[PL] zUe sklepy

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

[PL] zUe sklepy

Post by Marta »

Taki mam pomysl, ze moze jak w temacie, moglibysmy sie podzielic informacjami na temat nieuczciwych lub niefajnych sklepow, z ktorymi mielismy przeboje i ktorych lepiej sie wystrzegac na przyszlosc.
Mogloby to zaoszczedzic bliznim wiele nerwow i zachodu.
Zeby nie bylo, ze tak od czapy wyskakuje z tym tematem, to wlasnie mam takiego jednego polskiego wrzoda na zadku...


Ofc dla rownowagi moglibysmy w osobnym watku podawac sklepy rekomendowane, z ktorymi fajnie sie wspolpracuje i gdzie mozna kupic jakies fajne ciekawostki hobbystyczne.
Jak myslicie? Warto?

peace
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] zUe sklepy

Post by sea.man »

a wiec jaki to jest ten zly polski sklep?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by mahon »

a co ma być niewarto?! każda taka informacja jest cenna dla hobbystów :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by Marta »

Well... dla mnie hiciorem ostatnio jest sklep gunze.pl.
Moze to nie jest figurkowy mainstream, ale maja produkty mr.hobby, ktore jak dla mnie w wiekszosci sa rewelacyjne, ale ze to ciezko dostepne na wyspach.
A co mnie do nich zrazilo?
1. Pan w sklepie jest niekomunikatywny i nie odpowiada na maile z zapytaniem (przed dokonaniem zakupu).
2. Produkty sa dostepne na stronie a okazuje sie ze ich nie ma... no czasem moze sie zdarzyc taka wpadka, ale juz ponad tydzien minal od czasu kiedy powiadomil o tym, ze produktu ni ma, a na stronie nadal dostepny. A to juz dla mnie celowe wprowadzanie w blad klienta.
Swoja droga spodziewalam sie 'kwiatkow' przy dostawie farbek z Tajwanu a nie z Pl, a tutaj taka brzydka niespodzianka;/

m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by mahon »

to ja się naciąłem na parę sklepów, które niby miały towar na stanie, potem (po zakupie) okazało się że jednak nie. tak jak piszesz - towar mimo wszystko pozostaje dostępny w ofercie, a na zwrot kasy lub jakikolwiek odzew czeka się tydzień albo dwa.

kogoś interesuje które to sklepy? czy jest to tak powszechne, że nie warto wspominać :mrgreen:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by Marta »

Powszechne, niepowszechne a coraz to nowi ludzie dochodza do hobby bez tej wiedzy, wiec moim zdaniem jak jakis sklep jest trefny to warto o tym mowic. Najwyzej sie dowiesz, ze masa ludzi ma spoko z tym sklepem doswiadczenia i to jednak tylko pech byl...
Albo zla opinia sie potwierdzi i beda ludzie na przyszlosc omijac.

m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by mahon »

cytadela.pl
komnatagier.pl
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zUe sklepy

Post by Slawol »

Tak, typowy przypadek "aktualizowania na bieżąco" na stronie stanów magazynowych i informowania przy konkretnym produkcie ("dostępny", a po złożeniu zamówienia i potwierdzeniu - dopiero sprowadzany z zagranicy), lekceważenia klienta dopóki nie zrezygnuje z zamówienia (nagłe przebudzenie i kontakt) i ogólne przeciąganie struny...

Najświeższa niedawna wpadka - http://www.martola.com.pl
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] zUe sklepy

Post by mahon »

sprawa była o tyle skomplikowana, że mi chodziło o model który jest dostępny tylko w ofercie mail ordera, ale czasem można było dostać go na allegro albo w niektórych sklepach, które sprowadziły parę sztuk.

niestety okazało się, że stany nie są zaktualizowane i nie dość że zablokowałem kasę, to jeszcze dodatkowo opóźniłem zamówienie modelu, który ostatecznie i tak musiałem ściągnąć z mail ordera. no, ale wszystko dobrze się skończyło, a model nawet na grey seerze się pojawił :)

martola? a to jestem zaskoczony. mi się jeszcze u nich takie kuchy nie trafiały...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zUe sklepy

Post by Slawol »

Szczerze mówiąc - sam byłem trochę zaskoczony, podobnie jak kolega, który właśnie wspólne zamówienie nam robił. No ale czas minął.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply