[PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

czlowiek.morze wrote:Problem jest ten sam, ale wlasnie dobrze, ze nazwales to problemem.
nie, nie nazwalem tego problemem. ani teraz, ani wczesniej.
tym niemniej, przyjmuje do wiadomosci, ze dla niektorych (np. Ciebie i Daniela) problemem to jest.
Na liczbe kategorii masz wplyw - ukladajac regulamin i obierajac kategorie. Z Grand Prix nie ma wyboru.
sprawe kategorii walkowalismy juz wiele razy. chcesz do niej wrocic tutaj?
My widzimy problem trudnosci ocenienia tak odmiennych prac.
swoj poglad na temat pojemnosci tej nieszczesnej kategorii "Large" na Hussarze juz przedstawialem (w sporej czesci zgadzajac sie z Toba), podobnie jak opinie o mozliwosci sedziowania takiej kategorii.
jak do tej pory nikt nie wytlumaczyl mi, dlaczego ta kategoria wzbudza tyle kontrowersji, podczas gdy nikt nigdy nie zglaszal obiekcji do wyboru GP, do kategorii Open (byla taka na GD), do porownywania w kategorii "war machine" realistycznego czolgu, eldarowego falcona, armaty i rydwanu.
Co do nagrody publicznosci... Grabz to nazwal konkursem popularnosi i wlasnie o to chodzi! Tak samo to dziala w konkursach Miss World i jest to oprocz nagrody glownej najbardziej prestizowa nagroda.
osobiscie obawiam sie ze zmieni sie to w CMON (kto ma wiecej znajomych) lub Eurowizje (glosujemy na sasiadow).
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Ignis »

czlowiek.morze wrote:
Co do nagrody publicznosci... Grabz to nazwal konkursem popularnosi i wlasnie o to chodzi! Tak samo to dziala w konkursach Miss World i jest to oprocz nagrody glownej najbardziej prestizowa nagroda.
Blankiety do umieszczenia swojego glosu mozna wydawac przy kupnie biletu na Hussara - 1 bilet = 1 glos. Liczyc umiem i wiecej niz 30 min nie powinno zajac podliczenie wszystkich glosow. Dodatkowa atrakcja dla publicznosci i poczucie, ze ma sie na cos wplyw. chyba zaden inny konkurs nie ma czegos takiego, wiec moglibysmy miec cos swojego :)
Jako nagroda moze byc blisterek/farbka/pedzelek i dyplom.
Nie wiem z czego wynikaja wasze obawy. Co jest w tym zlego?
Czyli że w razie czego się tym konceptem nie dzielicie? ;)
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

czlowiek.morze wrote:
Co do nagrody publicznosci... Grabz to nazwal konkursem popularnosi i wlasnie o to chodzi! Tak samo to dziala w konkursach Miss World i jest to oprocz nagrody glownej najbardziej prestizowa nagroda.
Blankiety do umieszczenia swojego glosu mozna wydawac przy kupnie biletu na Hussara - 1 bilet = 1 glos. Liczyc umiem i wiecej niz 30 min nie powinno zajac podliczenie wszystkich glosow. Dodatkowa atrakcja dla publicznosci i poczucie, ze ma sie na cos wplyw. chyba zaden inny konkurs nie ma czegos takiego, wiec moglibysmy miec cos swojego :)
Jako nagroda moze byc blisterek/farbka/pedzelek i dyplom.
Nie wiem z czego wynikaja wasze obawy. Co jest w tym zlego?
Ja tam nie widze zadnego problemu z nagroda publicznosci, nawet jesli mialoby to skonczyc jako 'nagroda dla najbardziej popularnego, lubianego malarza w srodowisku'. To przeciez nie bedzie najwazniejsze grand prix imprezy nagradzane biletem do stanow...
Ot taka tam mala atrakcja, dowod uznania i sympatii swiatka malarsko-graczowego czy to dla pracy czy autora:D
Chociaz i tutaj pewni ludzie beda sie dopatrywali nepotyzmu, faworyzowania i kolesiostwa i w ogole CofCowej kliki (hell yeah!!!) ale na to mi osobiscie szkoda juz nawet slow.

Tak sobie wlasnie patrze na filmik Natalyi i przypomnialo mi sie co o niej w srodowisku mowia ludzie, ktorzy mieli przyjemnosc (?) ja spotkac... I jesli to prawda, a nie jakies krzywdzace wymysly, to np ona raczej nie mialaby szans na taka nagrode... Wiec moze to tez bylaby jakas tam malutka cegielka do bycia przyjaznym i otwartym na bliznich na roznych forach??:>
who knows?

peace
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

@Marta - jestem w stanie przyjac taka argumentacje
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

No i do tego widzowie, jak napisal cz.m, mieliby jakis czynny wklad w impreze. To tez jakas forma aktywizacji srodowiska:D

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Nameless wrote:
Na liczbe kategorii masz wplyw - ukladajac regulamin i obierajac kategorie. Z Grand Prix nie ma wyboru.
sprawe kategorii walkowalismy juz wiele razy. chcesz do niej wrocic tutaj?
Rozmawiamy o konkursie idealnym. To dlaczego mam o tym nie wspomniec? To jest jak najbardziej odpowiednie miejsce.
Nameless wrote:
My widzimy problem trudnosci ocenienia tak odmiennych prac.
swoj poglad na temat pojemnosci tej nieszczesnej kategorii "Large" na Hussarze juz przedstawialem (w sporej czesci zgadzajac sie z Toba), podobnie jak opinie o mozliwosci sedziowania takiej kategorii.
jak do tej pory nikt nie wytlumaczyl mi, dlaczego ta kategoria wzbudza tyle kontrowersji, podczas gdy nikt nigdy nie zglaszal obiekcji do wyboru GP, do kategorii Open (byla taka na GD), do porownywania w kategorii "war machine" realistycznego czolgu, eldarowego falcona, armaty i rydwanu.
Wytlumaczenie jest bardzo proste na kategorie masz wplyw - sam wybierasz liczbe kategorii, a nagrode GP nie da sie w inny sposob wybrac i ludzie sie na to zgadzaja ( z braku mozliwosci innego sposobu wybierania).
Nameless wrote:
Co do nagrody publicznosci... Grabz to nazwal konkursem popularnosi i wlasnie o to chodzi! Tak samo to dziala w konkursach Miss World i jest to oprocz nagrody glownej najbardziej prestizowa nagroda.
osobiscie obawiam sie ze zmieni sie to w CMON (kto ma wiecej znajomych) lub Eurowizje (glosujemy na sasiadow).
A co jezeli faktycznie ludzie wybiora w demokratyczny sposob model? Dlaczego maja to glosowac niezgodnie z wlasnym sumieniem preferencjami?
Teraz to mi tutaj troche wieje Jarkiem K. i teoria spiskowa.

EDIT:
jakiej wczesniejszej argumentacji nie byles w stanie przyjac?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Grabz »

Moje obawy co do Eurowizyjności przedsięwzięcia przekuła Marta na argument za przeprowadzeniem takowego. Wystarczy popatrzeć z innej strony . Co do uprzejmości to tyle samo zwolenników co przeciwników można nałapać, ludzka natura.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

czlowiek.morze wrote:Wytlumaczenie jest bardzo proste na kategorie masz wplyw - sam wybierasz liczbe kategorii, a nagrode GP nie da sie w inny sposob wybrac i ludzie sie na to zgadzaja ( z braku mozliwosci innego sposobu wybierania)
nijak to nie tlumaczy braku zastrzezen do wszystkich innych kategorii, o ktorych wspomialem. kolejna rzecz ktorej nie rozumiem - po kazdym hussarze slysze od wiekszosci - w sumie racja z ta kategoria, byloby bez sensu dzielic je. a za jakis czas sprawa wyplywa i gadamy od nowa :)
ja juz mowilem wiele razy - chcialbym rozne kategorie! naprawde! ale sprawa konkurencyjnosci jest dla mnie priorytetowa.

o, wpadlem na pomysl...

zrobmy wszystkie te dodatkowe kategorie. osobno duzy model, popiersie, maszyna...
jak bedzie ponizej X zgloszen w takich kategoriach, wszystkie z automatu leca do kategorii OPEN (ktorej normalnie w regulaminie nie bedzie).
A co jezeli faktycznie ludzie wybiora w demokratyczny sposob model?
bede przeszczesliwy :)
Dlaczego maja to glosowac niezgodnie z wlasnym sumieniem preferencjami?
Teraz to mi tutaj troche wieje Jarkiem K. i teoria spiskowa
jarek niczym nie podpiera swoich teorii, a ja moge ci pokazac konta na CMONie i wyniki glosowan Eurowizji :)
ale jak juz pisalem wczesniej - po argumentacji Marty czuje sie przekonany :)

