[PL] Sprzedaż pomalowanych figurek

Sprzedam, kupię, zamienię - tu możecie sobie handlować figurkami, itd.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

[PL] Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Grish »

Sprawę kieruję do osób sprzedających pomalowane figurki. Dostałem pytanie o cenę, jaką bym sobie zażyczył za mój model Ogre Slaughterer (viewtopic.php?f=37&t=8141&p=155247#p155247). Nie wiem ile mogę sobie za niego zawołać. Czy jest jakiś przelicznik, np. figurka kosztuje 30$, to pomalowany +100% ceny niepomalowanego? Zdaję sobie sprawę, że nie jestem żaden pro, ale fajnie by było, gdyby można było dorobić sobie malowaniem ;)
Last edited by Slawol on 30 Apr 2012, o 22:25, edited 1 time in total.
Reason: [PL] w tytule.
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Reynevan »

Jak dobrze pomalujesz to i 1000% czasami ;)
Na ebayu ładnie pomalowanie figsy chodzą od powiedzmy 30USD do ponad 200 za master level (mowa o pojedynczym pieszym modelu). W Polsce na allegro weżmiesz 30, ale złotych ;)
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Grish »

Dzięki za odpowiedź :) Ta figurka kosztowała 25$. Jak sądzisz, można by zawołać za nią np. 60$?
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Reynevan »

Jak zagranicznemu to jak najbardziej - aczkolwiek nigdy nie wiadomo czy nie trafisz na kogoś komu się wydaje że skoro małe to powinno kosztować tyle co zabawka z jajka niespodzianki. One też ręcznie malowane były :)
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Grish »

No to super, tyle człowiekowi napiszę, zobaczymy, co on na to :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Slawol »

No ja mam trochę inną metodę przy handlu...

1. Jeśli ja sprzedaję, to podaję cenę (spodnie na półce w sklepie, kupuj albo nie).
2. Jeśli ktoś mnie pyta, czy mam ochotę sprzedać, to ja się pytam, ile może mi dać (zaznaczam, ile kosztuje sam surowy model w sklepie), bo nie zawsze ja chcę sprzedać (mogę nawet nie myśleć o tym przy danym modelu), więc niech mnie ten ktoś przekona :) Potem można się potargować. A jak nie, to nie, nic na siłę.

Poza tym jeśli cena sprzedaży nawet nie zwraca wartości modelu ze sklepu, to kicha. Oczywiście eBay to inna bajka. W Polsce to ciężko sprzedać swoje umiejętności za tyle, ile są warte, w każdej dziedzinie zresztą.

A renoma, marka itp. to swoją drogą. Od czegoś jednak trzeba zacząć, więc próbuj, czemu nie :) Zwłaszcza że model jest oryginalny (a takie inne to ciężej sprzedać), a nie z monopolu GW.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Grish »

Dzięki :)
Ale to piszesz, że oryginalne ciężej sprzedać? Czyli jeśli z myślą o handlu, to lepiej ten oczywiste wzory od np. GW? Wydawało mi się, że powinno być raczej na odwrót :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Slawol »

Nie, nie, nie zrozumieliśmy się.

Miałem na myśli to, że nie zawsze model trafia w oczy kolekcjonera oryginalnych prac, a jeśli chcesz mieć pewniejsze podejście do sprzedaży, to GW z racji tego, że sporo graczy może się rzucić na to :) A do tego klienci sami mogą zacząć napływać, jeśli się poznają na jakości malowania i obsłudze klienta.

Oczywiście to, co mówię, nie jest regułą, absolutnie nie, ale może Ci zaoszczędzić trochę rozczarowań i pieniędzy po nieudanych aukcjach, zwłaszcza na początku, gdybyś chciał startować z malowaniem na eBay :) Nie mam zamiaru Cię odwodzić od pasji i radości, maluj sobie, co chcesz, ale są jednak jakieś tam mniej i bardziej pewne sprawy na tym figurkowym rynku.

Przy jakiejś tam większej renomie i trafieniu w potrzeby klientów to i tak nie masz się, co martwić, bo Twoje nazwisko będzie tutaj kluczowe - wtedy ludzie ze światka figurek chętniej się rzucą na model pomalowany przez tego, czy tamtego :)

Aukcje to i tak w dużej mierze loteria i nawet ładnie zmalowane, niby "pewniaki" do armii mogą się nie sprzedać, no ale to temat-rzeka :)

Jeśli myślisz o tym hobbystycznie-poważnie, to musisz się przekopać przez nasze forum trochę (bo było trochę dyskusji o tym gdzieś) i eBay, a także CMON, jest tam opcja filtrująca galerię z aukcjami. Zobaczysz, na czym świat stoi i spóbujesz się wbić ze swoimi pędzlami :)

Do tego polecam odwiedzać fora graczy. Jeśli zaczniesz od zleceń, to masz łatwiej, bo na pewno masz kasę, na pewno masz rozwój i doświadczenie i portfolio i się wszystko ładnie zaczyna kręcić. A do tego malujesz dokładnie to, czego klient oczekuje. A jak się wbijesz na aukcje, to możesz nie być od razu zauważony, bo takich jak my, to jest od wuja i ciut ciut :D

Myślę jednak, że widać jakieś zmiany i ludzie na świecie coraz chętniej wrzucają modele innych firm do swoich armii/gablotek. No musisz poświęcić na to wszystko trochę czasu, żeby wybadać. Moja wypowiedź to i tak po tylu latach streszczenie streszczenia ze ściągi kieszonkowej ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by Grish »

No i kolejne dzięki za mega post i wskazówki ;)
Tak właśnie myślałem, żeby malować pod graczy/kolekcjonerów niż w stylu 'podoba mi się ten model, pomaluje, a potem pomyślę, jak to pchnąć'. Z bieżących trendów to myślę nad zakupem nowoedycyjnego boxa startowego do Warhammera 40k. Mają być Dark Agelsi oraz Necroni. Z SM, jak i Necronami mam jakieś doświadczenie, bo swego czasu zbierałem Space Wolves oraz Necronów właśnie. Postaram się wrzucić w swój wątek foty moich prac, ale już teraz z pamięci wiem, co i gdzie trzeba poprawić :)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: Sprzedaż pomalowanych figurek

Post by sea.man »

Z tego co wiem to ma wyjsc nowa podstwka do WH40K i to bedzie chaos + dark angels.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply