[PL] Dwarf bust

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
Rakso the slayer
Posts: 109
Joined: 8 Oct 2010, o 13:15

[PL] Dwarf bust

Post by Rakso the slayer »

Czując się upomniany przez Namelassa w Klubie Seniora wrzucam tu WIPa tego nad czym teraz siedzę. Dolna część twarzy i szyja nie robione bo i tak zakryje je broda. Sporo pracy przede mną, wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane :) Przy okazji zaznaczam, że to moje pierwsze podejście do takiego rzeźbienia więc nie bijcie za mocno :curtain:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam
Oskar
Last edited by Nameless on 15 Dec 2011, o 09:36, edited 1 time in total.
Reason: [PL] w temacie
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: Dwarf bust

Post by przemo »

O, kolejny się uczy rzeźbienia :):) Fajnie! trzymam kciuki Rakso!

Chociaż powiem szczerze, że ciężki temat jak na pierwsze zabawy z rzeźbą. Chyba, że już kiedyś robiłeś inne rzeczy i się nie chwaliłeś?

Nie jest źle, chociaż twarz miejscami kuleje. Szczególnie uszy, czoło, żuchwa, broda. Mówisz, że będzie zakryte - ale wg mnie to baaardzo złe podejście do rzeźbienia! Już wiele razy się na tym położyłem! To że będzie przykryte to nie znaczy że możesz pofolgować z anatomią kości, czy innych elementów z podspodu. Mogą nie mieć detali ale powinny mieć jak najdokładniejszą anatomię! To potem bardzo pomaga.

Ciekawe jak Ci pójdzie dalej :) Pewnie i tak szybciej skończysz swoje popiersie niż ja :(:( Moje prace coś zamarły. Może się razem podmotywujemy i skończymy kiedyś :) Bo jednak kupę roboty jest z takim popiersiem... Myślałem że toszkę mniej :D
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: Dwarf bust

Post by Demi_morgana »

wygląda spoko chociaż osobiście przerobiłbym go na ogra póki to wciąż wip... 8)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Rakso the slayer
Posts: 109
Joined: 8 Oct 2010, o 13:15

Re: [PL] Dwarf bust

Post by Rakso the slayer »

Przemo, może to i racja, zrobię tak bazowo odpowiednią linię szczęki mu zanim pójdzie broda. Z poważniejszych rzeczy to kiedyś robiłem czołg Ulryka (rzeźbiona głowa wilka na przodzie) i jeszcze squiga ;) Ale ogólnie na ludzkiej anatomii się nie znam i dopiero będę się jej uczył.

Demi - nie kuś bo już to rozważałem ;)
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Dwarf bust

Post by Nameless »

jak na takie poczatki rzezbienia to i tak swietnie :)
wszystko przyjdzie z czasem.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Dwarf bust

Post by Slawol »

Powiem Ci, że wygląda nieźle.

Powiem Ci także, że ma dwie klaty, zostawiłbym tylko tę z przodu, a tę z tyłu poprawił na plecy bardziej ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply