[PL] Przemo i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Trudno mi dokładnie powiedzieć jaka jest różnica między tymi Fimo, bo Classic zawsze mieszałem z drugim składnikiem - tym zmiękczaczem. Soft zaś zawsze używałem samego. Jak używasz bez zmiękczacza to masa jest na swój sposób krucha - odłamuje się kawałkami i trudno byłoby w takim czymś wyrzeźbić coś konkretnego. Praca z Classic jest jednak jakoś łatwiejsza, chyba łatwiej się w niej dłubie, może łatwiej zrobić w niej szczegóły. Większość rzeźbiarzy używa Classic, ja też spróbowałem, najlepiej mi podeszło ze wszystkich wypróbowanych mas, więc się go trzymam :)

Samym Softem bez zmiękczacza na pewno trudno jest rzeźbić, chyba że jakieś kawałki terenu albo szkielety modeli.
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Frost »

Ja właśnie lepie bust 1/9 i na bazie mam fimo soft zwykłe, z niego robię bazowy szkielet a na to wrzucam warstwy milliput i magic sculp do rzeźbienia już właściwego modelu i wszelkich detali etc.
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by smok »

hehe, widze kazdy inny sposob ma :P
ja robie szkielet z drucika, pozniej do kad sie da robie z fimo, a ewentualnie wykonczenia procreate (a mam zamiar kupic magic sculp). ale te wykonczenia to jan na razie twarz i dlonie w gosciu co ma 25mm wzrostu ;)
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Frost »

Ja pod fimo też mam druty, myślałem, że szkielecik to taki pewnik. ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Nie wiem czy Magic Sculpt jest lepszy od procreate... W MS dużo robiłem i robię, procreate zaś dotykałem tylko kilka razy, ale chyba jednak preferowałbym procreate. Możemy się spotkać na jakimś spotkanku i pokazać sobie nawzajem swoje masy :)
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Frost »

Że tak powiem, zapytaj Slawola, moja masa duża ^^ Ale chętnie na spotkaniu omówię każdą opcję, bo wkręciłem się w lepienie całkiem otro i chętnie się nauczę wszystkiego co się da ;]
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Slawol »

Frost wrote:Że tak powiem, zapytaj Slawola, moja masa duża ^^
Chciałbym się kiedyś na boisku z Tobą popróbować :twisted:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Frost »

Jeśli się pofatygujesz do Wawy, jestem w stanie bez problemu Ci to zorganizować, dostaniesz full sprzęt i lecim (polecisz) ^^
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Slawol »

Kto wie, może kiedyś przy okazji... Albo bez okazji... ;)

Zawsze mi się te kolorowe ciuchy z wielkimi numerami podobały - "jersey", czy jak to się zwie...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Frost »

O takim jerseyu mówisz ?

ImageClick to see full-sized image

To moje numery (ten złoty medal za mistrzostwo 2011 to wcale nie w ramach lansu ^^)
Post Reply