[PL] Pędzle

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by mahon »

ale co to za medium to już tajemnica...
mediów jest tyle rodzajów, że ta nazwa jest co najmniej enigmatyczne.

eeeej nie!
to jest 'EAVY METAL MEDIUM - służy do przywoływania duchów zmarłych malarzy! :lol:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by dead »

uzywajac pedza EM i medium EM malujac za pomoca samego medium to wydobywasz kolory takie jak na "pudelkach". Dzieki temu medium bedziesz taki PRO jak EM TEAM :D.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by mahon »

coś jak ta farba w kratkę co Kaczor Donald miał - malowała piękną kratkę :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Michal

Re: [PL] Pędzle

Post by Michal »

Które pędzle wziąć bo nie wiem jaka między nimi przy malowaniu może być różnica.

http://www.maluje.pl/pedzle-sobolowe-ko ... 4_195.html

Jedne do miniatur a drugie ? Może ktoś ma oba egzemplarze i dostrzega jeszcze jakieś różnice?

Nameless wrote:The webpage cannot be found
Link już poprawiony.
Last edited by Michal on 30 Nov 2011, o 10:37, edited 1 time in total.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by Nameless »

The webpage cannot be found
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Pędzle

Post by dead »

Odnosnie pedzli W&N - coprawda ich nie mam i nie uzywam jednakze ze swojego doswiadczenia wiem ze rozne pedzle o roznych ksztaltach sie przydaja do roznych zastosowan ;).

Mi osobiscie najbardziej sie podobaja wlosia o symbolu: 5007001 i 5007002 czyli 1 i 2 ale do detali nie wiem czy nie wzialbym 5012000 lub 5012020. Moze niech najlepiej sie wypowiedza Ci ktorzy uzywaja W&N ??

W ogole wobec opoznien z dostawa Rafaelkow od Ani i Michala zaczalem uzywac zestawu pedzelkow GW (okazalo sie ze caly zestaw byl w paintsecie od GW ktory przygarnalem :D). I na sekunde obecna musze przyznac ze maluje sie nimi bardzo ale to bardzo fajnie - wiekszosc trzyla ladnie wlosie (wiadomo cena powala ale jak ma sie je za free to mozna maziac :P).
Western
(Forum newbie)
Posts: 5
Joined: 18 Feb 2012, o 23:27

Re: [PL] Pędzle

Post by Western »

Witam i pozdrawiam. Hehe mój pierwszy post na forum i zamiast pochwalić się malunkami, pytania śmiem zadawać ;-). Malować z żoną zacząłem od niedawna, w zasadzie po to by weselej się grało w Talisman - Magia i Miecz. Figurki tam szare, więc przyszła pora na poprawę ich wizerunku oraz przyjemności gry. Pomalowaliśmy kilka figurek, pędzle do tej pory to taniocha Army Painter. Czy na początek naszej przygody jest sens w droższe inwestować? Nie wykluczam, że na tych figurkach się nie skończy bo już zakupiłem sobie krasnoluda z LOTR jako dodatkową postać do gry. Mieszkamy w Pile, więc sklepów z modelami i osprzętem w sumie brak. Po farbki przy okazji w Poznaniu się zaopatrujemy (sklep Bard). Czy jest w Poznaniu jakiś sklep (blisko dworca, na powiedzmy szlaku Dworzec Główny, Stary Browar, Rynek - czyli centrum) gdzie warto by kupić pędzelki? Czy w ogóle warto do naszych malunków inwestować w pędzle? Farbek jakich używamy to zestaw startowy Army Painter, plus jakieś 20 kolorów uzupełniających Citadel.
Maryjusz

Re: [PL] Pędzle

Post by Maryjusz »

Jeżeli miałbym coś dla Was doradzić, na początek malarskiej przygody, to rodzimą firmę Kozłowski.
http://www.pedzle.eu/products.php?pcid=3
Tak wiem, podałem link do pędzli dentystycznych, troszkę droższych, niż tzw. artystyczne, ale o lepszym włosiu. Jak zaczynałem swoją przygodę z malowaniem wydawałem mnóstwo pieniędzy na pędzle, które szybko ladowały w śmietniku. Wydać mniej nie oznacza wcale zaoszczędzić, a przy tym ta taniocha potrafi nadszarpnąć nerwów, a chodzi przecież o to, by dobrze się bawić, no i żeby jakiś efekt był widoczny.
Zamówienie najlepiej złożyć przez internet i nie narażać się na pełną głupkowatej mądrości krtykę sprzedawców. Farbki Citadel są bardzo dobre, tylko niech Was ręka broni od kupowania Pactry. Fakt są tanie i dobre, ale słoiczki są nieszczelne, tzn. zakrętki. Po miesiącu farbka zamieni się w żel :).
Western
(Forum newbie)
Posts: 5
Joined: 18 Feb 2012, o 23:27

Re: [PL] Pędzle

Post by Western »

A jakie rozmiary pędzli kupować? 2, 1, 0, 00, 000? Figurki do gry to skala 28mm.
Co do farbek i w ogóle malowania, nie zależy mi na jak najtańszym koszcie (więc Pactry nie stosuję), a bardziej na jakości. Ale znowu tak, żeby nie popaść w skrajność.
Maryjusz

Re: [PL] Pędzle

Post by Maryjusz »

Co do skarajności w wyborze farb, to tak trochę ciężko popaść, ceny wszystkich lepszych marek mają zbliżoną cenę :), na szczęście. A co do Pactry, to uprzedzam z grzeczności :P. Nie powiem żeby to były złe farby, ale po co wydawać pieniądze na produkt, który zaraz nie będzie nadawał się do użycia.
No tak numery pędzli. Polecam na początek 1/0, 00, 0, 1.
Post Reply