[PL] Młodzi malarze w Polsce

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

[PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by Camelson »

Chciałbym troche zofftopować, ale myślę że to dobre miejsce na napisanie tego. Zaraz wyjaznie dlaczego.

Myślimy nad idealnym konkursem, takim gdzie bedzie frekfencja wysoka i poziom przy okazji, ale właśnie gadam z KeraMem i chłopak ten pisze mi ze "ja chyba z malowaniem kończę..."
Może to głupie, ale ja się troche zaniepokoiłem że małolat, który ma wielkie perspektywy i świetny progress i już teraz maluje tak ze spokojnie moze konkurować z dorosłymi "kończy" z malowaniem bo jak to powiedział ma "wstręt".

Podobno Wojto, który też był bardzo dobry jak na swój wiek, już skonczył z malowaniem...

Nie wiem czy to moja albo kogoś sprawa, ale dziwi mnie dlaczego tak się dzieje ze młode, dobrze malujące osoby konczą z malowaniem...

Jeśli chcemy dużych frekwencji na konkursach i dobrego poziomu w Polskim malarstwie, to IMO nie można pozwolić na to żeby obiecujący malarze konczyli z malowaniem :)

Nie wiem czy ma sens to co pisze, ale to jest też pewien problem który musi byc poruszony, bo chyba młode talenty są na wage złota w naszym hobby :) jeśli oczywiscie chcemy zeby w naszym kraju się to rozwijało :)

Pozdrawiam.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

mysle, ze to na tyle istotne, ze zasluguje na osobny temat
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Camelson »

To moze ktoś to przerzucic na nowy temat jakis mod, sorka za kłopot :)
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Ignis »

Dobrze by było żeby i Keram i Wojto się wypowiedzieli sami w tej kwestii trochę szerzej.
Image
KeraM
Posts: 197
Joined: 25 Feb 2011, o 23:47
Location: Wroclaw,Poland

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by KeraM »

Ignis wrote:Dobrze by było żeby i Keram i Wojto się wypowiedzieli sami w tej kwestii trochę szerzej.
Racja Ignis. Od pewnego czasu nie mam chęci wziąć się za malowanie, może to głupie ale straciłem zabawę z malowania. Czas się znajdzie na malowanie ale ... chęci już brak :doh:
Malowanie powinno dawać radość, mi już coraz mniej daje. Jak Ci mówiłem Camel, czuje wstręt ponieważ za duuużo jest zabawy z modelami. Tu cieniowanie i inne mozolne techniki, efekt nagradza lecz moja cierpliwość jest krótka.
Może zrobię sobie przerwę jak mówisz , a może nie.

pozdrawiam,
KeraM
....Why do we fall? So we can learn to pick ourselves up.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by Gildor »

Spokojnie,Wojto bierze udział w wymianie więc coś tam jeszcze robi :)

Myślę, że każdy z nas miał kiedyś momenty, w których raz szło lepiej, raz gorzej lub gdy się chciało i nie do końca. Moim zdaniem to normalne i nie powinieneś się tym przejmować, Marek. Po prostu odstaw pędzel na chwilkę a prędzej czy później ochota sama wróci. W międzyczasie możesz więcej uwagi przyłożyć do aspektów modelarskich (jak mi się nie chce to zawsze się w to bawię i teraz mam taką kolekcję pomalowanych podstawek MASa,które czekają na jeszcze nawet nie wybrane figurki).
No i szkoda by było gdybyś zrezygnował z hobby na stałe. Masz 14 lat, porównaj sobie swoje prace do osób,które wygrywają demony w YB na świecie. Jak dla mnie jesteś bezkonkurencyjny i może kilka modeli malowanych parę lat wstecz z Francji czy UK mogłyby jako tako stawić opór Twojemu orkowi ;)
Mam nadzieję,że to tylko "jesienna depresja" i za jakiś czas wstawisz fotkę skończonego ludka :mrgreen:

Głowa do góry!
Image
Mike

Re: [PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by Mike »

ale dziwi mnie dlaczego tak się dzieje ze młode, dobrze malujące osoby konczą z malowaniem...
Bo zaczynają pić ;).
czuje wstręt ponieważ za duuużo jest zabawy z modelami
To się zbiera na aerograf i odpada najnudniejsza robota.

Pewnie zrobi sobie przerwe i mu przejdzie. Też czasami rzygam na sam widok pędzla, ale robię kilka dni detoxu i wracam do zabawy.
ze młode, dobrze malujące osoby konczą z malowaniem
Czasami zajawka się wypala. Do tego dochodzą ograniczenia finansowe w tym wieku, podejście rodziców czy wpływ rówieśników.
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by Ignis »

Raz krótka przerwa, a dwa np. w moim przypadku nowej, świeżej energii dostałam po rozmowie na Hussarze z Bohunem. Jak zaczął opowiadać w jaki sposób maluje itd. to od razu i ja odczułam że siadłabym do jakiegoś modelu.
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by dead »

Szczerze to ja widzac jaki progres robia coniektorzy i potem sie "wypalaja" az sie lapie za glowe ... bo ile bym dal za to by np malowac jak coniektorzy po roku ... ja zeby osiagnac jakis sredni poziom to mazialem z 8 lat ... patrzac na progres to nei zauwazam zadnego praktycznie w przeciagu najblizszych lat. Tez ugrzazlem na TT i modelach do grania ale troche na wlasne zyczenie i szczerze mowiac to poniekad jest to pewne tez remedium na wszystko - bo momentami nie chce mi sie bawic w picowanie modelu bo nie ma to sensu a dobry ladny TT i tak cieszy oko i daje sporo radosci i satysfakcji (oraz genialny prezlicznik cena / jakosc / czas :D ). Tak naprawde mlodzi czesto maja niestety slomiany zapal - obserwowalem to nauczajac mlodzikow batla i malowania -> na poczatek wyrazali checi a potem nawet nie przychodzili i nie uprezdzali ... hobby i zajawki sie zmieniaja z minuty na minute wiec niestety mozemy tylko liczyc na to ze po jakims czasie mlody malarz zateskni za pedzlem ;)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Młodzi malarze w Polsce

Post by sea.man »

KeraM - przejdz sie do Boltera w piatek po 20 na Wieczor Weteranow. Zobaczysz mase fajnych figurek, w co ludzie graja, Loler daje lekcje malowania i wroci tobie ochota.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply