[PL] Warstadt by qc

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

[PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Kolejną kompanią do Warheim Fantasy Skirmish, która doczekała się złożenia i czeka na malowanie (oraz zbudowanie powozu - a właściwie to sań, jako że podstawki będą utrzymane w zimowej konwencji) są Zbrojni z Middenheim, czyli mieszkańcy Miasta Białego Wilka, wierni Ulryka, Pana Zimy, Bitwy i Wilków.

Do złożenia kompanii użyłem bitsów z zestawów Empire State Troops (włócznie i kilka główek)*, Empire Greatswords (korpusy i nogi bohaterów, główki, miecze w pochwach), Empire Free Company (łuki i strzały, ramiona ze sztyletami), Empire Knightly Orders (ramiona z młotami, tarcze, płaszcz ze skóry wilka, sztandar, trąbka sygnałowa, wierzchowce, korpus i nogi Pierworodnego), Empire Archers (korpusy i nogi łuczników i włóczników, główki, sakwy), Empire Flagellant Warband (głowy bohaterów) i Chaos Marauder Horsemen (głowy bohaterów), Bretonnian Men-at-arms (korpusy i nogi zbrojnych, trofea myśliwych, sakwy), Fur Cloaks (płaszcze ze skóry wilka) oraz modeli Warrior Priests of Ulric (figurki kapłanów Ulryka) i Sons of Kronos War Hounds (psy bojowe).

I tak kolejno złożyłem:
  • bohaterów-kawalerzystów: Pierworodny i Kapłan Ulryka.
  • bohaterów: Krewniak, Pierworodny, Kapłan Ulryka oraz Wybrani Synowie
  • stronnicy: Chorąży i muzyk
  • stronnicy: Zbrojni, Włócznicy, Łucznicy, Psy bojowe.
Składając Zbrojnych z Middenheim chciałem, aby modele różniły się od kompanii z innych prowincji, stąd zarośnięte głowy bohaterów, uzbrojenie (młoty) pochodzące od Białych Wilków i płaszcze z wilczej skóry. Podobnie nie chciałem składać stronników z modeli imperialnych żołnierzy (ozdobionych symbolami Sigmara), stąd zbrojni otrzymali ciała swych bretonnskich odpowiedników zaś łucznicy i włócznicy zostali złożeni z imperialnych strzelców moim zdaniem bardziej pasujących do hardych wojowników z mroźnej północy.

* Nie katalogowałem poszczególnych bitsów, ale mniej więcej pochodzą one z wymienionych w nawiasach zestawów.

ImageClick to see full-sized image
Last edited by mahon on 27 Aug 2011, o 20:25, edited 1 time in total.
Reason: [PL] w tytule
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by mahon »

Już za samo podlinkowanie bitsów dostałeś podziękowanie. ^^
Inni mogą brać przykład z tego postu :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Ana »

Wszystko masz przemyślane i dopracowane :D
Konwersje są fajne, a brzmi jak byś zużył na te modele jeszcze raz tyle figurek ^^

Kiedy pędzlowanie?
-- Ańa

Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Ana wrote:Wszystko masz przemyślane i dopracowane :D
Konwersje są fajne, a brzmi jak byś zużył na te modele jeszcze raz tyle figurek ^^
Dzięki :) Na szczęście w Warheim jest tyle kompanii ludzi, że pozostałem w pudełkach modele się nie marnują (albo już zostały złożone, albo wkrótce będą).
Ana wrote:Kiedy pędzlowanie?
Jeszcze trochę, wcześniej muszę zbudować sanie. A i jeszcze kolejna makieta będzie wcześniej.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Slawol »

quidamcorvus wrote:
Ana wrote:Kiedy pędzlowanie?
Jeszcze trochę, wcześniej muszę zbudować sanie. A i jeszcze kolejna makieta będzie wcześniej.
:lol:

No to czekamy na kolejne dzieła :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Marta »

Ja sie nawet nie wypowiadam, bo mi musk paruje i sie wstyd robi, ze tak powoli dzialam.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Wojteq »

Ilość i jakość konwersji robi wrażenie. Czekam teraz na wspólną podstawkę.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Rozpocząłem budowę sań dla Zbrojnych z Middenheim.
Płozy, dyszel i zaprzęg pochodzą z wypraski (dosłownie) z zestawu Empire Knightly Orders. Metalowe okucia to blaszka z opakowania po kremie do golenia.
Póki co sanie prezentują się tak:
ImageClick to see full-sized image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by Nameless »

a co na saniach, wor prezentow? :)

a wlasnie, jak juz skonczysz bande, to przywiez ja razem z podstawka na hussara :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Warstadt by qc

Post by quidamcorvus »

Nameless wrote:a wlasnie, jak juz skonczysz bande, to przywiez ja razem z podstawka na hussara :)
Chciałbym. Niestety, pewnie jak zwykle służba uniemożliwi udział w konkursie.

Zakończyłem budowę powozu. 'Skrzynię' zrobiłem ze styroduru oklejonego tekturą z opakowania po modelu. Na 'skrzynię' nakleiłem listwy wycięte z aluminiowej folii, a na całość bitsy pochodzące z bardzo różnych zestawów modeli i figurek (m.in. Fortified Manor House, Beastmen Minotaurs, Empire Knightly Orders a także bitsów z Wh 40k).
Figurka woźnicy to model GW pochodzący bodajże z lat '80-tych.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image
Post Reply