[PL] 1 2 3... proba pedzla

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by przemo »

Demi_morgana wrote:
Marta wrote:@przemo: wszystkie trzy rzezby nad ktorymi teraz pracuje sa naprawde fantastyczne. Maja mase charakteru w sobie, az sie przyjemnie maluje;]
W końcu Carrasco 8)
Wiem wiem, oczywiście że wiem że to Allan :) Uwielbiam jego prace :D

Co do okularów to tez byłbym za usunięciem oksydacji (takich jakie są zrobione teraz).
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Spoko spoko, jeszcze ze sniedzia nie skonczylam, bede jeszcze dlubac. A jak mi nie wyjdzie, zawsze bede mogla przemalowac.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Powalczylam troche z googlami, nie wiem czy na focie widac to za dokladnie, ale dosyc ciezko dobrac sie do tego kawalka fotograficznie:

ImageClick to see full-sized image

A tutaj kolejny ludek.
Medieval bust z JMD miniatures
Mialam go nie zaczynac ale jakos nie moglam sie powstrzymac
Na razie zrobiona jest jak widac tylko kolczuga. Nie wiem czy bede cos przy niej jeszcze dlubac, okaze sie przy pomalowanej calosci. Moze bedzie trzeba dodac jeszcze kontrastu albo jakichs przebarwien, ale na razie jestem z niej zadowolona

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

a tutaj recka pana rycerza jakby komus sie chcialo poczytac.

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Slawol »

Czyli patyna na goglach orka zostaje? :)

Rycerz zapowiada się bardzo ładnie, niezłe metaliki. Masz jakiś konkretny pomysł na tego pocycka?

P.S. Teraz mi się przypomniał film, któraś z części Indiany Jones'a (chyba "Ostatnia krucjata"), w której był strażnik Świętego Graala. Rzeźba nieco inaczej wygląda, ale kolory możesz sobie podpatrzeć :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Ano zostaje patyna zostaje. Mi sie podoba, wiec zostaje.

Co do rycka to mam plan na takiego podsiwialego ziomala z bliznami na ryju.
Tylko musze jeszcze wybrac dobry wzor siwizny. Na razie zbieram referencje po necie.

A na razie maly update pana rycka wyglada tak:

ImageClick to see full-sized image
w sumie duzo nie zrobilam, ale zawsze cos do przodu. Dzis moze tez cos jeszcze umaluje.

A tutaj pochwale sie nowa bryka dla figurasow:
ImageClick to see full-sized image

Wypasna co nie??:>

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ja_matheo
Posts: 29
Joined: 27 Aug 2012, o 10:20
Location: Warszawa
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by ja_matheo »

Bryczka super. Po moich ostatnich wyjazdach zacząłem doceniać takie rozwiązanie, zwłaszcza jak patrzyłem z zazdrością na szafeczkę Arbala.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Slawol »

No, ARBAL ma świetną tę skrzynkę z HZ. Sam swoją albo przemodeluję (bo doszedłem do wniosku, że za mała na moje potrzeby) albo zbiję nową, przyjrzę się tej HZ uważniej jeszcze, bo zapowiada się nieźle.

Marta też ciekawe pudło sobie zmajstrowała.

--------

Popiersie na razie ogólnie dość ciemne, bez mocnych świateł. Taka będzie tonacja cała, czy to jeszcze wstęp? Twarz sama w sobie wygląda trupio i jeżeli byłby to jakiś martwy starzec, to mogłoby tak pozostać ;)

A blizny jak będziesz robić? Ręcznie namalujesz, czy wymodelujesz, jak skaryfikację na Grinderze?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

Slawol wrote:No, ARBAL ma świetną tę skrzynkę z HZ.


mnie tam sie moje bardziej podoba sie:D
W koncu jest moje:P

Slawol wrote:Popiersie na razie ogólnie dość ciemne, bez mocnych świateł. Taka będzie tonacja cała, czy to jeszcze wstęp? Twarz sama w sobie wygląda trupio i jeżeli byłby to jakiś martwy starzec, to mogłoby tak pozostać ;)
nie bardzo wiem Slawol czy ty cos bierzesz, czy zrobilo ci sie cos zlego z monitorem (wszedzie widzisz rozowy...), ale ta twarz to dopiero podklad...

skory mocno nieskonczone

za to kolczuga jest skonczona na razie, moze jej potem cos dodam jeszcze jak reszta bedzie juz pomalowana. Na poprzednich fotach lepiej widac lepiej jak wyglada, lacznie ze swiatlami.

