[PL] Warsztat m.ike'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Zdjęcie niebieskiego i szczurka nie wyszły, a padła mi bateryjka w aparacie, więc dziś kolejne nowości.

Dread malowany przed niebieskim, na zasadzie "jak wyjdzie, tak wyjdzie, nie robię poprawek bo spieprzę". Zostało mi trochę rys i detali. Jednak zanim go skończę, może ktoś doradzi co można dodać.
Strzałeczką zaznaczyłem wylany klej (kropelka), co z tym zrobić? Krewka w tym miejscu będzie mocno naciągana. Ewentualnie całą jego prawą rączke mogę umazać.

Image
Image


Tutaj wyniki mojego siedzenia z bitsboxem, podczas oglądania Palikota.
Ogólny zarys już jest, będzie jeszcze szpachlowanie GSem i rączka z laską. Ktoś ma pomysł na detale?
Image
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Rentall »

mam dwa pomysly na problem z dredem
1. wyciać ten kawalek i z powstalej dziury zrobic wystajace przewody- naciagane.
2. przykleic purity seala- bedzie pasowalo koncepcyjnie, bo juz inne na nim wiszą.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Maru »

już ma fakturę porowato bomblowatą - zrób z tego rdze ... (ja bym tak zrobił bo łatwo)
ale piurity seal też dobry pomysł
ale dred ci fajne wyszedł

jak popatrzeć na orkasy z przed roku i na to to inna osoba :P . ludki przestały ci sę "roztapiać" :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

przykleic purity seala
Źle ze mną, że na to nie wpadłem.
jak popatrzeć na orkasy z przed roku i na to to inna osoba
Wasza zasługa. W końcu mi się podoba to co zrobię.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

o kurczę, to co zrobiłeś z dredem robi SPORE WRAŻENIE!
klejem się nie przejmuj - możesz spiłować kawał materiału i zrobić uszkodzenie pancerza
Maru wrote:ja tam zawsze jeśli chodzi o malowanie skóry polecam popatrzeć na klasyków malarstwa . i na np Luisa valleho i takich tam :)
polecam Picasso ^^
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

o kurczę, to co zrobiłeś z dredem robi SPORE WRAŻENIE!
W końcu ;).
Pomijając kreski, czarny pancerz to sam aerograf. Jeszcze kilka figurek, żeby wypracować dobry kontrast i zacznę wciskać miditony czy przebarwienia.
Podoba mi się, że doprowadziłem figurkę do tego stanu w kilka godzin.
Mam nadzieję że niedługo mój skill osiągnie poziom, gdy będe w stanie połączyć bajkowe kontrasty z moim dawnym weatheringiem.

polecam Picasso ^^
:lol:
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by przemo »

Super ten dred! Naprawdę pancerz to sam aero? Jeżeli tak to robi mega wrażenie! :clap: Malowałeś elementy przed sklejeniem? Maskowałeś taśmą przy malowaniu?

Jak się na to patrzy to aż chce się kupić coś większego i spryskać aerografem!

A co z butami? zostawiasz je tak? Czy pędzlem pociągniesz?
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Naprawdę pancerz to sam aero?
Czarny, tak. Przy niebieskim były glazy z pędzla.
Malowałeś elementy przed sklejeniem?
Niestety nie. Następnym razem nie popełnie tego błędu.
Maskowałeś taśmą przy malowaniu?
Nie. Zazwyczaj zasłaniałem coś kciukiem, lub kawałkiem tektury.
A co z butami?
Pigmenty + krawędzie i powinno być ok.
Jak się na to patrzy to aż chce się kupić coś większego i spryskać aerografem!
Mam coś duużego na Hussara, tylko skleić nie mam kiedy :P.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Maru »

z Picassa proszę sie nie śmiać to był bardzo dobry malarz naturalistyczny .. tyle że to sie nie sprzedawało wiec trzaskał bohomazy które sie sprzedawały bo były modne .. sam ich z tego co wiem nie cenił i na boku robił bardzo ciekawe impresje bawiąc sie kolorem i były to obrazy naturalistyczne .. ale do "szuflady" robione .. a sprzedawał "połamańce"
ImageClick to see full-sized image
Słabe ???
problem w tym że te prace jak i szkice z serii baletnice, prostytutki, matki z dziećmi, dłonie bardzo trudno znaleźć w necie bo nie są znane, są pokitrane w prywatnych kolekcjach, archiwach bądź zaginęły / zostały zniszczone :(
poszukaj malarzy od renesansu do realizmu - łatwiej będzie znaleźć typowe prace :)

z naszych malarzy popatrz na obrazy Malczewskiego ... a z zagranicy na np Jean-François Millet
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

ten z wąsami to Malczewski ;)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

Maru wrote:z Picassa proszę sie nie śmiać to był bardzo dobry malarz naturalistyczny .. tyle że to sie nie sprzedawało wiec trzaskał bohomazy które sie sprzedawały bo były modne ..
oj wiem wiem
malować zdecydowanie umiał
oglądałem kiedyś jego wczesne prace (niestety nie na żywo) i technikę chłop miał, a jeszcze się kubizm tam żaden nie przejawia
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply