[PL] Recenzja pędzli i firmy Kozłowski

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

[PL] Recenzja pędzli i firmy Kozłowski

Post by juszczynk »

Witam
Dzisiaj wyjątkowo pisze po polskiemu wiec radujcie się narody .


Wstęp
Zaczynając przygodę z tym zacnym hobby jakim jest malowanie figurek czytałem dużo artykułów dotyczących pędzli i ich jakości . Trudno było mi wybrać odpowiednie dla początkującego wiec skusiłem się na firmę kozłowski która produkuje podobno pędzle jakościowo dobre ( opinia na forum modelarskim PWN na którym ludzie plują się jadem :cry:)
Pierwsze pędzle które dostałem były firmy martola które nadają się do mieszania farb i czyszczenia aerografu . Naprawdę polecam do takich spraw.

Recenzja pędzli
Aby recenzja była rzetelna postanowiłem przetestować 3 rodzaje pędzli :
- z włosiem Sablińsky ( syntetyk ) 10 zl nr 0
- z włosiem Toray ( syntetyk tez chyba ) 13 zl nr 0
- z włosiem Koliński ( ferrari , naturalne ) 15 zł nr 1

1. Włosie Sablińsky
ImageClick to see full-sized image

Nie spodziewałem się rewelacji po tym pędzlu i słusznie . Po pierwszym zetknięciu się z figurką pędzel stracił swój wierzchołek i teraz wygląda jak haczyk . Da się malować , ale nie mam tak dokładnej kontroli jak z pędzlami kolejnymi .

2. Włosie Toray
ImageClick to see full-sized image

Zdecydowanie lepsza jakość od tego wyżej , ale tutaj moim zarzutem jest to , że farba zostawała na pędzlu jakby zaschła i samo płukanie pędzla wodą nie pomogło . Uzyłem do tego mydła . Wierzchołek pędzla powrócił do stanu pierwotnego i dobrze kontroluje się nim farbę na figurce .

3. Włosie Kolińsky
ImageClick to see full-sized image

Ferrari wśród pędzli . Malowanie tym pędzlem to sama przyjemność . Wystarczy liznąć i włosie wraca do swojego poprzedniego stanu .(pozdro dla brushlickera :) ) Włosie jest zdecydowanie grubsze od pozostałych dwóch i może dlatego lepiej się go kontroluje . Polecam za 15 zł warto wypróbować . Dziwiłem się , że ten pędzel kosztuje 2x mniej od W&N , ale Ania mi powiedziała , że w&n wytrzymują zdecydowanie więcej . Dzięki za info :)

Sklep
Kontakt jest bardzo dobry , ale zawiodła mnie wysyłka za pomocą firmy kurierskiej Siódemka która dostarczyła mi pędzle po tygodniu .Firma następnym razem dostarczy rekompensatę z kolejnym zamówieniem . Nie mam więcej żadnych zastrzeżeń
Last edited by Nameless on 16 Feb 2013, o 20:08, edited 1 time in total.
Reason: [PL] w temacie
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Recenzja pędzli i firmy Kozłowski

Post by Demi_morgana »

Ja tam używam Kozłowskiego od bardzo dawna - wskaźnik ceny do jakości zdecydowanie na wielki plus :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Recenzja pędzli i firmy Kozłowski

Post by juszczynk »

Dzisiaj bylem w sklepie z bitewniakami . Citadel brushes za 25 zl Lol. Wole nastepnym razem sprobowac soboli z sklepu dla artystow ( tak wysoko sie nie cenie ;-) ) . Potem sproboje da vinci i w&m .

Dziekuje motywuje mnie do dalszych recenzji wiec nie zapominajcie jesli uwazacie ze moja praca jest tego warta .
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

Re: [PL] Recenzja pędzli i firmy Kozłowski

Post by juszczynk »

Niestety firma w polowie wywiazala sie z obiecanej rekompensaty. Nie polecam . Zwracalem im uwage na zmiane dostawcy , ale chyba mnie olali. Siodemka ( kurier) dostarcza w podobnym tempie co poczta polska w moim przypadku . Pedzle dobre ale wysylka mnie nnie zadawala :(
Post Reply