[PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki w GW

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

Stół jest jeden dwuczęściowy i w razie potrzeby - rozstawiany do gry. Tereny też jakieś są, poza tym zawsze można się dogadać i przywieźć na czas gry swoje :)

A czemu pytasz? Czyżbyś był gdzieś niedaleko już? Czy jeszcze nie? ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by IRKUCK »

o to fajnie, szkoda że nie zabrałem terenów z domu, ale liczę że mozna będzie troszkę pograć ;)
A pytam się dlatego że już sytuacja powoli mi się stabilizuje i będę miał możliwość pogrania :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

:trampolin:

Heh, a ja za godzinę wsiadam w pociąg jadący w Twoją stronę - do Lublina :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

Już w tę sobotę malowańsko w PG! Info na FB i na stronie PG oczywiście. Jakąś krótką relację oczywiście też napiszę, fotki powinny być :) Jak kto ma blisko do Gorzowa - zapraszam na wspólne malowanie!

A już jutro (a właściwie to dzisiaj ;)) w Gorzowie w PG będzie z wizytą Artur Szyndler, którego zresztą w Lublinie spotkałem także ostatnio :) Nie wiem jak tutaj z fotkami, bo będę w pracy (i może na końcówkę się załapię), ale pewnie Damian i Ewa coś pstrykną.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

W dniu dzisiejszym (a raczej już wczorajszym :)) w Przystani Gier był Artur Szyndler. Osoba od dawna znana w Polsce, zarówno w środowisku figurkowym, jak i RPG-owym.

Jednak udało mi się wpaść i załapać na pokaz i naukę gry Dreadfleet. Niedawno widziałem to w Lublinie, ale z racji funkcji, jaką tam miałem - niewiele czasu spędziłem na tym pokazie, a tym razem byłem obecny :) I oczywiście porobiłem foty :D

Gra sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana, rozgrywka bardzo przyjemna i relaksująca (wygłupy przy stole to już norma ;)). Rozgrywać można różne scenariusze, więc grać można na różne sposoby i niekoniecznie przy udziale tej samej liczby osób :)

Same modele oczywiście przygotowane do pokazów, więc sklejone i pomalowane. Jakość wykonania oceniam bardzo pozytywnie, całość wydana jest bardzo ładnie (materiał z wodą, karty, znaczniki, elementy terenu), także modele statków jak na produkty zrobione do grania - super. Szczegółowe i z klimatem, oczywiście kojarzące się z piratami, co sugeruje na przykład wygląd modeli (Latający Holender) , czy też nazwy niektórych ("Black Kraken") oraz grafiki.

Prawdopodobnie przyjdzie mi w udziale malować zawartość pudła, które będzie kupione klubowo do grania, więc pewnie uda mi się naskrobać jakąś recenzję całego produktu :) Ale to nie zapeszam, zobaczymy.

A poniżej parę fotek przekrojowych, więcej na FB Przystani Gier tradycyjnie, no i tutaj w galerii :)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

No i po I Warsztatach Malarskich w dniu wczorajszym. Było super!

Dziękuję przede wszystkim Załodze "Przystani Gier" za udostępnienie mi miejsca w lokalu, za przygotowanie stolików do pracy oraz za pomoc i współpracę :)

Dzięki Wszystkim, którzy byli: czy to słuchacze, czy też aktywni uczestnicy. Dzięki także znajomym, którzy wpadli pograć sobie w bitewniaki, czy w karty. Bardzo miło spędziłem cały dzień w przyjemnej atmosferze :)

Krassusowi dzięki dodatkowo za przedłużacz i lampkę :)

I oczywiście wielkie dzięki ekipie z telewizji za przeprowadzenie ze mną wywiadu :D Mam nadzieję, że wypadłem znośnie i głupot zbyt wielu nie nagadałem... :P

No i kilka fotek ode mnie, reszta pewnie na dniach z innego aparatu.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Następne zajęcia najprędzej po Nowym Roku.

