[PL] Enigma Miniatures - Brom Hard Bark - recenzja

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Enigma Miniatures - Brom Hard Bark - recenzja

Post by Slawol »

Witam w kolejnym temacie, w którym opiszę pokrótce jeden z moich niedawnych zakupów :)

Model, który od dawna chodził mi po głowie i w końcu kupiłem (pozdrawiam załogę sklepu JAMA ;)), a Nameless mi przywiózł na Hussara, dziękuję :)

Brom Hard Bark. Model z firmy Enigma Miniatures. W katalogu firmy figuruje pod nr ENM5410.

Model masywny, ciężki i bardzo charakterystyczny. Składa się z 7 elementów (w tym 4 kolce na jednym tagu): cały model, do tego dwie pały (dłuższa i krótsza), no i do tego okrągła podstawka. Zapakowany w plastikowy blister z kolorową okładką, na której widnieje pomalowany produkt.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Typowy, wściekły wyraz twarzy od razu przypadł mi do gustu, sama poza modelu także, więc ogólny obraz jak najbardziej mnie urzekł. Model jest wykonany w skali 54mm, a to oznacza, że nawet jak na Krasnoluda - jest to model spory.

Wykonany z dobrej jakości metalu, z dużą dbałością o szczegóły. Zwłaszcza twarz jest bardzo dokładnie odlana, a to przecież ważne dla końcowego efektu :)

Model przytwierdzony jest do tagu, który można odciąć, dodatkowo jest tam kawałek metalu łączący obie części.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Po dokładnych oględzinach modelu muszę przyznać, że nie zauważyłem nigdzie żadnych ubytków, ani też nierówności lub innych przesunięć, czy też niedolanych detali. Linii podziału na samym modelu też nie udało mi się zauważyć, a jeśli jakiekolwiek są, to na pewno ledwo widoczne i być może ukażą się po pokryciu modelu podkładem. Jedną poważniejszą linię znalazłem na prawej nodze z tyłu, poza tym czysto. Znalazłem także parę zadziorów łatwych do usunięcia, ale nie powinno to nikomu sprawić problemów.

Delikatne linie podziału widać za to na broni, na całej długości (włącznie z dłońmi), co jest typowe przy wykonywaniu takich detali. Są one dość widoczne, więc trzeba je usunąć, bo po pomalowaniu na pewno wyjdą jeszcze mocniej. Te małe kolce również będą wymagały niewielkiej obróbki.

Jakość detali jest bardzo dobra. Faktura drewna, metalu, włosy i zarost, to wszystko sprawia, że model Enigmy na pewno należy do wyższej półki producentów. Spasowanie elementów (dłoni do przegubów) jest bardzo dobre i jedyne, co trzeba zrobić, to tylko zrobić tam piny i dokładnie to skleić.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Niewielkie niedoskonałości są nietrudne do usunięcia, więc nie wpływa to znacząco na ogólnie bardzo pozytywną ocenę modelu. W opakowaniu mogłaby się znaleźć gąbka, to zawsze dobry dodatek, żeby model się nie poobijał. No ale w plastikowym opakowaniu to mniej prawdopodobne :)

Model na pewno dobry, na pewno dobrze wykonany i myślę, że każdemu, kto go kupi, sprawi mnóstwo radości przy malowaniu :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply