[PL] 1 2 3... proba pedzla

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

kontrast, kontrast! nie wiem na ile to sprawa zdjec, ale pewnie i tak go brakuje :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Dla mnie też brakuje kontrastu :)
Czyli przynajmniej więcej światła, więcej cienia (o ile jesteś przekonana do dotychczasowych decyzji kolorystycznych)
Jeśli pozostajesz przy tak stonowanej kolorystyce, to przynajmniej wyćwiczysz się w malowaniu mocnego światłocienia :twisted: bo będziemy Ci o to wiercić w brzuchu.
Są trzy rzeczy które zatrzymują wzrok na figurce: wyraziste kolory, mocny światłocień i golizna :mrgreen: (squig nie mieści się w definicji golizny)
Fajnie rozmieszczony światłocień pomoże wysunąć na pierwszy pan najciekawsze fragmenty modelu, podkreślić charakter rzeźby. Nie musisz uciekać się do krzykliwych kolorów, żeby ten cel osiągnąć, ale jest to dłuższa i trudniejsza metoda do nauczenia.
Powodzenia :)
Bardzo chwalić Cię nie będę ;) bo jak malujesz tak gładko, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś machnęła następny model jeszcze lepszy. Jestem pewna, że każda następna figurka będzie dużym skokiem jakościowym.
-- Ańa

Image
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

podoba mi sie stonowana kolorystyka jednak przychyle sie do powyzszych glosow, poziom jakosciowy jaki tu prezentujesz jest idealna podstawa do rozwiniecia swoich umiejetnosci i bardziej kontrastowego malowania..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Post by Gildor »

Zazdroszczę Ci staranności i dokładności jaką cechują Twoje modele. Więcej nie napiszę bo bym się powtarzał.
Pozdrawiam! :wink:
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Post by Marta »

Mi rowniez brakuje kontrastu:D
Glownie na drzewcu sztandaru i tej nieszczesnej zielonej, wbrew pozorom cieniowanej juz, czapie (do koloru ktorej calkowicie jestem nieprzekonana, ale na razie nie wiem jak ja przemalowac:D), chociaz na reszcie figsa tez sie przyda go wiecej.
Niestety mocny swiatlocien idzie mi na razie jakby chcial a nie mogl...
Ana wrote:Są trzy rzeczy które zatrzymują wzrok na figurce: wyraziste kolory, mocny światłocień i golizna :mrgreen: (squig nie mieści się w definicji golizny)
czyli wszystko wskazuje na to, ze szybko trzeba sie bedzie brac za golizne :twisted:
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Aniu - swietnie to ujelas !!
No i faktycznie w modelu brak rozjasnien - wg mnie wiecej odwagi Ci trzeba bo przy gladkim malowaniu to czesta przypadlosc -> takie niedoswietlanie elementow zeby za duzego kontrastu nie robic ... ale bedzie dobrze ... jeszcze pare modeli i bedziemy Ci bic poklony ^^"
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Post by Marta »

Pan Sztandarowy skonczony.
Wynik walki z kontrastem 0:1 na moja niekorzysc.
Wydaje mi sie jednak, ze skoro wyciaganie wiekszych kontrastow na tej figsie zaczelo przypominac rzezbe w materiale powszechnie uznawanym za nieczysty, lepiej bedzie jak dam sobie spokoj i na nastepnej postaram sie osiagnac lepsze efekty:)
ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Podstawke dorobie na dniach, ale ze nie bedzie to pewnie nic specjalnego to raczej na ocene malowania nie wplynie.

Ponizej, dla zainteresowanych, przyczyna dla ktorej musze przy robieniu fotek stawiac bardziej na szybkosc niz na jakosc:
http://s629.photobucket.com/albums/uu16 ... nt=kot.jpg
http://s629.photobucket.com/albums/uu16 ... t=kot1.jpg

:twisted:

pzdr
m.
Cyberpaddy66
Posts: 680
Joined: 3 Jun 2008, o 13:22
Location: Cornwall :D
Contact:

Post by Cyberpaddy66 »

Looking good, and your cat looks very hungry ;)
Getting back into the thick (or rather thin as in thinning my paints) of it, not picked up a brush in some time so this may hurt a bit until I get used to the feel of them again :doh:
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

jeden kot to żadne tłumaczenie: ja mam teraz 6 na stanie + 2 piesy :bonk:

a swoją drogą figurek bardzo ładny :D
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

hyhy ta "przyczyna" robi wrazenie..
a co do figurki - kierunek jest dobry - bede trzymal mocno kciuki za walke z mocniejszym kontrastem na nastepnym modelu :!:
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Post Reply