[PL] WIPsy LONGER_TOMa

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Mike

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Mike »

Bardzo fajnie się zapowiada. Zobaczyłem na blogu szkielety i przypomniałem sobie jakie to śliczne modele.
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by dead »

Oj szkieleciki sa zacne - tak jak i nowy GG - nie wiedziec gdzie mi sie posiala ramka ze szkieletami :( -> musze poszukac.
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Nameless wrote:jakiego gipsu uzyles na gorze? nie boisz sie, ze cienka warstwa gipsu ci popeka>
No tu może być problem bo używam takiego, który znalazłem w pudle z narzędziami :(. Czy w takim razie możecie mi polecić jakąś konkretną firmę? A i czy warto jakoś zabezpieczyć to co już z niego zrobiłem, nie wiem np. wikolem rozwodnionym pokryć (tylko tak aby go nie rozpuścił :( ). Uh ... no nic zobaczymy w praniu - malowaniu.
To jest moja pierwsza diorama także spodziewałem się, że czekać mnie będzie sporo "nauki" :D.

No i dziękuję za komentarze bo bardzo mnie motywują. Czuję wtedy, że nie maluję tylko dla siebie :roll:.
przemo wrote:Tylko czy na dole nie jest trochę za pusto? Na górze masz tyle detali i urozmaiceń w terenie, a dół to istna pustynia. (...) Ciekawy jestem jaką wybierzesz paletę barw.
Trochę tak miało być z tą pustynią :D, ale jeszcze pomyślę - o ile coś dobrego wpadnie mi do głowy to dodam. Co do palety to na razie widzę to wszystko w chłodnych kolorach: czarny, szary, błękit - choć to pewnie już klasyka i nic ciekawego. Dużo inspiracji czerpię z malowania C'tana i jego Mannfreda. Zobaczymy jak będzie ;).
Nameless wrote:niezle, niezle. rozumiem, ze na dole szkielety, a na gorze szef... a kto obok szefa? :)
Tak na dole szkieleciki, na górze Vlad a obok ma być nekromanta :-P. http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1250029a Model molestowany już przez wszystkich, ale skoro na dole są szkielety to gdzieś w pobliżu musi być ten typ :D.

Pozdro,
L_T
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by dead »

czekam na pierwsze kolorki bo modelarsko (patrzac po materiala z bloga) to jest zacnie. Jaka tonacja calosci ma byc? jakie kolory na vlada i necra ?
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Jej, a mi teraz gupio bo nie mam pojęcia :-P. Jakiś tam zarys mam już w głowie, ale to nic konkretnego. W sumie do tej pory myślałem, że będę malował jak zawsze - kolory dobieram tuż przed tym jak mam zamiar zamoczyć pędzel w farbie, ale teraz może faktycznie warto to przemyśleć.
Gdy pomaluje już jakiś element, dopiero wtedy zastanawiam się nad kolejnymi kolorami. Wiem, że to wariackie podejście do tak ważnej kwestii, ale dobrze mi z tym :-P. Jedną z moich wad jest niezdecydowanie, także wcześniejsze zastanawianie się nad kolorem mogłoby tylko przedłużyć czas jeszcze przed zaczęciem samego mazania :-P. Jak coś przyjedzie mi do głowy to dam znać :D.

Pozdro,
L_T
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Maru »

co do nekromanbty - poszukaj u Nemmlesa na sklepie w Reperach - jest tam kilku superanckich

co do tego co nadle - poszukaj sztuczki na Masive Voodo na temat robienia poustyni z gipsu - może pasować

ale ogólne dajesz dajesz - kupa roboty przed tobą :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Cześć!

Studia są niemiłosierne, także na razie mam zastój w hobby :(. Nie malowałem, a co gorsza dokupiłem jeszcze więcej do pomalowania :P - typowy tutejszy nałóg. Namówiła mnie do tego koleżanka, gdyż poprosiła mnie o pomoc przy robieniu prezentu dla chłopaka.
Otóż już jakiś czas temu starałem się zarazić ich naszym figurkowym światem, ale z braku kasy nie mogli sobie na nic pozwolić. Za to z okazji Świąt, Monika, postanowiła zrobić swojemu chłopakowi zaskakujący prezent, kupić i pomalować figurkę. To będzie jej pierwszy model, ale liczę na to, że z moją pomocą uda się pomalować go na przyzwoitym poziomie. Aby było śmiesznie i ciekawie, zaproponowałem jej produkty Ścibora. Od razu spodobał jej się Świąteczny krasnolud z misiem. Z kolei ja, korzystając ze wspólnego zamówienia, wybrałem coś dla siebie :).
Dobra, dość gadania oto co nowego mam do pomalowania + makieta w czerni i bieli. Będę także zamieszczał tu fotki Mikołaja, mimo że będę tylko nadzorował jego malowanie.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Przyrzekam (głównie sobie), że teraz już będę tylko malował :bonk:.

Ave,
L_T

Ps
>Maru
Co do nekromanty to będzie nim ten z GW, od samego początku zwróciłem na niego uwagę, także nie ma innego wyboru :P.
Tak, tak na MV jest ich sporo i przejrzałem wszystkie, jednak wybrałem prosty piaskowy designe. Skorupki jajek, czy walenie młotkiem wypróbuję innym razem :D.
Dokładnie! Wielka, czarno-biała kupa roboty, ale za to jakiej przyjemnej :D!
Mike

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Mike »

LONGER_TOM wrote:Studia są niemiłosierne, także na razie mam zastój w hobby :(.
Doba za krótka. Malowanie w dzień przypłaciłem całą nocą z notatkami.

Zenital ze szpreja? Za dużo białego poleciało IMO (ewentualnie za mało czarnego).
Cegiełki wyglądają slicznie po spodkładowaniu.
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Wojteq »

Dobre projekty, ale pokaż coś skończonego:-)

Bardzo fajny ten model krasnoluda na 4 zdjęciu. To Sciborowy?
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

>Mike
Oj tak z tym zenitalnym sprejem to często zdarza mi się przesadzić :D. Ciężko mi zawsze przestać, bo mam wrażenie, że powinienem uzyskać większy kontrast :P. Do tego na balkonie psikałem i puszka z farmą mi zgęstniała czy coś i nagle zaczęła gęsto kryć (patrz Krasnolud z kostką). Makieta wygląda na ośnieżoną ... może to jakaś sugestia od losu chymmm ... ;).
>Wojteq
Taaak wieeem :P. Jak sobie uświadamiam, że na razie mam pomalowane tylko 2 figurki na jako-tako porządnym poziomie to aż mi wstyd ... Ale biorę się do roboty! I tak, to ludki Ścibora :).

Kurde. Już teraz mam wielką ochotę malować, ale muszę robić projekt bo mam konsultacje do 15 :(. Awwwrrrr ...
Post Reply