(PL) Mininature Mentor - Monochrome techniques

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

(PL) Mininature Mentor - Monochrome techniques

Post by juszczynk »

Miniature Mentor – Monochrome techniques by Jennifer Haley

ImageClick to see full-sized image

Jennifer Haley przedstawia w tym tutorialu technikę z ,która pierwszy raz się zetknąłem oglądając strone z tutorialami . Polega ona na użyciu limitowanej ilości kolorów i stworzenie efektu podobnego do przedstawionego poniżej .

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Technika opiera się na „zabawie” intensywnością danych kolorów i użyciu limitowanej palety. Figurka przedstawiona w tutorialu jest próbą odwzorowania pierwowzoru .
Na początku Jennifer tłumaczyła czym polega dana technika i w prosty sposób przekazuje wiedzę niezbędna do zrozumienia do jakiego efektu dąży autorka tutoriala. Jest tu też coś dla lamerów malowania bo wreszcie zrozumiałem jak maluje się czarny i biały. Dla niej to oczywistość, ale ja zrozumiałem to dopiero teraz :). W celu polepszenia przyczepności farb został użyty specyfik o nazwie Flow Improver .

ImageClick to see full-sized image

Po krótkim wstępie zanim malarka zabierze się do roboty mówi o pędzlach. Zaskoczenie !! Znowu Winson and Newton Series 7 i pędzle da Vinci. Farby używane to Master Series Paint . Należy pochwalić twórcę tego tutoriala za dokładne podanie proporcji rozcieńczania farb w każdym etapie nawet, jeśli jest on powtarzany dwukrotnie.

ImageClick to see full-sized image

Paleta farb , która używała autorka składa się z 2 farb . Czarnej i kremowej .
Świetnym dodatkiem do tutoriala jest pokazanie jak wykonać freehad akurat w tym przypadku na kawałku płaszcza.Technika NMM została przedstawiona na mieczu bohatera jako opcjonalna część do wyboru .

ImageClick to see full-sized image

Podsumowanie
Tutorial przedstawia zaawansowaną technikę , za która nie powinni się brać początkujący malarze , ale z pewnością przedstawia w prosty i czytelny sposób technikę Monochrome . Polecam film również dla początkujących ponieważ można się dowiedzieć wiele ciekawych informacji o konsystencji farb jak i ich wykorzystaniu.
Film trwa 2,5 h i zajmuje 2.5 GB danych

Przepraszam za nieznajomość pewnych pojęc z malowania figurek .
Wszystkie błedy w miare w możliwości proszę wypunktować , a za kciuk w górę się nie obrażę :) Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi piszczie śmiało . Chętnie uzupełnię swoją recenzję o informacje, które wypadły mi z głowy .
Post Reply