[Pl] Wipy Flameona

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Flameon »

Zamówi kiedyś ktoś na 4 level takie modele to będę miał okazję zrobić mnóstwo rzeczy których tu brak. Na tym modelu też starałem się ograniczyć nieco paletę żeby malować szybciej i prościej a jakby nie było przy tego typu zamówieniach ważna jest szybkość realizacji. Oczywiście nie obrażam się tu na krytykę, wszystko co tu powiecie będę mógł uwzględnić przy lepszych levelach :D Nie mogę się tylko doczekać gdy wkleję zdjęcie 10 takich ziomków i będzie się ich postrzegać jako całość a nie każdy model z osobna. :)

Maru nie jestem pewien czy Cie dobrze rozumiem ale kiecka nie jest super płynnie wycieniowana, to po prostu nie miało by sensu przy modelach do grania.
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Ignis »

Jak dla mnie oddział zapowiada się zacnie, nie jeden gracz by taki chciał mieć. Oczywiście brakuje troszkę większej płynności momentami itd. ale to w końcu level 3 i tak właśnie ma być, więc osobiście uważam że nie ma się czego czepić.

Poza tym nie odwracaj tu naszej uwagi i zapodaj wipy dużego modelu na CB :P
Image
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by LONGER_TOM »

Ładnie, ładnie. Ciężko mi coś poradzić, ale za to mam pytanie. Już kolejny raz spotykam się z tymi "poziomami". Jak na razie to znałem coś takiego jak TableTop, TableTop +, Eavy Metal ... Czy mógłbyś przybliżyć mi jak wygląda malowanie na każdy z poziomów i ile ich jest :-P?
Ignis wrote:Poza tym nie odwracaj tu naszej uwagi i zapodaj wipy dużego modelu na CB :P
Dokladnie! :drool:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by mahon »

poziomy to taka bardzo umowna sprawa, stosowana przez wielu malarzy po to, aby ułatwić sobie komunikację z klientami.

większość malarzy z CofC posługuje się skalą 4-stopniową:
1: zwykły tabletop (ma być prosto, ale starannie)
2: dobry tabletop (dochodzą jakieś bajery, detale, albo łagodzenie przejść - coś co spowoduje, że takie malowanie zwykle jest uznawane za krok ponad zwykły tabletop)
3: charaktery, elity, gablotka (to już modele traktowane dość indywidualnie. na stole zwracają dużo uwagi, a w gablotce ładnie wyglądają)
4: to taki "wypas", poziom gablotkowy albo konkursowy (tu już trudno się tłumaczyć tym że to tylko ten poziom, choć nadal może mieć znaczenie czynnik czasu/opłacalności)

Teraz wiesz pewnie po co pojawia się kwestia poziomów czasem w dyskusjach: Jeśli np. taki Flameon pisze, że to poziom 3, to znaczy, że choć umie lepiej, to ze względu na ustalenia z klientem robi to na taki, a nie inny poziom, a klient tylko za tyle płaci.

przykłady poziomów poszczególnych malarzy (bo wg każdego może to wyglądać trochę inaczej) możesz zobaczyć w ich opisach na naszej stronie, oraz często w opisach ich prac w galeriach.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by LONGER_TOM »

Dziękuję :). O ile dobrze pójdzie to za jakiś czas dostanę pierwsze zlecenie, poziom do gry - może i ja będę miał możliwość napisania na fotkach od wipów na jaki poziom są malowane :-P.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Flameon »

Od siebie mogę tylko dodać ,że "tableTop" w zasadzie sprowadza się do tego ,że malowało się modele tylko po to żeby było pomalowane, a nie po to ,żeby były ładne. Table top Eavy Metal to po prostu styl w jakim malują większą ilość modeli malarze GW.

Model wrzucę jak ziomka skończę od pasa w górę, a została jeszcze ręka i miecz do zrobienia :P bez nich gotowych strasznie słabo na zdjęciach wygląda, w zasadzie tylko z wnętrzności jestem zadowolony.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Flameon »

Kolejne zdjęcia templariuszy, pierwsza piątka, pozostałych pięciu nadal torturuję pędzlem i farbami w moim warsztacie. Całość powinienem skończyć przed końcem miesiąca ale w życiu różnie bywa.

ImageClick to see full-sized image

I taki eksperyment, namawiam klienta żeby się zgodził na to abym pomalował tego gościa używając jedynie czarnej i białej farby, to może wyglądać bardzo ciekawie zwłaszcza ,że będzie miał na plecach sztandar, mam nadzieję ,że się zgodzi :)

Image

Image

Ps. Pożyczyłem od koleżanki aparat i aż się nie mogę nadziwić jak dobre zdjęcia robi, zwłaszcza ,że te tutaj były robione przed chwilą przy oświetleniu z żarówki energooszczędnej w żyrandolu :O

Pps. dzięki za zmianę linka na zdjęcie, niestety nie zrozumiał co forum do mnie krzyczy ;)
Last edited by Flameon on 23 Nov 2011, o 19:10, edited 3 times in total.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by mahon »

Flameon wrote:Wrzuciłem link bo zdjęcie było zbyt duże i forum automatycznie wyrażało swój sprzeciw :D
a czytałeś co pisało do ciebie forum? żebyś użył znacznika RIMG zamiast IMG.

co do figurek, to co mam ci powiedzieć? piękne aż zwykle...
i to cały oddział!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mike

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Mike »

Pierwsze zdjęcie kolorki zle pokazało, na tych wszystko ślicznie wygląda.
Szmaty jakimi kolorami malowane?
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [Pl] Wipy Flameona

Post by Grabz »

Regon śiwetny :) . Eksperyment robi na mnie jeszcze większe wrażenie, zupełnie nie ogarniam gry światłem a tutaj się w tym upewniłem. Czekam na zakończenie, zapowiada się przednie.
Post Reply