[PL] WIPsy LONGER_TOMa

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

>Rentall
Heh coś czuję, że nie tylko my tak mamy :-P. Na szczęście jak na razie mam 4 prace rozgrzebane, z czego w jednej właśnie się grzebię :D.
>nokturnal
Dzięki za zainteresowanie i omówienie problemu :).
Co do FIMO to: cena. Nie ukrywam, ale idę w jak najtańsze produkty, które spełnią moje oczekiwania. ~ 8 zł za 56g to dla mnie rozbój w biały dzień jak na taką skalę, co innego pojedyncza podstawka :). Ale dzięki. Widziałem ją w Empiku i teraz wiem, że jakby co to warto :mrgreen:.
Co do gliny. Faktycznie nie dodałem, że jest samoutwardzalna. Po nocy jest już twarda jak kamień, a na deszcz nie planuję dioramy wystawiać, także nic nie zmięknie :D. Faktycznie całość jest ciężka, ale to od tych kilku głazów, które umieściłem w "wypełnieniu", ma to swoje za i przeciw (waga). Przy dużej wadze transport jest trudny, ale za to byle pierwszy lepszy dzieciak nie odważy się tego podnosić :D, no i jest stabilne.
Co do przydatności plasteliny to polecam ten StepByStep:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=8 ... 6&start=15.
Myślę, że o temp nie muszę się martwić. Nie popadajmy w skrajności ;).

Natomiast napis "nie dotykać" byłby dla wszystkich żółtodziobów i dzieci, bo każdy modelarz wie, że niczego oprócz podstawki dotykać nie wolno, a nawet wpierw należy zapytać się jak/za co/ czy w ogóle można trzymać :dance:. Taka mała złota myśl ...

Kurcze teraz się przypatrzyłem i powiem wam, że będę miał problem z krawędziami podstawy dioramy :(. Brzegi płyty pilśniowej są brzydkie! Mam nadzieję, że przybicie listewek dookoła pomoże, chociaż będzie wymagało większej precyzji przy transporcie :( .

Pozdro,
L_T
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by mr_Denial »

Ten tutek co go pokazałeś jest zacny chociaż on głównie pokazuje co innego niż sama plastelina.
Są tam rewelacyjne patenty na robienie beczki stalowej - genialne.
Co mnie utwierdza, że malarze Fantasy/SF jeszcze muszą sie sporo naumieć od modelarzy historycznych :)

Do mnie motyw z plasteliną jak i gliną nie przemawia totalnie.
Jakoś w to nie wierzę do końca :| .... w trwałość, wygodę modelowania i potem malowania.
Nie robiłem nigdy tak dużych projektów, ale widziałem, że ludzie korzystają z gipsu albo oklejają całość folią aluminiową, a na to kładą najtańszy milliput.
Generalnie używają mas, które jak raz zastygną są nie do ruszenia.

Co do FIMO, to wiedz, że w Empiku jest głównie SOFT, nie widziałem Classic-a.
To taka odmiana dla dziewczyn co chcą sobie kolczyki lepić i niekoniecznie rozrabiać ze zmiękczaczem. Classic widziałem w jednym sklepie internetowym, posiadam, testowałem obie. To całkowicie dwie różne masy, z classic lepiej się pracuje(lepiej się do siebie klei!), jest dla rzeźbiarzy i trzeba do niej dodawać zmiękczacz, ale masz lepszą kontrolę nad tym co się dzieje.

Super Sculpey podobno jest również zacne i w bilansie wychodzi taniej niż FIMO. Podobno to bardzo dobra masa, na pokazach na Hussarze też ludzie w tym babrali się, miałem w ręce i zachowuje się zacnie. Podobno lepsza od FIMO.

Natomiast wiedz, że zarówno Fimo jak i SS musisz wypiec, więc trzeba rozsądnie dobierać materiał na dioramie, które będziesz chciał włożyć do piekarnika/kuchenki - plastelina odpada definitywnie.

Powodzenia w dalszych pracach.
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Heh myślałem, że ten patent z beczką jest już dobrze znany :-P.
Cóż, nie wzoruję się na żadnym innym tutorialu, robię tak jak sam uważam, że jest dobrze. Co z tego wyjdzie to okaże się na końcu :-P.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Ana »

A ja do nadbudowywania takiego terenu jak u Ciebie używam podkładek korkowych na stół. Są lekkie i tanie, no a dociąć je pod kształt podstawek też łatwo.
-- Ańa

Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by nokturnal »

albo musisz dużo wina pić i odkładać korki ;). Tylko, że teraz trzeba uważać, bo oszukują i zatykają butelki jakimiś plastykowymi zamiennikami (które też tak właściwie mogłyby się nadać na tani wypełniacz).
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Heh swoją przygodę z figurkami zacząłem m.in. od kupienia takich podkładek (Ikea) i używałem ich kawałeczków jako kamieni/głazów. Może czas wrócić do podstaw :). Bo przyznam, że zapomniałem o ich przydatności :mrgreen:.
Przy okazji, Aniu polecałaś mi na Hussarze kupić farbki Valejho bo mają żywe kolory. Nie pamiętam tylko, czy mówiłaś o inkach czy o "kolorach". Oczywiście innych też proszę o odpowiedź jeżeli Ania nie zauważy mojej prośby, a mają coś do powiedzenia :). Niedługo planuję większy zakup, jakoś z 10 sztuk. Może podpowiecie dokładnie od jakich kolorów warto zacząć? Na razie w planach mam podstawową paletę 3-4 kolorów, a reszta to będą te, których odpowiedniki z GW już mi się kończą/nie nadają się do użytku.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Ana »

Jeśli chcesz naprawdę soczyste kolory, to polecałam Ci transparenty i inki z Vallejo :)
Sprawdza mi się też Turquoise z P3 :)
-- Ańa

Image
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Hellow, hellow :).

Oj mało czasu mam na przyjemności, ale staram się poświęcać go jak najwięcej na ulubione hobby :>. Ostatnio cisnę moją pierwszą dioramę. Jest już w fazie rozpoczęcia malowania, co za tym idzie lada moment zacznę malować także figurki :D. Ah! Co za przyjemność o tym pomyśleć :dance: . Bardzo dużo czasu mi zeżarło modelowanie, chociażby fragmentów gipsowych, ale tak - skończyłem.

Link do II części tutoriala:
http://krigslagge.blogspot.com/2011/11/ ... cz-ii.html

oraz fotki na forum:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Nie są najwyższych lotów, ale przy skończonej wersji to już się postaram 8).

Pozdro,
L_T
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Nameless »

niezle, niezle. rozumiem, ze na dole szkielety, a na gorze szef... a kto obok szefa? :)
jakiego gipsu uzyles na gorze? nie boisz sie, ze cienka warstwa gipsu ci popeka>
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by przemo »

Bardzo fajnie CI to wychodzi! Świetne elementy z gipsu, te korzenie, schodki. Tylko czy na dole nie jest trochę za pusto? Na górze masz tyle detali i urozmaiceń w terenie, a dół to istna pustynia.

Sam miałem kiedyś podobny pomysł z oddziałem szkieletów - bo figurki mają chyba zacne i klimatyczne. Sam wampir to inna bajka (nie podoba mi się w ogóle).

Oj będziesz miał kuuupe malowania :) Ciekawy jestem jaką wybierzesz paletę barw.
Post Reply