Swoja droga czy ty sie czepiasz tak dla zasady czy mi sie wydaje?

Slawol wrote:A blizny jak będziesz robić? Ręcznie namalujesz, czy wymodelujesz, jak skaryfikację na Grinderze?
blizna to tam juz jest troche przy nosie, mialam zalatwic reszte malowaniem, ale moze faktycznie dodam jeszcze cienka linie z gsa idaca od nosa w dol policzka albo przez oko. Bedzie bardziej pr0.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Slawol »

Marta wrote:
Slawol wrote:Popiersie na razie ogólnie dość ciemne, bez mocnych świateł. Taka będzie tonacja cała, czy to jeszcze wstęp? Twarz sama w sobie wygląda trupio i jeżeli byłby to jakiś martwy starzec, to mogłoby tak pozostać ;)
nie bardzo wiem Slawol czy ty cos bierzesz, czy zrobilo ci sie cos zlego z monitorem (wszedzie widzisz rozowy...), ale ta twarz to dopiero podklad...
Nic nie biorę, monitor gra cały czas, na dniach podepnę drugi, lepszy i pewnie jeszcze lepsze wyświetlanie będzie :) Ty Martuś po prostu za dużo sobie wmawiasz czasami, zamiast czytać to, co widzisz na ekranie. Nigdzie o różowym nie mówiłem i nie musi być taka skóra u trupa. Reszta to Twoja nadinterpretacja, a z monitorem to wyskakujesz po raz kolejny i tylko do mnie, czego nie rozumiem i nie wiem, co to wnosi do tematu. Zresztą cała ta odzywka jest niskich lotów, chyba z braku czegoś sensowniejszego do powiedzenia...

Ale może to późna pora, więc pośmiać się możemy :D

Trzymam kciuki za udane malowanie popiersia! Będzie super.

Edit:

P.S. Nie musisz pisać drobnym druczkiem, bo ja się nie czepiam, tylko wyrażam swoją opinię, jak zawsze. Od tego jest forum. Dla kogoś z Twoim stażem malarskim i forumowym krytyka to chleb powszedni, ale coś Ci zaczyna chyba przeszkadzać ostatnio i w ogóle za dużo rzeczy odbierasz emocjonalnie i bierzesz do siebie. Skoro jesteś (albo chcesz być) profesjonalistką, to powinnaś umieć chłodno rozmawiać o swojej pracy i bez emocji, a nie wszystko odbierać jak czepianie się Twojej osoby, bo już nie wiadomo, co wolno powiedzieć. Ja jestem cały czas taki sam :) Kłocić się z Tobą o bzdury nie zamierzam, bo jesteśmy dorośli, więc niech się na tym zakończy. Ostatni raz się tłumaczę z własnych słów. Czas, żebyś spojrzania na siebie i swoje odzywki.
Moderator says:
Dalszą część tej dyskusji przenieście sobie na priv. Proszę. Stanowczo :)
Nameless
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla

Post by Marta »

No to sobie troche pokrzyczelismy, kurz opadl i mozemy mam nadzieje wrocic do tematu:D
Dodam tylko, dla porzadku, ze kazda uwage/krytyke/rade czytam z uwaga i uwzgledniam (lub nie) o ile pasuje mi do koncepcji figsy.
I jestem zawsze wdzieczna za kazda uwage.

A tutaj ponizej fotasy z panem ryckiem. Oprocz kolczej nic nie jest jeszcze skonczone, Broda to praktycznie podklad, ryjek tak pol na pol rozgrzebany, szczegolnie czesc z bliznami jest znacznie mniej zaawansowana. Najlepiej maja sie skorznie, ale tez im troche brakuje.
Na samym koncu fota sprzed nalozenia farby na ryjek, widac tam troche wiecej blizn.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply