odlewy...

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

odlewy...

Post by Demi_morgana »

jakis czas temy poruszany był temat odlewow czyli jakby tego nie nazwac: piractwa (złodziejstwa jak kto woli...)
bez komentarza:
http://allegro.pl/show_item.php?item=64227040
:?
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
-MattCexwish-

RE: odlewy...

Post by -MattCexwish- »

Looool...:D... Jaki ladny "oryginal"...:)... Kupie sobie, to wysle znajomemu z GW England...:D... Napewno sie ucieszy...^_^...
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: odlewy...

Post by mahon »

żenujące...

i że nikt się za to nie weźmie :( ręce opadają...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Joachim

Post by Joachim »

mogę się założyć że ten odlew nie jest najlepszej jakości, pewnie witch king ma krzywy ryj albo cuś innego :D tak to już jest z odlewami heheheh
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

może... ale nie sądzę, że kwestia jakości odlewu stanowi meritum sprawy...
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Joachim

Post by Joachim »

nie stanowi, ale chcę pokazać młodym czytelnikom tego forum że kupowanie odlewów jest fe, a nie na wszystkich działa argument "że to przestepstwo" ... heh ale ściema... tak naprawdę to chciałem napisac ogolnie o tym że odlewy to kiepska sprawa bo zawsze coś krzywo wyjdzie i to popsuje cały model... ale co ja się wypowiadam skoro nigdy nie robiłem odlewy :lol:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

co POWINNO (choć nie zawsze tak jest) zniechęcać do kupowania odlewów to to, że jeśli kipisz odlew a nie kupisz "firmówki" to wkrótce firmy stwierdzą, że Polska to nie rynek dla nich i może wycofać się z naszego rynku...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: RE: odlewy...

Post by Nameless »

mahon wrote:i że nikt się za to nie weźmie :( ręce opadają...
zeby ktos sie za to wzial, to musialby najpierw byc poinformowany. Ktos musialby wyslac maila z linkiem i wyjasnieniem sprawy albo do allegro, albo do firmy ( w tym przypadku GW).
Allegro przysle mily list, ze dziekuje za informacje i z pewnoscia zajmie sie problemem. Potem moze skasuje konto, a moze nie. Jesli skasuje, to gosc zrobi sobie nowe.
GW - z tego, co kojarze - olewa takie rzeczy. Nie zajmuje sie pojedynczymi przypadkami odlewow. Byc moze nie ma podstaw prawnych, byc moze uznaje takie sprawy za niezbyt istotne i wplywajace na dzialalnosc firmy.
Wydaje mi sie, ze jedna - naglosniona odpowiednio - interwencja producenta i wyciagniecie konsekwencji prawnych (jesli to mozliwe) ukrociloby takie zachowania.

Jesli chodzi o wycofanie sie firm z rynku - tylko GW moze to zrobic ;)
Reszta dostepnych w Polsce figurek to efekt dzialania krajowych dystrybutorow i sprzedawcow.

[edit]: dodany ostatni akapit
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: Re: RE: odlewy...

Post by mahon »

ale też z 2 strony - poza GW to mało co się odlewa i sprzedaje ;)
a co do "zajęcia się" to masz rację - sam wielokrotnie zgłaszałem naruszenia regulaminu i często nikt sobie i tak z tego nic nie robił (nawet nie zdejmowali aukcji...)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Galharen
Posts: 1031
Joined: 25 May 2005, o 10:28
Location: Poznań / Poland
Contact:

Post by Galharen »

Wydaje mi się, że oczywiście GW mogłoby się domagać rozwiązania sprawy z danym ,,odlewaczem" w sądzie.
Tylko czy to ma sens - jeśli by taką sprawę nagłośnić, oznajmić twardo, że ci którzy robią odlewy będą surowo karani , moze to coś da.
Oczywiście nikt tu nikogo nie będzie ścigał - ale jak to kiedyś z kumplami opatentowaliśmy: ,,Dobra ściema nie jest zła" :wink:
Post Reply