kuśpyty po washowaniu mithril silverem, złotko zalałem według wskazań devlan mudem:


ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image


podejrzewam że można jeszcze z tym 1000 rzeczy zrobić ale nie wszystko naraz , :D
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by sea.man »

Metaliki bardziej bym przyciemnil, np. 1 wash czarny, a pozniej 1 wash devlian mud i na to rozjasnienie. Sprobuj to zrobic na 1 elemencie i jak sie spodoba, to zrobisz to na calosci :)

Zloto mozesz juz rozjasniac.

Pancerz- ja bym mimo wszystko postaral sie przciemnic go troche.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Cien

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by Cien »

spróbuje z metalikami a co do pancerza to jest strasznie ciemny,chyba lampa błyskowa rozjaśnia mocno
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by sea.man »

Jak ida postepy z dredem?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Cien

Re: [PL] Moje potwORKOWE malowanie

Post by Cien »

srebrne części pociemnione washem , czekają grzecznie w kolejce na rozjaśnianie.
Post Reply