[PL] brudasy od ctana

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

Image Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Nameless »

brawo, brawo. tyklo sie niepotrzebnie wszystkie oczy swieca u szczurow.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Maru »

no konkret ten lawowy eldar .. tylko poco mu ta zielona rura do słoniowej lewatywy ?
a zbroja ta szara nie dostanie osl od lawy ??

sczurek baldzo fajny :) i pajęczyna knkret :) no rzeczywiście za dużo tam oświetlonych szczurków - odcigają uwagę
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Camelson »

zajebisaszcze! Kłik Hed Tejker bedzie chyba miażdzył ja.a :D
pozdrówki!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by mahon »

tyfusa oglądałem na blogu i podoba mi się bardzo. nie wiem czy to czasem nie moja ulubiona wersja.

queek - bardzo podoba mi się diorama, tylko razi mnie ta blacha perforowana - nie bardzo pasuje mi do klimatów fantasy

eldar - nieźle, nieźle, ale tu chyba ograniczał cię model i ramy zlecenia. miewałeś prace, w których widać było radość malowania, inspirację, kreatywność - a ten jest po prostu bardzo porządnie pomalowany.

co nie znaczy, że umiałbym lepiej - ale skoro pokazałeś to ponarzekałem :lol:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Rentall »

jak wykonujesz pajeczyny ?
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

Image Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Flameon »

Faktycznie kapitalnie wyglądają te pajęczyny :D A podstawka pod Queeka muszę powiedzieć ,że też świetna, najlepsza jaką do tej pory widziałem ;)
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Ctan »

Flameon wrote:Faktycznie kapitalnie wyglądają te pajęczyny :D A podstawka pod Queeka muszę powiedzieć ,że też świetna, najlepsza jaką do tej pory widziałem ;)

Następnym razem jak będę w domu to nie zapomnę wziąć tego magicznego płynu to będziesz mógł przetestować na żywo jak to się je :) Przy okazji mogę wam opisać moje doświadczenia w robieniu tych pajęczyn.

Samo Kraklee medium ("efekt antyczny" auf polnisch) jest bardzo gęste, prawie jak jakiś żel. Klei się bardzo do wszystkiego w surowej postaci ale na szczęście jest na bazie wody więc nie ma problemów z domyciem kropelek które gdzieś nieopatrznie poleciały.

Przygotowanie mikstury do aero trzeba zrobić "na oko", dodajemy tylko tyle wody żeby nam nie zapchało aerografu i leciało przez dyszę. Plus minus 90% kraklee i 10% wody.
Przed wlaniem do zbiorniczka mikstury trzeba wlać trochę wody (kilka kropel) bo inaczej nic nie poleci i płyn od razu zapcha nasz sprzęt i sobie nie zrobimy pajęczyn.
Jak dodamy za dużo wody to raz, że pajęczyny nie polecą i przy okazji poprzednie ulegną zniszczeniu (po prostu się rozpuszczą)

Na start użyłem aero z większą dyszą (0,3 mm) co okazało się błędem. Zbyt duża dysza powoduje to że nie robią się nitki pajęczyn a zamiast nich leci taka biała piana, która raczej piękna nie jest na modelu. Po regulacji i zmniejszeniu otworu do minimum udało mi się uzyskać w końcu pajęczyny. Aero wydaje z siebie taki śmieszny dźwięk, będziecie wiedzieli kiedy, tak jakby trochę gwizdał i pluł. Wszystko odbywa się na bardzo niskim ciśnieniu (1 atm to max) inaczej zdmuchniemy poprzednie pajęczyny)

Drugi aero którym to testowałem miał dyszę 0,15 mm i nadaje się do tego celu o wiele lepiej niż poprzednik. Przez tą dyszę pajęczynki poleciały prawie z automatu.

Przy okazji pajęczyny lecą też wszędzie tam gdzie nie chcemy czyli w każdy zakątek biurka w promieniu pół metra. Ale nie ma co się bać bo wystarczy je zdmuchnąć i mamy czysto.

Mam nadzieję, że komuś się przyda taki mini opis ;)

tutaj można to kupić (albo w forgemonkey, link 2 posty wyżej), teraz jest jakaś fajna promocja... szkoda, że kupiłem wcześniej :doh:
http://www.swiatartysty.pl/index.php?pa ... Itemid=180

---------------------------------

Przy okazji mogę Wam pokazać kolejne miśki na warsztacie, niebieskiego dużo ostatnio na palecie, prócz tego chłopka jest jeszcze dreadnought space wolfów (też będzie cukierkowy jak ostatnie czołgi, ten sam klient)

ImageClick to see full-sized image
Image Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] brudasy od ctana

Post by Slawol »

Ctan wrote: tutaj można to kupić (albo w forgemonkey, link 2 posty wyżej), teraz jest jakaś fajna promocja... szkoda, że kupiłem wcześniej :doh:
http://www.swiatartysty.pl/index.php?pa ... Itemid=180
Taaaaa, widziałem, że Picster nawet instrukcję do tego napisał :) Link do małpiej strony kiedyś już gdzieś tam widziałem (chyba Marta podrzuciła), a jak zobaczyłem na zdjęciu nazwę "Pelikan", to od razu szukałem w polskich sklepach :)

Enyłej, efekt wyszedł Ci świetnie :clap:

A niebieski marine zapowiada się bardzo efektownie!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply