[PL] Wywiad z Razza

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

[PL] Wywiad z Razza

Post by Szary »

Witam wszystkich!
Zainspirowany pomysłem Illusionripa przeprowadzenia wywiadu z Jeremie "Bragon" Bonamantem, postanowiłem kontynuować ten dziennikarski projekt. Społeczność malarzy figurkowych jest pełna utalentowanych i barwnych postaci. Ale jako przeciętni obserwatorzy, zerkający przez internet na ich fantastyczne prace, możemy jedynie marzyć by spotkać ich pewnego dnia i pogawędzić chwilę. Dlatego wydaje mi się, że pomysł wywiadów z malarzami powinien być kontynuowany, bo dzięki tym prostym pytaniom i odpowiedziom możemy bliżej poznać nasze hobby i ludzi je tworzących.

Zapytałem jednego z moich osobiście ulubionych malarzy czy zechciałby wziąć udział w naszym wywiadzie, i zgodził się. Ale byłbym wdzięczny, jeśli i Ty także napiszesz swoje pytania, które chciałbyś mu zadać. Przez ok. tydzień będę zbierał wszystkie pytania, a następnie po opracowaniu zadam je naszej gwieździe :)

Tak więc tajemniczym malarzem w tym miesiącu jest....

DARREN LATHAM, vide Razza

ImageClick to see full-sized image

Darren jest głównie malarzem figurkowym, od ponad 7 lat członkiem słynnej grupy malarskiej `Eavy Metal pracującej w ramach firmy Games Workshop. Oprócz malowania zawodowego dla GW maluje także czasami na zamówienia prywatne oraz jest zdobywcą kilku prestiżowych nagród Golden Demona (jako pracownik GW może startować tylko w kategorii Open).
Z ostatnich wieści warto wspomnieć, że wygrał także bardzo trudny konkurs wewnątrz EM na najlepszą wersję modelu Harry the Hammer.
Jego prace można znaleźć w galerii CMON pod adresem: http://www.coolminiornot.com/artist/razza

Jeśli chcesz zadać mu swoje pytanie, napisz je w tym temacie do 13nastego maja. Gotowy wywiad będzie opublikowany na stronach Chest of Colors pod koniec maja, w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej.

pozdrawiam
Szary
Szary

Image
MartiusMarsGradivus

Post by MartiusMarsGradivus »

no to ja chcialbym wiedziec czy zdazylo mu sie kiedys strasznie napracowac i nie zostac docenionym i czy zostal kiedys przez kogos wysmiany za to ze maluje figsy
elvers

Post by elvers »

A ja mam pytanie z czego ten zacny człowiek czerpie inspiracje. Mało oryginalne pytanie ale bardzo mnie to ciekawi skąd takie extra pomysły ma np na podstawki.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

A ja jestem ciekawa, czy zaczynając malować ma już pełen obraz tego co chce osiągnąć, czy pomysły rodzą się w trakcie malowania?
No i zastanawiam się jakimi kolorami podkładuje figurki. Czy ma jeden patent kolorystyczny, czy to jest zmienne?
-- Ańa

Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

I chciała bym też wiedzieć, czy sam ma idoli!
I od czego zaczęła się jego przygoda z malowaniem i kto wtedy robił na nim super mega wrażenie :D
I czy ma jeszcze jakieś pasje po za malowaniem figurek.
-- Ańa

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Wywiad z Razza

Post by Slawol »

Darren Latham... Haaaa... ;)

Ana mnie ubiegła - chodzi mi o kwestię wizji gotowego modelu. Jeśli tak - to ma wyobraźnię :) Jak nie - to też ma ;)

Ale żeby nie było, to pytanie ode mnie: czy używa lupy modelarskiej, czy maluje, patrząc na model "gołym okiem"? Trochę się trzeba nagimnastykować jednak przy takiej kratce na harlequinie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Post by Szary »

O te sprawy z pogranicza samych figurek też chciałbym zapytać:) Więc zapewniam, że nie zapomnę być odrobinę wścibski:)
Szary

Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

hehe Ana no normalnie czytasz w moich myslach :D

tez mam pare pytan
- mianowicie czy uzywa moze aerografu ?? moze jakis szablonow czy to wszystko to malowanie reczne i za pomoca pedzla.
- jakimi farbami i pedzlami maluje i czy ma stworzona wlasna palete powstala z polaczenia wielu roznych farb. czy czysto stricto (skoro jest w EM) uzywa przyborow GW
- czy zamienilby malowanie na jakies inne zajecie ??
- co sie dla niego bardziej liczy czy samozadowolenie czy uznanie wsrod ludzi ?? co za tym idzie czy jest spelniony czy czuje niedosyt.
- i ostatnie jaka jest jego ulubiona figurka/figurki

tyle ode mnie pozdro
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Post by Szary »

Teraz już mogę zdradzić, że projekt już prawie ukończony. Darren to przesympatyczny gość. Choć jest bardzo zapracowany to jednak znalazł ponad 2h na wywiad. Teraz muszę to tylko poskładać i potłumaczyć...

Więc cierpliwości moi drodzy. Stay tuned!
Szary

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

dead wrote:hehe Ana no normalnie czytasz w moich myslach :D

tez mam pare pytan
- mianowicie czy uzywa moze aerografu ?? moze jakis szablonow czy to wszystko to malowanie reczne i za pomoca pedzla.
szczerze mówiąc byłbym zdziwiony - maluje raczej małe figurki, a na takich detalach użycie aerografu i szablonów to jak polowanie na muchę za pomocą armaty. prościej chyba pędzlem...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply