[PL] RED'owe WIP'y

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by REDAV »

I na tym poprzestańmy hehe :clap:
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Marta »

Bardzo fachowe malowanie. Technicznie prima sort, kolorystycznie tylko te czerwone wstawki nieco gryza.

Narobiles mi na ta figse smaka nie ma co.
Az sobie pewnie ja w koncu kupie, nie mam w sumie jeszcze nic sf w duzej skali;p
Chociaz mam wrazenie ze moja wersja bedzie sie 'lekko' roznila.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by REDAV »

No poprawię te wstawki tylko ciągle się głowię na jaki kolor? Póki co padło na ten kremowo jasny, który jest na kombinezonie ale też nie wiem czy to podpasi. Eh nie wiem czy też tak macie ale ja czasami mam blokadę jeśli chodzi o dobory kolorów :banghead:
Model ogólnie fajny chociaż w miarę malowania odkryłem, że mógł by być miejscami lepiej zaprojektowany bo jakoś nie rozumiem do końca zamysłu rzeźbiarza jeśli chodzi o naramiennik na pancernej ręce i kilka miejsc przy dłoni z giwerą.
Po tym modelu muszę jednak odpocząć od NMM i ogólnie stylu na wysoki połysk :P.
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Marta »

A moze zielen taka jak na kombinezonie?


Edit: zwizualizuj to sobie w gimpie czy innym fotoszopie, moze tak bedzie latwiej.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by REDAV »

Dzięki i zapewne tak też zrobię. Co do zieleni to nie chciałem już na broni robić bo i tak sporo jej na całym modelu.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Slawol »

Moja propozycja to od samego początku złoto zamiast czerwieni - takie samo złoto, jak na dole broni, wtedy będzie to jednolite i "oddzielne", broń srebrno-złota a sam model szaro-zielony :)

Kiedy biorę się za model, to zbieram sobie bazę wzorów z Internetu i potem gdy mi się podoba jakiś w 90%, to staram się "pomalować" w PS-ie dany element, zmienić kanały lub nasycenie i patrzę, czy mi pasuje. Od długiego czasu sobie tak pomagam, Photoshop bardzio ułatwia życie i zachęcam ludzi czasami, żeby sobie tak sprawdzali :) No ale zajmuje to trochę czasu. Za to masz gotowy widok plus-minus, jak to będzie wyglądać i nie musisz ani myć, ani przemalowywać. No i oszczędzasz farby :P
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Grish »

Slawol wrote:Moja propozycja to od samego początku złoto zamiast czerwieni - takie samo złoto, jak na dole broni, wtedy będzie to jednolite i "oddzielne", broń srebrno-złota a sam model szaro-zielony :)

Kiedy biorę się za model, to zbieram sobie bazę wzorów z Internetu i potem gdy mi się podoba jakiś w 90%, to staram się "pomalować" w PS-ie dany element, zmienić kanały lub nasycenie i patrzę, czy mi pasuje. Od długiego czasu sobie tak pomagam, Photoshop bardzio ułatwia życie i zachęcam ludzi czasami, żeby sobie tak sprawdzali :) No ale zajmuje to trochę czasu. Za to masz gotowy widok plus-minus, jak to będzie wyglądać i nie musisz ani myć, ani przemalowywać. No i oszczędzasz farby :P
Ja się trochę offtopowo podczepię, bo zaciekawił mnie ten myk z PS. Czy to wygląda w ten sposób, że fotografujesz model i potem żywcem w PS nakładasz kolory na poszczególne elementy?
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Slawol »

Niezupełnie, raczej częściej psuję zdjęcia innych malarzy :) Zobacz, co zrobiłem w popiersiem Grindera Marty z Jej temacie kiedyś. Zmieniłem kolor włosów, cienie dodałem i krew na klatce piersiowej:

viewtopic.php?f=80&t=5606&hilit=grinder&start=1220

Po prostu biorę sobie fotkę z netu (nawet ten model REDAVA niech to będzie), wrzucam normalnie do PS, a następnie bawię się efektami. Zaznaczam sobie np. lassem magnetycznym dany element (te czerwone wstawki na broni), kopiuję i wklejam jako oddzielną warstwę i potem zabawa z suwakami, oświetleniem i innymi pierdołami. Masz od razu podgląd na dwa kolory (albo i więcej, zależy, ile sobie warstw zrobisz), wystarczy, że sobie klikniesz warstwę i wyłączysz (czerwone-klik-złote). To tak jak z mierzeniem niebieskich i czarnych spodni w sklepie ;)

A jeśli chcę zrobić swój konkretny model ze swoimi pomysłami, to tak, czasami także wstawiam sobie kolory do swojego na zdjęciach WIP. Ale to rzadziej, bo nie zawsze mi się chce ;) Raczej częściej PSuję zdjęcia innych malarzy :mrgreen:

Popularne modele mają tę zaletę, że jest ich dużo i sporo różnych wersji można obejrzeć. Spójrz chociażby na mojego Typhusa, pisałem, że zassałem sporo zdjęć tego modelu i miałem sporo gotowców do oceny. Na samym CMON wystarczy wpisać Typhus i wrzucić od 7.0 i masz, z czego wybierać kolory. Wybrałem gdzieniegdzie to, co mi się podobało, bo miałem już gotowy widok u kogoś innego.

P.S. W sumie to dobry pomysł na nowy temat na forum i chyba sam się za to wezmę później, żeby tutaj nie schodzić na boczny tor :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Grish »

Dzięki za wyczerpujące info!
Też sądzę, że temat rozwojowy, sorry RED za oftop ;)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] RED'owe WIP'y

Post by Slawol »

Nie ma za co. A ja bezczelnie ukradnę (znaczy pożyczę sobie za pozwoleniem do celów naukowych) fotkę REDAVOWI i się z nią pobawię potem ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply