[PL] Warsztat m.ike'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

a mi się wydawało że to o paragraf 22 chodziło ^^
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Kolor pancerza to oczywiście aerograf. Pędzlem tak się nigdy nie nauczę :P.
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Angina mną trochę pozamiatała, potem (w sumie nadal) trzeba było nadrabiać zaległości na uczelni i na malowanie czasu wiele nie było.

Zdjęcia lekko biedne, ale nie mam jeszcze patentu na dobre foty gdy nie ma słońca.

Na pierwszy ogień idzie zielony Tał. Jeszcze trochę białych kresek, kilka zacieków, oczka, rozjaśnienie broni i będzie gotowy.
Metalików nie ma, bo dopiero ogarniam Vallejowe na bazie alkoholu.
Image
Image
Image
Image

Niebieski dread, nie wychodzi tak jak chciałem, ale tak to jest jak się maluje ledwo widząc na oczy.
Image

Speedery, na początek dwa, ale będzie więcej. Model idealny do ćwiczenia aero.

Image
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Wojteq »

Tau ładny. Podobnego kiedyś Ana chyba mazała. Jak zrobiłeś tak drobne podniszcznia pancerza? Na lakier do włosów?

Dread jak na razie zapowiada się równie dobrze co poprzedni, ale więcej napiszę, jak więcej w nim skonczysz.

W speederach najjaśneijszy olor nałożony aero, to jakaś szarość, czy biel tak transparentnie wyszła?
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Podniszczenia to pędzel + gąbka. Lakier do włosów odpada gdy robię większy kontrast. Używam bardzo rozwodnionej farby, przez co zmywam warstwę lakieru.

Speedery to czarna baza + rozjaśnianie czystą bielą.
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Gazza »

Nameless wrote:kuffa ludzie, nawet sie nie przyznawajcie glosno :D
:clap: :lol:

@m.ike - bardzo podobają mi się te wszystkie maszyny i skafandry. :clap: Az nie mogę doczekać się kompresora. :D
Mam tylko pytanie - wcześniej Tau (kapitalny dobór kolorów jak dla mnie) prezentował się jaśniej - to kwestia zdjęcia/oświetlenia czy przyciemniłeś go od tamtego czasu?
Czekam na ciąg dalszy i nowe prace!
Pzdr!
Cold "Strobe Light Network"
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by przemo »

Szkoda, że nie pokazałeś prac na Falkonie :( Bo bardzo chciałem je wziąć do ręki i zobaczyć jak wtedy będą wyglądały, bo wydaje mi się, że w rzeczywistości te duże powierzchnie są troszkę nudne, monotonne. Na zdjęciach wygląda to naprawdę fajnie! Tau bardziej mi się podoba - fajna kolorystyka i klimat. Fajnie sobie radzisz z tym aerografem :)
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Mam tylko pytanie - wcześniej Tau prezentował się jaśniej - to kwestia zdjęcia/oświetlenia czy przyciemniłeś go od tamtego czasu?
Słońca ni ma, lampka żółta i trochę kolor zgwałciły ostatnie fotki. W sobote-niedziele planuję sesję zdjęciową, oby dobra pogoda była.
(kapitalny dobór kolorów jak dla mnie)
Od Ani ściągnięte. Nie umiem sam żadnego schematu opracować więc małpuje po najlepszych :P.
Szkoda, że nie pokazałeś prac na Falkonie
Też mnie to nie cieszy.
bo wydaje mi się, że w rzeczywistości te duże powierzchnie są troszkę nudne, monotonne.
Dobrze Ci sie wydaje ;). Dopiero opanowałem kontrast, teraz dodaje powoli urozmaicenia. Zacieki, obicia czy szachownica to za mało, odznaczenia muszą być.
Zamówiłem razem z nowym aerografem papier do masek, więc zaczną pojawiać się "frihendy" :P.
Fajnie sobie radzisz z tym aerografem
Niestety tylko z nim xD
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by przemo »

To jak się tak wkręciłeś w aerograf, to może spraw sobie jakieś większe maszyny? Jakieś roboty w większej skali? Wydaje mi się, że przy takich modelach mógłbyś nieźle poszaleć aero. Właśnie widzę, że większe powierzchnie starasz się na siłę urozmaicać - patrz kratka na dredzie. Wg mnie nie pasuje tam ani trochę (choć przyznaję, że wygląda efektownie). A powiedz jak robiłeś te białe ryski na szachownicy? po prostu pędzlem?
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Kupiłem sobie dość duży czołg (nie gw/fw) by poszaleć na nim aero. Leży w podkładzie już kilka miesięcy.

Co do kratki, chciałem zrobić drobną w kilku miejscach. Niestety zamówiona taśma maskująca okazała się grubsza niż to sobie wyobrażałem.

Ryski robione pędzelkiem, W&N 7, rozmiar 000.
Post Reply