[PL] Filipkowe WIPy

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Filipek

[PL] Filipkowe WIPy

Post by Filipek »

Hej hej :) Dawno mnie tu nie było

Dużo rzeczy się działo, ale najważniejsze dla tego forum są figurki więc wrzucam to czym się zajmuje ostatnio.

Image

Po lewej Dark Angels Space Marine. Stara figurka, którą zawsze chciałem dobrze pomalować. A że ostatnio mój aerograf(cudowna rzecz!) poszedł w ruch to łatwiej było położyć biały podkład i bleached bone na płaszcz. I to w sumie tyle.

Drugi pan to Ork Grethin. Obiecałem sobie pomalować go w 3 godziny jak na spotakniu malarskim w styczniu na które niestety nie poszedłem. Po owych 3 godzinach pan był zapaćkany i ochydny. Dzięki temu zrozumiałem, że nie mam co próbować malować szybko skoro nie potrafię malować dobrze.
Zabrałem się za niego od nowa i teraz poświęciłem na niego ok. 20 godzin, ale jestem bardzo zadowolony. Skóra i mięśnie są dość trudne w malowaniu a tu wyszło mi to całkiem dobrze. Tak samo metaliki na pistolecie. Na końcu czerwona opaska i przepaska. Najgorzej pałka i granat.

Po prawej jego głowa. Pod nieco dziwnym kątem więc słabo widać. Do następnej fotki przygnę pina

To tyle ode mnie :)
Last edited by Nameless on 15 Dec 2011, o 09:39, edited 1 time in total.
Reason: [PL] w temacie
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: Filipkowe WIPy

Post by Demi_morgana »

wygląda bardzo obiecująco ale na przyszłość proponuje wklejać wieksze obrazki :)

ImageClick to see full-sized image
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Nameless »

metaliki zgrabne, podobaja mi sie.
skora czysta i porzadna, ale malowana troche systemem zero-jedynkowym - albo cien, albo rozjasnienie. wiem, ze na takim malutkim pypciu ciezko poszalec, ale moze sprobuj chociaz glazingiem troche przebarwien dodac.
dobrze jest, maluj dalej!
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Filipek

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Filipek »

Hej hej :) Praca wre
ImageClick to see full-sized image

Nie bardzo widać na tej fotce bo za ostro wali światło, ale zrobiłem lekkie rozjaśnienia skóry.
Pozostało mi tylko wycieniować szmatkę pod brzuchem, pomalować oczy i pasek trzymający czachę i figurka skończona.

Trochę mnie zirytował odlew podczas malowania bandaży na nogach, bo elementy są tak blisko siebie, że ciężko było mi nie zawadzić o sąsiedni pasek. Nie wiem czy to kwestia kiepskiego pędzla/trzęsącej się ręki/braku wprawy czy wszystkiego naraz.

Druga sprawa - nie umiem używać jasnych kolorów. Żeby były ładnie położone trzeba je mocno rozwodnić i chwila nieuwagi = zalane otoczenie.

Trzecia rzecz - nie wiem w jaki sposób zaplątał mi się jakiś paproch między prawe zęby czaszki, farba na nim wyschła i nie sposób było go usunąć przez co przerwa między zębami jest słabo widoczna.

Ogólnie średnio mi idzie to malowanie, ale tam. Ważne że mnie relaksuje i zadowala :)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Maru »

Ważne że mnie relaksuje i zadowala
i tak trzymać :)
Druga sprawa - nie umiem używać jasnych kolorów. Żeby były ładnie położone trzeba je mocno rozwodnić i chwila nieuwagi = zalane otoczenie.
jak już masz tak rozwodniona farbę - przed dotknięciem modelu wycierasz nadmiar przejeżdzając pędzelkiem po papierze - nadmiar zrobi kleksa na papierze a tobie pozostanie kontrolowana ilość na pędzlu :)
- poza tym znaczne łatwiej robic odwrotnie - najpierw nałożyć jasny - i go zcieniować (zwłaszcza przy akrylach - farby oleje działają inaczej )
Trochę mnie zirytował odlew podczas malowania bandaży na nogach, bo elementy są tak blisko siebie, że ciężko było mi nie zawadzić o sąsiedni pasek. Nie wiem czy to kwestia kiepskiego pędzla/trzęsącej się ręki/braku wprawy czy wszystkiego naraz.
nikt nie jest doskonały - nawet odlew :D


spróbuj pomieszać jasny zielony z różowym - i nałożyć to na czubek nosa i końce uszu - postaniesz efekt zaróżowienia i rozbijesz ten zielony :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Slawol »

Metaliki naprawdę niezłe! Staranne i efektowne.

Podoba mi się też to, że malujesz bardzo dokładnie i czysto. Teraz tylko brakuje dodatków kolorystycznych, o których Kolega Maru wyżej wspomniał :)

Dawaj dalej!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Flameon »

Jedyne co mogę powiedzieć to to ,że wygląda świetnie :clap: jesteś jedną z tych osób którym nie potrzeba rad a jedynie więcej czasu spędzonego na malowaniu bo na razie zwyczajnie nie mam się do czego doczepić, wszystko zapowiada się czysto, czytelnie i bardzo ładnie :D
Filipek

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Filipek »

Helou

Szybki wip
ImageClick to see full-sized image

Od razu proszę o olanie pobrudzonej buzi :) Tam pod szyją wystaje kawałek pancerza i to dlatego.

Co mi się podoba:
Ładne przejścia kolorów. Aż jestem sam zaskoczony jak mi to wyszło :) Niestety mało to widoczne na tym zdjęciu. Operowanie jasnymi kolorami bywa trudne, ale cieszy mnie, że mi się udało to zrobić dobrze, ALE

Co mi się nie podoba:
Chciałem pomalować to jak przyzwyczaił nas Games Workshop gdzie większość szmat, płaszczy ma w zagłębieniach żółtawy kolor. Niestety wziąłem zbyt intensywny kolor i o ile z przodu to wygląda jeszcze jeszcze realistycznie to z tyłu gdzie rozjaśniane powierzchnie są większe wygląda to słabo. Kolory zbyt ze sobą kontrastują.

W tym momencie zastanawiam się czy nie wrzucić figurki do nitro i nie pomalować wszystkiego jeszcze raz tyle, że z innym kolorem cieni. Tak będzie mi dużo prościej niż bawić się z glazeami czy washami
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Nameless »

a mnie sie chyba tyl bardzej podoba :think:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Filipkowe WIPy

Post by Maru »

ty powaga zgadzam sie z przedmówca - tył wygląda lepiej

poza tym nie uczył bym sie stylu GW - zwłaszcza co do białego (tego klasycznego stylu GW )
wyszedł bym od kremowego dorobił cienie zależne od potrzeb w szarości zmieszanej z kolorem a potem zrobił najbardziej oświetlone miejsca na biało
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply