[PL] Pędzle

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Thral

[PL] Pędzle

Post by Thral »

Witam Was.
Mam takie pytanie jakich pędzli używacie?? jakie firmy?? jakie włosia??

Osobiście używam Italeri i magpoli :P, chcę teraz przejść na bardziej profesionalny sprzęt, co polecacie??

pzdr
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL]Pędzle

Post by mahon »

Winsor & Newton seria 7 albo Raphael seria 8400.
Warte swojej ceny, warte dbania żeby się nie zniszczyły.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL]Pędzle

Post by kacpero »

no i wszystko jasne ;) te 2 marki to chyba najwyzsza polka jezeli chodzi o pedzle do malowania figsow.. z tego co wiem z raphaelami moze byc problem jezeli chodzi o dostepnosc w polskich sklepach.. wiec jezeli czujesz ze chcesz przeskoczyc na lepsza jakosc "pedzelkowa" to na poczatek polecam W&N 7!
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Pędzle

Post by sea.man »

możecie polecić jakiś sklep internetowy gdzie można kupić W&N 7?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Thral

Re: [PL]Pędzle

Post by Thral »

No właśnie :P A jakie włosie według was jest najlepsze?? sobolowe?? kolinsky??
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL]Pędzle

Post by Maru »

hm to tak
koliński to nie włosie a nazwa :) wiewiórki

włosie możne być :
końskie
z innych zwierząt np borsukowe itd
i Sobolowe
końskie jest niezłe do oleju na A3 /A4 ... ale nie do ludków

i tak masz pędzę sobolowe i to są najczęściej Kolinsky red soble i tych szukasz

są jeszcze syntetyczne pędzę imitujące te sobolowe -ich nie szukasz

o 2 najlepszych markach już wiesz to ja ci jeszcze napisze o tańszych rozwiązaniach (tak mając przez pewien czas kumpla w hurtowni artystycznej dostałem od niego sporo zabawek do testów )

i tak
najtańszymi i najmniej doskonałymi ale znacznie nad poziom "normalnych" pędzli okazały się "Kolibri" - w całej gigantycznej palecie pędzli syntetycznych i końskich maja 1 serpędzli Sobolowych o nazwie" #kolibri #red sable" cena 5 zł mniej więcej polemogę "2 albo 1 kolibri 90 red sable" do 5 zł nie kupisz lepszego

do 10 zł

firma talents i euro class
- talentsy - seria Van Gogh - bardzo długie włosie ale dobrze trzyma farbę i maluje się przyjemnie ale "inaczej" około 8 zł
euro class - jakaś dziwaczna aberracjaaa mająca setki strasznie modnych ostatnio pędzli na dłuchich patykach ..... w 95% syntetyki ale znowu mają 1 z red soble za jakieś 8 zł o krótkim włosiu o dziwowo - jak w sklepie pozwolą przejrzeć to co jest na polcece to możnana wybrać bardzo dobry pędzel

----------------- wszystkie pendzle powyrzej wymagają możliwości przejrzenia pędzli i wybrana samemu dobrego bo partie nie trzymają poziomu i zdążają się totalne porażki i całkiem niezłe

od 10 do 20 zł
Talents Seria Rembrandt
- nie trzeba sprawdzać jakości :) od 12 zł do 18 zł nic poza tym w tej kategorii

od 25 powyżej - znasz odpowiedz:
Winsor & Newton seria 7 albo Raphael seria 8400.
jak to wygląda w rozpisaniu na jakości .. hym ..
cała reszta < "2 albo 1 kolibri 90 red sable" <euro class /talentsy - seria Van Gogh < przepaść jakościowa < Talents Seria Rembrandt < przepaść cenowa i 100% gwarancji Winsor & Newton seria 7


co bym ci doradził :
nim się przesiadłeś za luksusowe limuzyny klasy A spróbuj jak będzie ci się jeździło wozem dobrej jakości ale mniej kosztownym więc jak się rozbijesz to będzie mniej bolało
kup sobie talentsa seria Rembrant - nie kosztuje 30 kilku złotych ale około 15 (bierz 1 albo 2 - rozmiar ) zobaczysz wielką różnice ale jeśli coś spaprasz z pielęgnacja takiego pędzla to mniej zaboli a nauczysz się o niego dbać :)

(kolibri i euro class to szybkie wozy sportowe z wielkim silnikiem i gównianym zawieszeniem ,Van goghi to samochodzik hybrydowy klasy rodzinnej ,Rembrandty to limuzyna , W&N limuzyna klasy lux z basenem )


mam nadzejęze kutke pomogłem :)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Wisnia

Re: [PL]Pędzle

Post by Wisnia »

Przed długą i w pewnej części niezamierzoną przerwą w malowaniu (zdruzgotana prawa dłoń, później długa rehabilitacja) malowałem różnymi pędzlami. Mieszałem pędzle, tymi pracującymi na płótnie malowałem miniaturki, tymi od miniaturek płótno, papier etc. Co mogę powiedzieć?

