[PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

Nie wiem czy jest to gotowa praca czy WIP - wydaje mi sie ze juz w sumie skonczona (mysle czy robic podstawke czy wkleic go na sztywno do rydwanu). Ponizszy heros jest drugim herosem rydwanowym z armi chaosu. Troche inna receptura na zloto i mam nadzieje ze juz lepiej to wyglada (choc mam z nim wiele problemow jeszcze). Troche sie zagubilem na tym symbolu na tarczy i nie bardzoe wiedzialem jak to zmalowac :( (moze jakies sugestie??).


ImageImageImageImageImage
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Lemartes »

Ok to pare rzeczy ode mnie:
Najpierw topór - w moim odczuciu za dużo za dużo na nim białego. Nie powinieneś raczej okrawędziowywać całości. Popraw np to kółko (dziurka zaraz obok czaszek na toporze), bo refleks, zakładając że światło wali z prawego górnego rogu(patrząc po głowie i tarczy) raczej się na całości nie pojawi, tylko na połowie kółka bliżej ostrza. Podobnie zrobiłbym z białym na ostrzu, np główna część topora rozjasniana do prawego dolnego rogu(patrząc na ostatnie zdjęcie) a samo ostrze(ta załamana część) do lewego dolnego. No i może wpuść tam jakiegoś brazowego, lekkiego washa na najbardziej szare elementy? W końcu ten topór nowy nie jest sądząc po ilości wyszczerbien :)

Fajnie wyszły włosy na głowie, podobają mi się. Czerwony na całości też wydaje się być dobrze zrobiony, chociaż może jeszcze z 1-2 rozjasnienia by pomogły? Mówie tutaj raczej o pelerynie, całości juz nie trzeba ruszać :)

Aha, i tak sobie mysle, że powinieneś poprawić nity, praktycznie wszędzie, bo są zrobione raczej nie dokładnie, zwłaszcza na tarczy to widać(zdj nr 1). Jeżeli chcesz je zostawićzłote, to proponuje na każdy nit dać kolor bazowy którego uzyłeś do złotego Nmm, a potem 1 kropkę koloru już rozjaśnionego, ale tak żeby nie zakryćtego bazowego koloru. Dzieki temu nit się bedzie odcinał i będzie go fajnie widać :
A co do znaczku...Szczerze mówiąć to jedyne co mnie gryzie to to że ta niższa kreska jest krzywa :)

Ale żeby nie było - model mi się ogolnie podoba ;) Popraw albo i nie poprawiaj tych paru rzeczy, wedle uznania, zreszta ktoś może mieć dla Ciebie bardziej profesjonalne rady ;) I wogóle figurka to finecast, no nie? Wydaje mi się że ma pare ubytków za duzo momentami... :|
Image
Post Reply