Edyta - pozostałe fotki tutaj już są:
https://picasaweb.google.com/1155992577 ... directlink
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by mahon »

a poza fotkami może coś powiesz? jak było, co robiliście, jak zostało to odebrane, jakie jest zainteresowanie, jakie są oczekiwania?

widzę pomoce naukowe na stole, więc musiało być ciekawie :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

mahon wrote:a poza fotkami może coś powiesz? jak było, co robiliście, jak zostało to odebrane, jakie jest zainteresowanie, jakie są oczekiwania?
Racja!

Jak było - widać na zdjęciach (w edycie wcześniej wrzuciłem pozostałe fotki). A odnośnie samych zajęć, to program przedstawiał się tak:

1. Teoria koloru i koło barw. Wprowadzenie i omówienie kolorów i kompozycji kolorystycznych na modelach. Planowanie malowania.
2. Oświetlenie stanowiska pracy.
3. Narzędzia modelarskie i malarskie. Omówienie farb, pędzli, konsystencji oraz sposobów nakładania farby na malowaną powierzchnię.
4. Przygotowanie modelu do malowania - metal, plastik oraz żywica: wycięcie, oczyszczanie, mycie, klejenie, zalepianie szpar i podkładowanie.
5. Mieszanie farb, mokra paleta, płyta CD, kartka papieru.
6. Malowanie kolorami bazowymi.
7. Proste techniki: wash, krawędziowanie, drybrush ("suchy pędzel").

Powiem szczerze, że rzadko zdarzało mi się być nauczycielem takim "na żywo", więc zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Udało mi się w sumie przekazać to, co sobie założyłem. Zainteresowanie było spore, jeśli chodzi o sam przebieg zajęć, ale niektórych zadeklarowanych uczestników nie było, bo coś tam wypadło :)

Obawiałem się, że może dla kogoś samo gadanie może być nudne, ale nawet ci najmłodsi słuchali z uwagą o podstawach, technologii produkcji modeli, jakości odlewów, przygotowaniach do malowania oraz o teorii koloru. Starałem się tak dobierać słownictwo, żeby każdy zrozumiał, o co chodzi np. z kołem barw i chyba się udało :D No i starałem się po drodze pokazywać modele i jakieś tam ruchy, żeby nie były to suche wykłady. Nie pokazałem wszystkich podstawowych technik, bo skupiliśmy się na poprawnym przygotowaniu farby do malowania, nakładaniu bazowych warstw oraz próbach malowania na różnym podkładzie: czarnym, szarym, no i białym. Było o podkładzie z puszki i malowanym pędzlem, o zalewaniu modeli, o ratowaniu powierzchni, o pułapkach, o poprawnym użyciu sprayu (każdy sobie sam psiknął podkład na figurce) itp.

No a po drodze załoga PG malowała sobie modele pokazowe i na wystawkę, bo coś już kiedyś malowali, ale także włączali się do zajęć, więc w sumie cały kącik był aktywny.

Odbiór? Chłopaki się nakręcili i mają zamiar kupować figurki i malować (zwłaszcza że figurki i farbki mają na miejscu do kupienia) :mrgreen: Mam nadzieję, że nie zrażą się trudnymi początkami (a przynajmniej tak było po nich widać ;)), więc może się coś u kogoś wyklaruje. Jako że to pierwsze zajęcia, to i nie oczekiwałem nie wiadomo czego, ale czas upłynął szybko i przyjemnie :) Chyba się podobało młodym.

Z boku ludzie mówili, że wypaliło super, więc ogólnie zadowolony jestem :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by mahon »

gratuluję! jestem zachwycony tym co przeczytałem. cieszę się, że tam u was tak się to ładnie rozkręca.

powodzenia! :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Przystań Gier - karcianki, planszówki i bitewniaki

Post by Slawol »

Dziękuję :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply