[PL] Warsztat m.ike'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Hi!

Słońce świeci, idealna pogoda do zdjęć, a ja nic nie skończyłem :bonk: . W piątek przyszedł mi 2gi aerograf S-Brush FineLine, cudny sprzęt, do tego tani (160), polecam!

Speeder, jeszcze kilka rozjaśnień, krech i biorę się za detale.

Image
Image

Dread poszedł w odstawkę, zgubiłem głowę.
Zielonego Tała męczyłem pędzlem gdy czekałem na aerograf, więc teraz muszę poprawiać co zepsułem.
Kunik, boska rzeźba. Dobry do ćwiczeń aerografem.
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by dead »

coraz blizej jestem od sprawienia sobie prezentu na "gwiazdke" w postaci zestawu do psikania :D. Efekty ktore uzyskujesz sa bardzo przyjemne!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by przemo »

Na fotkach bardzo fajnie prezentuje się ten pojeździk. Myślę, że na ebayu mógłbyś malując takie pojazdy aero sporo kaski wyciągnąć w małym czasie.

Co do konia to ciekawy jestem co i ile pomalujesz aerografem? Jakby się dało to wrzuć proszę fotkę konia po malowaniu aerografem a jeszcze przed dotykaniem go pędzlem.

A nowy aero w czym lepszy? Cieńsze linie daje? Czy tylko tak się nazywa? :mrgreen:
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

A nowy aero w czym lepszy? Cieńsze linie daje? Czy tylko tak się nazywa?
Lepszy od poprzednich (model promowany przez mortimera, kupiony chyba za 130zł, chińczyk za 60zł z ebaya), jest to mój drugi taki model (poprzedni miał za wiele wypadków).
Nie wiem jakie linie daje, bo pracuje krótkimi psiknięciami, więc mogę stwierdzić, że daje mniejsze punkty :P. Zrobie na dniach krótki opis produktu i wrzucę w odpowiedni temat.
Na fotkach
Na żywo chyba też, można przyjść i obejrzeć :P.
Co do konia to ciekawy jestem co i ile pomalujesz aerografem?
Pomijając krawędzie i weathering, to jakieś 90% modelu. Na małych elementach będzie zenital, więc dostaną tylko nasycenie kolorem z pędzla. Niestety zrobiłem sobie krzywdę, kupując kompresor z aero na początek zabawy z tym hobby i nie wypędzluje mu ładnie nawet ubranka.
Jakby się dało to wrzuć proszę fotkę konia po malowaniu aerografem a jeszcze przed dotykaniem go pędzlem.
Spoko.
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Zdjątka nie wyszły za bardzo, ale ciężko złapać słońce. Ostrość złapały mniej więcej tylko wipki, niestety trzeba z domu zaraz wychodzić i nie mam jak poprawić.

Pan ze stuffem, dwa pytania:
- zielony na ostrzach jest ok, czy dodać jakieś krechy?
- szmata jest ok? Strasznie słaba rzeźba, nie wiem jak za to się zabrać.

ImageClick to see full-sized image

Szkieletor, jedno pytanie:
- Jak pomalować skrzydełka na klacie, nodze i nad głową? Pancerz czarny, naramienniki niebieskie, metaliki srebrne. Myślę nad zniszczonym metalikiem, ale czy będzie pasował do czystego malowania?

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

posiekanie czachy wyszło super
necron też - i to aerograf (+ zniszczenia pędzlem)? tyle ci się udało nim zrobić? tylko koszula nocna jakaś słabsza.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Si, pędzlem tylko zniszczenia i krawędzing robiony. Najśmieszniejsze jest to, że pędzlowałem szmatę dłużej, niż psikałem pancerz.

Z czaszki też jestem zadowolony, jest to chyba piąta wersja.
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Grabz »

Czacha genialna :) .
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Adasko »

Rewelacyjnie Ci wychodzi ten aerograf, zwłaszcza na speederach - nowa jakość w malowaniu pojazdów normalnie. :)
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Cykłem speedery. Nieprzyklejone dodatki coś długo po washowaniu schną, więc się nie załapały.

edit: W jakiej rozdziałce wrzucać zdjęcia? Bo coś kiepsko wyglądają...

Image
Post Reply