[PL] moje wipy

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] moje wipy

Post by Maru »

Cheap & easy display plinth
z punktu kompozycji - o wiele lepjej
model przestał wywoływać oczną nerwice - widzę też że zielony dodałeś ale ostrożnie jako gem na klatce piersiowej - jest tak jak powinno przyciąga wzrok do centrum modelu ale nie dominuje go :) - tak miał robić
- proponuję nie poprawiać białego na szatach bo skasztanisz (biały to niewdzięczny kolor i łatwo skasztanić ) tylko robić kolejne modele a do białego wrócisz jak będziesz umiał
w razie czego pokażemy jak z tym białym

kolejni eldarzy - na skaucie - płaszcz za brutalne cienie z tyłu
a guardian - czysto i prosto - z daje sie że tak miał być - to nie jest model do trenowana malowania bieli :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] moje wipy

Post by Slawol »

Hej!

Jeszcze mnie tu nie było, więc się przywitam najpierw ;)

Malować umiesz i kumasz, o co chodzi. Przyglądałem się wcześniej Twoim pracom i zauważyłem jedną rzecz - brak konsekwencji na całości. Nie wiem, na ile jest to zamierzony efekt, a na ile nie, więc uważam może trochę na wyrost, że nie wszystko malowałeś jednolicie.

mordmadd wrote:Lepiej/gorzej?
ImageClick to see full-sized image
1. Zwróć uwagę przede wszystkim na białe szmatki z przodu. Masz tam w zagłębieniach tylko ciemnoniebieskie kreski, a różowy płaszcz wyprowadziłeś płynnie. Proponowałbym Ci tutaj także poświęcić więcej czasu i ten detal dopracować i zrobić płynne przejścia :)

2. Runy na płaszczu. Po soczewkach i klejnotach widać, że masz dość pewną rękę i umiesz ładnie małe powierzchnie rozjaśniać i wzbogacać. Zdaję sobie sprawę, że namalowanie literek i innych detali w tej skali jest trudne, ale myślę, że masz umiejętności, które pozwalają na dokładniejsze ich namalowanie - chodzi mi o równomiernie nałożoną farbę, bo jedne runy są jakby ledwo widoczne, a z kolei inne obok - wyraźne i mocne. To mała uwaga, ale tak mi wpadło w oko ;)

3. Złoto jest trochę za żółte, ale rozumiem, że to wciąż WIP, więc poczekam. Brakuje mi tam cieni mocniejszych, no i rozjaśnień i blików.

4. Wszystkie detale ogólnie można by jeszcze podciągnąć i rozjaśnić, bo po klejnotach i soczewkach w hełmie widać, że widowiskowe malowanie Ci nieobce, ale te małe elementy zwyczajnie się wybijają na tle całego modelu i reszta trochę zaniża ogólną ocenę :) A skoro umiesz, to dawaj, dawaj! Przód modelu jest w sumie czerwono-różowy i wszystko się zlewa, a odpowiednie podkręcenie odcieni na pewno pomoże i uwidoczni te detale :)

5. Czas na jakieś pochwały ;) Detale już pochwaliłem, ale za ten marmur na lasce to masz ode mnie brawa :clap: Bardzo naturalnie wyszedł. Osobiście kolorystyka mi nie do końca podchodzi, ale technicznie model jest wykonany bardzo ładnie. A to jeszcze nie koniec :)

Pozostałe prace też się ciekawie zapowiadają. Widzę, że motywem przewodnim u Ciebie są 2 kolory - niebieski i różowy. Nie do końca mi pasuje to z szarym płaszczem, ale rozumiem, że ma to pasować do całości armii, tak? :)

Twarz na ostatnim modelu bardzo dobrze wyszła, podobnie pancerz od przodu. Starannie i dokładnie, z zaznaczeniem krawędzi i zagłębień - przyjemnie się ogląda :)

Czekam na dalsze etapy!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] moje wipy

Post by mr_Denial »

Model z gatunku Eavy Metal stajla :)

Jest nieźle, trochę oldschoolowo, ale nie kumam jak można włożyć taki power w malowanie milimetrowych wzorków na szacie, a potem dać te niebieskie krechy na białym materiale :bonk:

Ten biały to jeden z bardziej niewdzięcznych do malowania jest, to samo czarne szaty i pancerz, więc zostanie ci to wybaczone. Jestem za tym co mówił Maru, zostaw już go i maluje następnego.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] moje wipy

Post by Maru »

a do białego wróci sie jak sie naumiesz go malować - nie ucz sie na tym modelu
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] moje wipy

Post by Ana »

mr_Denial napisał wszystko to co ja pomyślałam, choć mnie by było szkoda zostawiać model z takimi okropnymi krechami.
Swoją drogą szokujący kontrast jakości wykonania :mrgreen: a jak posłuchać artystów na wernisażach, to większość chciała szokować widza ... więc właściwie udało Ci się coś czego wielu innym nie ;P

Freehand super, ale właściwie najładniejsze elementy to te pomalowane kolorem fioletowym :roll: czy ta farba różniła się konsystencją? No ale chłopaki już spuentowali: biały i czarny są trudnymi kolorami.
(choć żółty i czerwony też ludzie okupują krwawicą, prawda? ^^)

Jeśli mogę Ci coś poradzić:
Rozjaśnij bielą ten niebieski od kresek, i takim maluj cień. W zasadzie to nie wiem czy malujesz cieniując, czy rozjaśniając, więc wiele więcej nie mogę Ci doradzić.
Jeśli natomiast chcesz, żeby szata była nadal czysta choć z mocnym cieniem, to popróbuj z mieszankami kolorystycznymi na palecie, bo wtedy nie możesz cieniować bieli samym niebieskim, bo wyjdzie Ci błękitna szata. Dodaj trochę fioletu, albo kapkę szarego :)
-- Ańa

Image
Post Reply