Szukasz pędzli do figurek, więc zwykłego malarstwa Ci opisywać nie będę :wink:

W&N 7 nigdy nie malowałem, więc wypowiadać się nie będę - mogę jedynie co do samej marki i modeli, których sam używam* (Special Value). Generalnie możesz te pędzle kupować w ciemno, jakość włosia jest wyśmienita, nie rozchodzi się szybko, dobrze chłonie farbę. Musisz jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich pędzli chcesz używać i do czego :)
Zasadniczo, dziś wracam do malowania (hurra, dwa lata przerwy i mogę wrócić!) i zamierzam podziałać trochę modelami round i (nie wiem, czy ktokolwiek kiedyś tym malował figurki w 28mm i 34mm) flat.
*Poza tym, ta seria ma chyba syntetyczne włosie, ale jeszcze dziś powinienem napisać, jak się sprawuje :)


Dalej, czego już używałem i mogę się wypowiedzieć - pędzle citadel są w miarę dobre, choć mają (przynajmniej moje) tendencje do rozłażenia się włosia, co jest dosyć irytujące... (tak, pamiętam o ssaniu :wink:) Opisywane wyżej Rembrandty - miód, nie pędzel. Na figurkach sprawuje się świetnie, najlepszy, jakim kiedykolwiek malowałem, idealny do modeli i płótna (choć na tym drugim już się zjechał - olej pod obsadką to nie to, co tygryski lubią najbardziej)
Kolibri - nie polecam, dobre na płótno (często jako jednorazówki) ale do modeli to one się nie nadają, chyba, że do drobnych szczegółów, jak oczy np. (ale kto będzie zmieniał pędzel, żeby pomalować innym tylko oczy...?)
Daler-Rowney - to samo co kolibri, tyle, że na płótno od nich lepsze, a do figurek nie nadają się w ogóle - za tą cenę masz znacznie lepsze pędzle.


Pozdrawiam

Wisnia
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL]Pędzle

Post by Ana »

Ja Raphael seria 8400 ... wiem, że Mahoń będzie robił zamówienie na nie gdzieś z Anglii, to jak chcecie, możecie się dorzucić do zamówienia. Cena to koło 30zł od szt.
-- Ańa

Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Pędzle

Post by Marta »

Pamietam, gdzies, w ktoryms watku, czytalam o pedzlach do wymalowywania wzorkow. Zdaje sie Ana pisala na ten temat... Ale nie moge jakos odszukac tego posta. Z tego co pamietam, chodzilo o pedzle z krotszym wlosiem, dla lepszej kontroli malowanych wzorow. Czy moglabym prosic o jakies konkretne przyklady polecanych do tego celu pedzli (najlepiej z linkami :oops: )?
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL]Pędzle

Post by Ana »

To bardzo indywidualna sprawa ... musiałabyś sprawdzić jakiej długości włosie Ci się najwygodniej kontroluje :roll: Tak mi się wydaje. Jak dla mnie to właściwie wyrobiłam sobie odwrotne zdanie - do freehandów potrzebuję długiego włosia.
Nie cierpię jak farba zbyt szybko wysycha mi na pędzlu. Żeby mniej sięgać do palety po farbę - rzadziej zasychała na pędzlu, potrzebuję długiego włosia.
Jeśli chodzi Ci o wielkość pędzelka do freehandów, to przekonałam się przy Raphaelach, że wielkość pędzla na moje potrzeby rzadko ma znaczenie. Tzn. bywają tak drobniutkie szlaczki, że potrzebny jest najmniejszy z możliwych, ale najczęściej nawet nie zmieniam pędzla i większość elem. maluję tym samym rozmiarem 2/0 albo 0. Liczy się czy trzyma fason - czubek.
-- Ańa

Image
Post Reply