[PL] INKI

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

[PL] INKI

Post by ARBAL »

Szukałem ale nie znalazłem, jeśli takowy temat juz był to przepraszam.

Kiedys Citadel w swojej palecie farb miało INKI. Potem zostały wycofane. Bardzo sie do nich przyzwycziłem ale w większości już mi pozasychały (Chesnut Ink, Black Ink...).

Jakie Inki, które podobnie by się zachowywały jak te Citadel (lub lepsze) byście polecili i gdzie je można kupić w Polsce?
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] INKI

Post by Marta »

Ańa pisala kiedys o inkach P3 i W&N i o ile pamietam byla z nich zadowolona. Poprobuj moze przejrzec jej bloga czy watki tutaj.

Ja sama mam w domu dwa inki W&N (Deep Red i Peat Brown)z lini drawing inks i jestem z nich zadowolona. Tyle ze nie pracowalam nigdy z podobnym produktem GW, wiec nie moge porownac.

Edit: literowka

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] INKI

Post by ARBAL »

Poszperałem na Blogu Any:
http://paintingmum.blogspot.com/2011/04 ... crets.html
tusze od Winsor&Newton brzmi super i przewija sie w różnych miejscach w internecie, ale gdzie to kupić?

Vallejo Game Color ma Inki w palecie będe musiał wyprubować
Vallejo Model Color ma cos takiego jak farby transparentne, to chyba Inki ? :)
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] INKI

Post by Marta »

google twoim przyjacielem

Winsor&Newton pl

Albo mozesz sie przejsc po sklepach dla artystow, juz lata temu widzialam tam produkty W&N, wiec teraz tym bardziej powinny byc.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] INKI

Post by Reynevan »

Inki z Vallejo Model Color mam, stosuję i lubię, ale nie wiem jak się mają do Citadelowskich, jako że tych ostatnich nigdy nie używałem. Ale jakby co mogę sie wypowiadać o vallejo ;)
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] INKI

Post by Grish »

A ja zapytam: jaka jest różnica pomiędzy inkami, a washami?
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] INKI

Post by mahon »

washe są zwykle dużo mniej nasycone i rzadsze - tak, że jak "przemyjesz" nimi cały model, to ci go nie zabarwią za mocno, może poza zagłębieniami, w których powinny się osadzić.
za to tusze są bardzo nasycone i mimo, że rzadsze od farb, to świetnie barwią, będąc przy tym nieco przezroczyste. pomyśl o nich jak o kolorowym szkle, przez które patrzysz na model.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Benathai
Posts: 230
Joined: 1 May 2005, o 10:57
Location: Poznań

Re: [PL] INKI

Post by Benathai »

Używam inków różnych firm i z każdej z nich mam kilka ulubionych. Generalnie za najprzyzwoitsze uważam produkty P3. Świetne kolory, bezproblemowe w użyciu. Stosuję też transparentne farby z gamy Vallejo i też jestem z nich bardzo zadowolony. Z palety inków (baaardzo starych) GW używam tylko chestnut wash i flesh wash... i ciężko by mi się było bez nich obejść. Ostatnim odkryciem są inki firmy Liquitex - rewelacyjne jeśli się nauczy nimi posługiwać. Mają bardzo wysoką pigmentację co w połączeniu z wodną konsystencją jest mocno zdradliwe... schnie szybko a przy tej ilości pigmentu kolor lubi zostawać nie tam gdzie się go chce. Po wymerdaniu z medium efekty świetne. Do tego kusi gama około 30 kolorów...
Image
Post Reply