[PL]Inny Forge World?

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by JerzyK »

No cóż, to są Chiny - więcej nie muszę dodawać. Też jestem tym zbulwersowany. Może wreszcie ACTA ukróci ten haniebny proceder. Ale muszę przyznać, że to działa. Sam... eeee, to znaczy mój znajomy zamawiał u nich parę razy figurki i zawsze dochodziły (przesyłka 6-26 dni do Polski). A jakość odlewów - cóż - oryginalne figurki od FW które mam miały więcej defektów niż te od nich.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by sea.man »

Acta nic nie zmieni, Chiny ingdy w zyciu tego ine podpisza.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by smok »

a czy nie bedzie tak ze taki produkt moze po prostu nie wejsc do polski jak bedzie wiadomo ze to to... oczywiscie nikt nie bedzie sprawdzal pojedynczych paczek... ale czy tak by nie bylo w przypadku acta??
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by przemo »

Czyli widzę, że to nie żart... :roll:
Jeszcze bezczelnie używają nazw Andrea, Forge World, Warhammer, Rackham itp. No i oczywiście skradzione zdjęcia malowań studyjnych.
I co, GW robi problemy małym firmom, które robią własne rzeźby, tyle że przypominają modele GW. A takie miniatureshobby może sobie tak funkcjonować? Nikt nie może się im do tyłka dobrać? Jeszcze mają bezczelnie slogan : "High quality and indexpensive"...

eh... krew się we mnie gotuje... Nawet w tak niszowym hobby muszą się znaleźć ludzie, którzy chcą wszystko popsuć... Hajs hajs hajs...
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by Marta »

W sumie nie wiem, czy tak bym sie strasznie oburzala na ten proceder. W koncu jakby nie bylo popytu toby i nie bylo podazy... A dla niektorych cena jest czynnikiem decydujacym.
Ja osobiscie nie zdecydowalam sie na zakup podrob confry, czesciowo z uwagi na moj niefart do beznadziejnych odlewow;p Ale nie czulabym specjalnego potepienia dla kogos kto by sie na to skusil (glownie z powodu tego, ze cala confra to rynek wtorny i te z kosmosu ceny licytowane na ebayu zasilaja tylko i wylacznie hmmm.. no nazwijmy to 'kolekcjonerow' roznej masci i autoramentu).
Inaczej troche ma sie sytuacja z istniejacymi firmami, ktore traca w ten sposob zyski. Ale powtorze raz jeszcze, jakby nie bylo popytu nie byloby i podazy w tym temacie. Skoro ktos chce placic za odlewy odlewow za nizsza cene, to nic na to nie poradzimy i juz.
Zreszta, czy te wszystkie sklepy oferujace bitsy sprzedaja oryginalne czesci?


Zreszta jesli ktos sie czuje mega oburzony takim procederem, zawsze mozna wyslac maila z linkiem do andrei czy GW... Moze cos z tym zrobia:P


'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by JerzyK »

Marta wrote:Zreszta jesli ktos sie czuje mega oburzony takim procederem, zawsze mozna wyslac maila z linkiem do andrei czy GW
Jestem przekonany że od dawna o tym wiedzą. Poza tym ten sklep sprzedaje "swoje" figurki również przez eBay, a nawet oni nie zablokowali mu konta :) Ponadto piszą, że NIEKTÓRE z figurek mogą być nieoryginalne (zawsze można liczyć, że akurat te które się kupi oryginalne będą :bonk: A że bez opakowania - w końcu wiadomo nie od dziś, że opakowanie stanowi połowę ceny figurki :) Chętnym mogę odsprzedać puste blistery Rackhama i woreczki FW po atrakcyjnych cenach :bonk: ).
Tak na marginesie - nie wiem kto tu od kogo kopiuje - spora część produktów została dodana do ich sklepu w 1969 roku, kiedy nikt o Rackhamie, Andrei czy FW nie słyszał ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by przemo »

Oczywiście, jeżeli chodzi o modele, które zostały wycofane z produkcji albo są niedostępne z jakiegoś powodu, to sytuacja ma się inaczej. Ale jawne odlewanie nowych modeli świetnie egzystujących firm to już cios poniżej pasa :doh:

Pewnie, że gdyby nie było popytu, to by ta firma nie istniała. Co nie zmienia faktu, że jeżeli jest popyt na rzeczy nielegalne i nieetyczne (a na to popyt zawsze jest...), to można pozwolić takim firmom prosperować.
Skoro ktos chce placic za odlewy odlewow za nizsza cene, to nic na to nie poradzimy i juz.
Właśnie nie! Firmy oferujące nielegalne usługi powinny być karane i zamykane. Pewnie, że zawsze będą piraci i nie da się wszystkich wykryć ale powinno się próbować. Minimalizować ich liczbę, a już takie jawne firmy to powinny być od razu likwidowane.
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by JerzyK »

Tak na marginesie - nie ma co szukać piratów figurkowych aż w Chinach - działają otwarcie znacznie bliżej nas - oto sklepik na Ukrainie:
http://www.cadwallon.com/index.php?lang=en
Sądząc po cenach - albo prowadzą działalność charytatywną sprzedając poniżej kosztów, albo sprzedają nie do końca oryginalne rzeczy ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by przemo »

Na pewno oryginalne...
I na pewno maluje dla nich Rusto i Alexi Z...

Fotki z ich strony:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL]Inny Forge World?

Post by Lemartes »

Otóż ja tylko pytałem czy ktoś coś takiego kojarzy - nie że od razu będę tam robił wielkie zamówienia czy coś w tym stylu. Bardziej byłem zainteresowany ponownym zobaczeniem tego co oferują - czy w ogóle coś mi się by stamtąd przydało.. A tak się zapytam Przemo - dlaczego uważasz "wszystko psują"? Nie wiadomo ile osób z tego korzysta, ani też nie wydaje mi się żeby przynosiło to ogromne, milionowe wręcz straty dla tak "popularnego" wśród casualowych graczy czy malarzy sklepu jakim jest taniutki oczywiście Forge World...Czy nie jest dobrym argumentem na to fakt że osoba siedząca w biznesie NIC o takim sklepie aż do dzisiaj/wczoraj nie widziała, tak jak np ty? Mnie np nie stać na to żeby kupić armię do warhammera za 2000 zł...I szczerze? Jak tak o tym dłużej pomyśleć, to wg mnie więcej,jeżeli już tak to określać, strat, przynosi odsprzedawanie figurek i modeli na allegro/ebayu - no bo przecież to też naraża firmę na straty, ty kupisz używany, oni nie zarobią na sprzedaży nowego modelu - bo ktoś kupił np od Ciebie. A jak dla użytku własnego, do klubu żeby pograć z kumplami wole kupić podróbkę za 10$ niż oryginał za 35$ + dziwnie wysokie koszty przesyłki.
Image
Locked