[PL] Przemo i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Slawol »

Niekoniecznie musi to być siateczka, może być gładka koszulka, ale tak - podobają mi się takie ciuchy od dawna :)

W ogóle loga i ciuchy NFL, NHL i NBA są super. Lubię też wyścigi NASCAR, ale od paru dobrych lat zaniedbałem oglądanie.

A medalu gratuluję! Lans, czy nie lans - masz i wywalczyłeś, brawa się należą :clap:

P.S. Dobra, ale może nie śmiećmy już tutaj Przemkowi, a jak masz ochotę pogadać, to założymy sobie oddzielny temat :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Podstawka pod Esbiorna - mojego wikinga robionego na Mini Sculpture competition :) Niedługo zamieszczę całą pracę. Na razie łajba:

ImageClick to see full-sized image

Jak się podoba? :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Nameless »

ladnie wyglada, choc nie wiem czy nie za waska w okolicach polaczenia drewna lajby z szyja smoka. wyglada jakby sie tam mialo zlamac od razu.

poza tym nie wiem czy nie za mocno sie wzorujesz na nocturnie. jest tam wiking stojacy na przodzie lajby, w 70mm bodajze. moze lajba wyglada inaczej, moze wiking inny bedzie, ale sam pomysl niebezpiecznie blisko tamtego.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Oj z tym Nocturnem to wielka klapa wyszła :( :( Pomysł na mojego wikinga miałem już dość dawno, potem szukałem w internecie różnych referencji, jakichś fotek/rzeźb, które mogłyby mi pomóc jakoś. Ale oczywiście pomysł i wszystko było od początku do końca moje, moje szkice itp. Jak szukałem w internecie tych referencji to oczywiście Nocturnowej figurki nie znalazłem. A teraz, jak już kończę rzeźbę to w top 7 na CMONie pojawił się ten model Nocturna... Masakra :doh:

Teraz tylko czekać, aż mnie pozwą do sądu :P

Ale z mojej strony to nie mam sobie nic do zarzucenia. Mało mnie też obchodzi, że ktoś miał podobny pomysł i zrealizował go wczesniej niż ja. Jedyny problem to jakbym chciał kiedyś to odlać/sprzedać. Ale chyba nie byłoby i z tym problemu.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Nameless »

ja tu nie mowie o odpowiedzialnosci prawnej :)

wyprzedzili cie z realizacja? pech. dokoncz i pokaz, a potem spodziewaj sie komentarzy podobnych do mojego. i nie przejmuj sie, jestes na etapie, gdzie nawet dokladnie kopiowanie powinno byc zrozumiale i akceptowalne, jesli jest robione dla cwiczenia warsztatu.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Slawol »

przemo wrote:Mało mnie też obchodzi, że ktoś miał podobny pomysł i zrealizował go wczesniej niż ja.
I słusznie! Na świecie jest całe mnóstwo malarzy, rzeźbiarzy i diabli wiedzą, kogo jeszcze... Wiesz, ile razy w różnych miejscach mi wpadały pomysły? A potem za parę dni ciach - na CMON ktoś już takie coś zrobił. Albo gorzej - zdobył coś w jakimś konkursie :)

Na pewno każdy pomysł powstał w więcej, niż tylko jednej głowie, a autorzy nawet nie są tego świadomi ;) A że ktoś będzie szybszy - bywa :) I nie martw się też tym, że ktoś może Cię do kogoś porównać i posądzić o plagiat. Nie wszyscy śledzą fora, czy inne blogi i prowadzą dziennik, kto był pierwszy z jakimś efektem, czy modelem. Rób swoje i ciesz się hobby! :)
Nameless wrote:wyprzedzili cie z realizacja? pech.
Dokładnie. Tak samo bywa z malowaniem jakiegoś modelu :) Jarhead mnie kilka razy już tak wkurzył i nie tylko on :D
Nameless wrote:i nie przejmuj sie, jestes na etapie, gdzie nawet dokladnie kopiowanie powinno byc zrozumiale i akceptowalne, jesli jest robione dla cwiczenia warsztatu.
Jup, z malowaniem jest przecież podobnie, na początku próbujemy naśladować innych, mamy swoich idoli itd. :)

-------------------------

A i jakiś komentarz by się przydał... Ja myślę, że na tej pracy (pomijając fakt, że to większa skala) widać już, że Ci się ręka wyrabia. Rzeźba jest staranna, gładka i dokładna! :clap: Drewno ma chyba ciut zbyt jednolite te słoje i wygląda przez to dość schematycznie - pofalowane. A widziałbym bardziej nieregularne i miejscami drobniejsze te wzorki, włącznie z sękami.

Zgodzę się też, że szyja jest trochę za cienka... Łeb przypomina mi trochę jakiegoś pseudopsa, a nie smoka, czy inne mityczne stworzenie. Łusek jest za mało i są za duże.

Ale i tak podziwiam zapał do rzeźbienia! :)

Dajesz, dajesz.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by mahon »

mi na chwile obecna przeszkadzaja dwie rzeczy: glowa smoka wydaje mi sie "ciezka". moze nawet "za ciezka". a faktura drewna jest chyba za gleboka. przez to ladnie wyglada jako rzezba, a po pomalowaniu bedzie wygladala jak zdobione rzezbione drewno. rakie "ryflowane" ^^

ale jest dobrze - to chyba pierwszy twoj taki duzy projekt i kontynuuj. nie przejmuj sie nocturna, ucz sie, rozwijaj, dolacz do czolowki!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by smok »

co do desek :P (ha moj temat) to usłojenie troche inaczej wygląda
http://www.chene.pl/_galeria/brown1.jpg
http://www.chene.pl/podlogi,naturalna,deska,debowa.html
http://www.rctimber.pl/pictures/offer/big/emerald1.jpg
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,10850 ... .html?i=12
http://pimex.pl/obrazki/deska_debowa_de ... ical_m.jpg
http://www.michalski.bydgoszcz.pl/album ... G_0070.JPG

ogólnie sprawa wygląda tak, że taki skręt włókien jaki zrobiłeś występuje czasami w gatunkach egzotycznych, ale tak "pokręcone" deski nie są zbyt dobrym materiałem, mają po prostu słabsze właściwości mechaniczne. proste usłojenie z widocznymi elipsami chyba jest najlepszym rozwiązaniem na następny raz ;)
w drewnie nie występują bruzdy, widać je jako ciemniejsze kolory, czyli przyrosty roczne lub w przypadkach egzotyków są to różne kolory (walor estetyczny). no ale wiadomo ze podczas rzeźbienia trzeba zaznaczyć ze to deska, wiec robi się je, ale nie muszą być takie mocne :)

co do łba, szyja ma te łuski duże i takie mało naturalne przez to, za bardzo tez odstające.

ale i tak [FAJNA] podstawa ;) czekam na całość,

(i mam nadzieje, że mi też się uda wyrobić z modelem na konkurs ;) powiem że to będzie kobitka bard ;) )
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by mahon »

konkrety, panie, konkrety. to był post z samymi konkretami! :clap:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Flameon »

No, no, nie mogę się doczekac kolejnych zdjęć, ten drakkar prezentuje się świetnie ;)
Post Reply