[PL] W co i czym gracie ?

O tym co małe ludziki robią na polach, eee... stołach bitewnych ;)
Post Reply
Slipper

[PL] W co i czym gracie ?

Post by Slipper »

Więc, jako pierwszy zakładam temat, aby was rozuszać i żebyście zaczeli pisać ;)

W co i czym gracie ? Ja gram w Warhammera 40k, najprostrzą armią dla początkującego - Space Marines, zakonem Ultramarines ;) Czyli: "Space Marines do boju !" ;)

Slipper
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

RE: W co i czym gracie ?

Post by Nameless »

Space Marines do ... ekhm...
Warlord - Necropolis
40k - eldar
byc moze infinity
byc moze Helldorado

w moim przypadku to armie na polke, bo gram niezwykle rzadko.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Przemas

RE: W co i czym gracie ?

Post by Przemas »

warmachine, hordes.
mam tez co figsow do battle`a i 40k, ale z racji tego ze nie mam czasu ich pomalowac nie gram w te systemy.
na polce wyladowal tez warmaster i necromunda.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

RE: W co i czym gracie ?

Post by Demi_morgana »

-warmachine (cryx)
-necromunda (scavvies)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: W co i czym gracie ?

Post by mahon »

Teoretycznie to mam całkiem sporą armię Gwardii Imperialnej do 40K, ale ... nie używam jej do 40k :P
Mam parę gangów do necromundy (Esher, Goliath, Delaque) ale ... nie gram w Necromundę :P
Mam Łowców Czarownic do mordheima, ale dawno nie grałem
Mam też trochę Niemców i Rosjan z okresu II wojny światowej...
Mam grupę łowców zombich i powoli rozsnącą grupę zombali...
Mam też spory oddziałek Grymnów...
i trochę różnych innych figurek

oczywiście bardziej to wszystko mam niż gram...

No to w co grywam? Hmm, preferuję gry stanowiące alternatywę wobec systemów GW, które - moim zdaniem - nie nadążają za bieżącymi tendencjami i nowymi zjawiskami w grach figurkowych. Dla tego bawię się w systemy nie związane zazwyczaj z żadnym konkretnym producentem figurek (bo niby czemu mam się ograniczać do konkretnego producenta, skoro podobają mi się zabawki innego? ;) )
Często są to systemy "uniwersalne", które dają jedynie zasady a nie zasady do grania w koknretnym świecie.

Tak więc np. do fantasy bardzo podoba mi się Ares (daje większą swobodę decyzyjną niżmordheim, choć mordheim ma fajnienszy system kampanijny) i jeśli miałbym grać obecnie swomi łowcami to chyba na tych zasadach. Do starć historycznych lubię The Face of Battle oraz The Face of Modern Battle, Baptism of Fire II, czy też Nuts! oraz FNG. Do Science Fiction bardzo odpowiada mi Stargrunt II (świetny mechanizm rozkazów i morale) oraz 5150 (i do tego systemu opracowywaliśmy 'mod' konwertujący oddziały 40-kowe to tych zasad) i granie w te gry dało mi znacznie więcej przyjemności niż 40K - a to, że świat 40K mi się podoba, to wykorzystuję go w tych grach :) Lubię też pulpowe klimaty, a do tych nadaje mi się świetnie .45 Adventure oraz Chain Reaction 2 (system całkowicie uniwersalny - pozwalający obsłużyc niemal wszystko gdzie może dojść do strzelanin). No i w ogóle lubię gry ze stajni Two Hour Wargames... Do średniowiecznych walk - Montjoie!, do klimatów pełnych zombich All Things Zombie, i tak dalej....

A gdybym miał figurki w skali 6-10mm to i masowe starcia mnie kuszą, podobnie jak walki statków kosmicznych, bitwy morskie, itd.

MOje wybory są wynikiem tego, że od "turniejowego" grania wolę trochę bardziej "fabularyzowane" starcia, zahaczające lekko o RPG. ech, stare dobre dzieje....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slipper

Post by Slipper »

Dodam jeszcze, że jak opanuje 40k to mam zamiar zacząć grać w Warmachine (Cryx) lub Horda (Nie wiem jeszcze jka armią). Oczywiście nie jestem pewien, bo może byc tak, że zostane tylko przy 40k i moich SM ;)
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

he he rzadko gram bo zwykle łatwiej rozłożyć planszówkę, albo karciankę na stole. Ale mamy pamperki do grania jak już Mahoń wspomniał :D Czasem się pobijemy ... uczyłam się grać na nekromundzie :roll: Nie pamiętam czemu przerzuciliśmy się na mordheima, Mahoń uhandlował dla mnie bandę szczurków i całkiem fajnie mi się nimi zapuszczało w miasto :D Pamiętam miałam świetnie zmutowanego bohatera, ale jak to w boju bywa, ubili mi go w końcu ... chyba Benathai miał ten zaszczyt. Wolę bitewki od wielkich bojów, więc do teraz od święta sięgamy po bandy i się naparzamy. Więcej mam pomysłów na bandy niż czasu na ich pomalowanie i granie :cry:
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

tiaa... dobrze powiedziane - wiecej pomyslow i checi niz czasu :oops:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
jacoleko

Post by jacoleko »

u mnie WH40K - Tyranidzi
- Orki
kolejne to WFB - Orki i Gobliny choć armia na samych Goblinach :)
- Krasnale ale jeszcze nie pomalowane i nimi narazie też nie gram
- Ogry ale tutaj zaczątek armii dopiero
no i LOTR - tutaj ciężko powiedzieć, czym bo chyba do wszystkiego coś mam, ale raczej preferuje tą złą stronę i tutaj mam też najwięcej pomalowanych pamprów. A w tej złej stronie to bardzo duża armia Goblinów na jakieś 1000 pkt. także dość spora armia Orków i Uruk-hai
jacoleko

Post by jacoleko »

ach i zapomaniałem w LOTR też dość spora armia Hobbitów :) wymiataczy :D:D
Post Reply