EDIT
EDIT:
jakiej wczesniejszej argumentacji nie byles w stanie przyjac?
wczesniej nie bylo zadnej argumentacji. jedynie twoja propozycja, a potem po uwagach Grabza i mojej padla odpowiedz, ze tak to dziala na Miss World.
Marta rozwinela temat, przedstawila konkretne argumenty odnoszace sie do konkursu malarskiego, w koncu - przekonala mnie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

Nameless wrote: o, wpadlem na pomysl...

zrobmy wszystkie te dodatkowe kategorie. osobno duzy model, popiersie, maszyna...
jak bedzie ponizej X zgloszen w takich kategoriach, wszystkie z automatu leca do kategorii OPEN (ktorej normalnie w regulaminie nie bedzie).
A co w przypadku jesli nagle w tym Open znajda sie dwie prace jednej osoby? A na kategorie mozna miec tyko jedno zgloszenie...
Troche kicha nie?
Ja tez wolalabym wiecej kategorii i fokle i zeby bylo po kilkadziesiat prac w kazdej, zeby rywalizacja byla 'godna'. Serio serio.
Ale juz wole wiedziec z gory, ze mam do dyspozycji 4 czy 5 kategorii (z czego jedna taka hmm... troche namieszana) i z mysla o tym wybierac prace na konkurs, niz szarpac sie na prace, poswiecac czas i wysilek i potem nagle musiec wybrac jedna prace z dwoch lub trzech, bo ludzie tak sie darli ze zle laczyc kategorie, ze chca wiecej, ze to niesprawiedliwe.... a potem nic nie wystawiaja w tych kategoriach (ktore nie ukrywajmy, nie sa najbardziej popularne) i w efekcie ja jestem w rzyci.

Pisze ja, a nie generalizuje, bo jest to tyko i wylacznie moj osobisty poglad na ta sprawe. I od razu tez moge powiedziec, ze jesli dojdzie do takiej sytuacji jaka zaproponowal Nameless, to przygotuje i tak tylko jedna prace z tych wszystkich watpliwych kategorii, zeby wlasnie uniknac wybierania potem na miejscu.

Pomyslcie tez jaki pozniej osoby, muszace wybrac jedna prace z kilku, mialyby zal do organizatorow, ze zostaly zrobione, delikatnie mowiac, w konia.
Nawet ja nie sadze, zebym byla na tyle dojrzala emocjonalnie, zeby nie miec do kogos w tej sytuacji zalu (chociaz ja osobiscie raczej do tych krzykaczy co sie domagali wiecej edit: kategorii, a potem dali rzyci i nic nie wystawili w nich...)

Mysle wiec, ze jeszcze z rok, moze dwa, musimy sie z takimi kategoriami przemeczyc... albo ryzykowac mega placze, fochy i tego typu sytuacje.

Edit2:
A tak calkiem przy okazji... Czy ktokolwiek z osob, ktorym tak ta laczona konkurencja przeszkadza, wystawil w niej cokolwiek? Czy tak sobie krzyczymy na ten temat w imie zasad??
Mi tez nie bylo latwo wystawiac Antosia, wiedzac, ze bedzie konkurowal z modelami w duzej skali, czolgami (ktore sa mega widowiskowe), pojazdami i wszystkim innym co sie miesci w tej nazwijmy ja 'smieciowej' kategorii. Ale przynajmniej zrobilam cos w kierunku tego, zeby w przyszlym roku byly jakies podstawy, zeby ta kategorie dzielic. W nastepnym roku (o ile bede na Hussarze) tez do niej cos pomaluje.

peace
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

Marta wrote:Troche kicha nie?
kicha. ale mamy do wyboru dwie kichy.

jak na razie ciagle jestem zwolennikiem kichy aktualnie stosowanej, i pewnie bede do momentu kiedy zobacze zdecydowanie wiecej prac w tej kategorii.

tyle, ze ludzie ciagle wracaja do tego tematu, chociaz w sumie po konkursach z taka kicha sie zgadzaja. to teraz szukam innej kichy. po to dyskutujemy :)

moze komus ta aktualna kicha spodoba sie bardziej niz tobie czy mnie :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply