[PL] BoB Miniatures - WiP

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

smok wrote:
proponuje Ci postudiować trochę anatomie mięśni, co czego służą, które prostują, które składają kończynę itd.

proporcja między tylnymi a przednimi nogami, ich grubość

dodatkowo ta poza jest zbyt statyczna. rozumiem, może tak titan forge chciał, ale też chciałem na to zwrócić uwagę.

i tak na koniec, trochę Ci się dziwię/podziwiam, że tyle masy na raz dałeś i nie wypiekasz tego. Ja teraz też dużo lepię z fimo, ale "dla spokojności" jak coś ulepię to wole wypiec, raz, że nie zniekształcę całości przy mocniejszym nacisku podczas robienia konkretnego elementu (np zagłębienia przy mięśniach), dwa, że nie muszę się martwić że przypadkiem nacisnę palcem gdzieś model i zgniotę coś albo nawet zostawię papilarne...
Dzięki za komentarz :)

Anatomię do tego projektu studiowałem, aż dosyć jej mam :D Za przednie nogi dopiero się tak naprawdę zabieram, tu chodziło głównie o te tylnie. Z anatomią tej figurki jest o tyle problem o tyle że jest to pół-lew, pół-człowiek, ma dwa korpusy i kilka innych niemożliwych szczegółów :p Dysproporcja nóg jest celowa, rzeźbiarz z TF nadzoruje cały czas ten projekt i jest tak jak chcieli, tylne nogi są dżo potężniejsze, to jest ta lwia część, a środkowe łapy już bardziej nawiązują do człowieka, stąd są dużo szczuplejsze.

Statyczna poza jak sam się domyśliłeś została mi narzucona i nie za bardzo mogę ją zmienić.

Z tego samego powodu dla którego ty wypiekasz, ja nie wypiekam, w dowolnej chwili mogę, jeśli jest taka potrzeba nacisnąć w danym miejscu żeby poprawić pozę, czy ułożenie całej figurki... A odciski palców, no cóż, zdarzają się, mam wtedy zabawę z odbudową :p Ale przy dużej grubej podstawce jaką mam tu dużo łatwiej ich uniknąć niż np w przypadku typowych podstawek GW.

A że to temat wipów, to wrzucę co mam akurat na biurku, wyjaśnienie czym to jest - na blogu ;)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Kolejne updaty:


Po pierwsze smok którym zajmuję się od niedawna:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Noga smoka:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

I plecy fienda(nie czepiać sie rąk ani głowy, jeszcze nad nimi popracuję :D ) :

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Zapraszam do komentowania :)



EDIT

edytuję posta bo z braku odzewu musiał bym napisać trzeciego posta z rzędu :(

anyway:

Update na blogu, jak zawsze znajdziecie tam więcej fotek.

Po pierwsze poprawiłem front fienda:

ImageClick to see full-sized image

Po drugie zrobiłem kilka pierwszych żeber smoka:

ImageClick to see full-sized image

No i wziąłem się za zlecenie na filler: ogry grające w battla:

ImageClick to see full-sized image

Jak zawsze zapraszam do komentowania i liczę na odzew :)
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

Ta noga na kamieniu jest fantastyczna! :shock: Jak tak dalej pójdzie, to zrobisz piękny model!

Fiend jest lepszy, dużo lepszy z każdą aktualizacją. Proporcje jakoś udało się wyrównać (jesli mowa o wymyślonych stworach), rzeźba mięśni też bogatsza.

A filler będzie prześmieszny jak skończysz :D Dawaj, dawaj!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Maru »

to powinny być Trole grające w battla :)
- zrób im na głowach czapeczki bejzbolówki :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Dzięki za komentarze :)
Maru wrote:to powinny być Trole grające w battla :)
- zrób im na głowach czapeczki bejzbolówki :)
To zlecenie a nie dla mnie więc niestety nie podmienię ich na trolle, ani nie dorobię im czapeczek, jedynie kostki i miarki.

Odnośnie fienda:

Zrobiłem częściowo głowę, jak napisałem na blogu teraz czas na dolną szczękę, język i rogi.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Smok ma na razie skończone 2 łapy i pół skrzydła, jak dorobię pozostałe 2 łapy to wrzucę kolejne fotki. (Chociaż jak ktoś się pofatyguje na mojego bloga bez problemu znajdzie aktualniejsze fotki niż są tutaj :) )

I jako ciekawostka plugi dla mojej kuzynki (taki typ kolczyków :D )
WiP:

ImageClick to see full-sized image

i skończone (nie lubię tego podziału na wipy i skończone :/ ), tylko link żeby nie łamać regulaminu:

http://4.bp.blogspot.com/-d1F5YfDRIng/U ... 8260_n.jpg

To by było na tyle, jak zawsze zapraszam do komentowania :)
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by sea.man »

Bedzie wielgachny! Kosci wygladaja fajnie, ale nie wiemc czy te niteczki/sznurki pasuja. Co to dokladnie bedzie?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

jak patrzę na pysk tego Fienda, to mi się Slig z super serii gier "Abe" kojarzy :D

ImageClick to see full-sized image

Ale przyznać trzeba, że idziesz ładnie z detalami. Kurczę, no i wyrabiasz się w rzemiośle. Super!

Ciasteczkowe kolczyki pocieszne, aż się zaśmiałem :D

Za to smok będzie bezbłędny. Ale skoro tyle czasu robisz Fienda, to na smoka poświęć tyle, ile trzeba i nie spiesz się. Warto będzie się wysilić, a my poczekamy na efekt końcowy.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Dzięki za komentarze :)
sea.man wrote:Bedzie wielgachny! Kosci wygladaja fajnie, ale nie wiemc czy te niteczki/sznurki pasuja. Co to dokladnie bedzie?
Docelowo będą to wiszące kawałki skóry i ścięgien, na wierchu będą jeszcze miejscami kawałki skóry.
Slawol wrote:jak patrzę na pysk tego Fienda, to mi się Slig z super serii gier "Abe" kojarzy :D

Ale przyznać trzeba, że idziesz ładnie z detalami. Kurczę, no i wyrabiasz się w rzemiośle. Super!

Ciasteczkowe kolczyki pocieszne, aż się zaśmiałem :D

Za to smok będzie bezbłędny. Ale skoro tyle czasu robisz Fienda, to na smoka poświęć tyle, ile trzeba i nie spiesz się. Warto będzie się wysilić, a my poczekamy na efekt końcowy.
Mam nadzieję że po dorobieniu rogów skojarzenie nie będzie aż tak mocne :p

Powoli zbliżam się do końca. Doszły nowe szczypce, rogi, pazury i głowa. Jak napisałem na blogu obraziłem się na fimo, jest za kruche i w niektórych miejscach rozpada się przy byle dotknięciu. To pewnie wina złego wypiekania, rozmawiałem już o tym z kilkoma osobami, ale i tak jestem masą rozczarowany. Musiałem przez nią robić głowę ze 3 razy i jeszcze wyszła średnio z tej lewej strony... Anyway, po poprawie twarzyczki i sutków, zostanie mi tylko futro i kilka drobnych poprawek do dokończenia. Jak zawsze zachęcam do oceniania :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by smok »

co do fimo, nie wiem ktorego uzywasz, ale z moich doswiadczen wynika, ze one roznia sie wytrzymalosciowo w zaleznosci od koloru (fimo soft, innych nie uzywalem)
niestety troche kruche jest, ale mi nie zdazylo sie jeszcze uszkodzic nawet tych cienszych elementow modelu bez wlozenia odpowiedniej sily. dodatkowo rozne ciensze elementy robie ze zbrojeniem ;)
tak sobie mysle, ze byc moze tez odpowiednie dobranie temperatury moze wplywac na pozniejsza kruchosc.

testowalem tez wypiekanie procreate, wrzucam na 8min na 125stopni i jest juz twarde ;)
Post Reply