[PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Offtop - wiecie, wszystko i nic...
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

[PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by smok »

witam,
temat zakladam w nadziei ze zechcecie mi pomoc. Jestem na ostatnim roku studiow magisterskich, na kierunku technologia drewna, specjalizacja meblarstwo. czesc z was na pewno mnie kojarzy z roznych konkorsow i afterow :D.
postanowilem polaczyc przyjemne z porzytecznym (powiedzmy :P) i jako prace magisterska zaprojektuje (a moze i wykonam w skali) biurko/zabudowe scienna specjalistycznego przeznaczenia (TAK, WLASNIE DLA NAS, MALARZY, MODELARZY I RZEZBIARZY).
na początku mial bym prosbe aby osoby chetne wyslaly mi zdjecia swojego miejsca w ktorym pracuja oraz jak wygladaja ich gablotki oraz gdzie magazynuja wszystkie materialy (prosil bym na kamil.milaniuk@gmail.com) lub po prostu tutaj zamiescily ;)
w pozniejszym czasie zapewne poprosze was o wypelnienie ankiety, ktora wskarze mi jak powinien wygladac taki mebel, co w sobie zawierac itd, ale to pozniej ;)

ogolnie temat nie chce traktowac jako mocno zamkniety, jesli bedzie tutaj dyskusja na temat takiego mebla to super ;)

pzdr
Smok
Last edited by Slawol on 9 Mar 2012, o 14:55, edited 3 times in total.
Reason: Przeniosłem z "Produktów" i zmieniłem temat.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Praca magisterska !!!

Post by IRKUCK »

Ostatnio na ten temat mocno myślałem i jako że chciałem wymienić moje stare, wysłużone biurko. Postanowiłem sobie zaprojektować i zamówić biurko które nie jest zbyt skomplikowane ale starałem się żeby było wygodne, nie duże i praktyczne. Podeślę Ci widok i opis na maila ;)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla malarza - praca mgr!!!

Post by Slawol »

Moderator says:
Dopóki nie będzie gotowego biurka, to temat proszę kontynuować tutaj (albo drogą mailową, jak sami sugerujecie).

--Sławol
Kiedy już zbudujesz biurko marzeń, to wtedy pokaż końcowy efekt i pochwal się w dziale "Produkty" (a najlepiej w dziale "Teoria i dyskusje..."), z czego je zrobiłeś i jak, takie małe "how-to-zbudować-desk-marzeń" :)

Wszelkie luźne pogawędki pasują bardziej do tego działu.

No i życzę powodzenia, przyszły magistrze! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by Ana »

Też pracuję nad zorganizowaniem sobie miejsca pracy. Na ile mogę, na tyle pomogę :)
-- Ańa

Image
MiSiU
Posts: 652
Joined: 6 Nov 2006, o 11:34
Location: Under the bridge...

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by MiSiU »

Parę zdjęć mojego mebelka. Robiony na zamówienie wg. moich rysunków tehcnicznych, coby dokładnie pasował do innych mebli i miejsca w moim "gabinecie". Napisałem Ci już na FB info - jakie dane by Cię jeszcze interesowały.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers...
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by Marta »

Dla mnie najwiekszym problemem jest to, ze moje dosyc duze biurko musi spelniac role zarowno warsztatu, jak i stolu malarskiego i normalnego biurka z duzym moniakiem, tabletem i paroma innymi rzeczami. Tworzy to mieszanke chaosotworcza;/
Niestety absolutnie nie mam mozliwosci wygospodarowania nastepnego kacika tylko dla figsow:(

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by smok »

i wlasnie taka kwestie rownież chcial by sprobowac rozwiazac w mojej magisterce ;) zeby to wszysrtko nie robilo jednego wielkiego peirdolnika (potocznie mowiac)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by przemo »

Jak dla mnie obowiązkowo powinien obok stać monitor a pod ręką także radio. Zawsze jak maluje to oglądam jednym okiem jakieśfilmy (albo chociaż ich słucham), słucham muzy lub jakiś czytanek :)
Dodatkowo - głownie przy rześbieniu (ale i malowaniu też) często korzystam z różnych znalezionych gdzieś fotek w necie - dlatego monitor musi być dobrze ustawiony, żebym nie musiał ciągle gdzieś się wykrzywiać żeby na niego poatrzyć.

Pamiętaj też o miejscu na kompresor + aerograf - dobrze żeby pokrętło regulacji ciśnienia w kompresorze było pod ręką ale też nie za blisko, żeby nie przeszkadzało w pracy.

Może także jakieś miejsce na własne szkice - concept arty? Ja je przyklejam bluetakiem do ściany przed oczami.

Ważne jest także oświetlenie - z lewej strony, żeby nie zasłaniać sobie ręką światła. Poza tym świetnie by było jakby oprócz lampki na biurku, także światło sufitowe jak i okno przez które wpada światło słoneczne spełniały ten warunek.

Miejsce na rozłożenie namiotu, ustawienie statywu z aparatem i cyknięcie kilku fotek także powinno być wzięte pod uwagę.

Tyle mi przyszło na myśl :)
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by smok »

hm, o areoplanie nie pomyslalem :P
codo lapka/kompa to jest to jedno z glownych zalozen i nad tym intensywnie mysle, jak to zrobic zeby pogodzic te dwie roznosci, mam juz wstepny pomysl
cala reszta ktora wymieniles tez jest w planie i bede ja uwzglednial. sporo roboty przedemna.
niedlugo mozecie sie spodzieac czegos ala ankieta :P

(a oswietlenie, wydaje mi sie ze przygotuje z dwoch stron, uniwersalnie, a pozatym niektorzy moze lubia pracowac na dwoch zrodlach swiatla :P )
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Pomoc w budowie biurka dla modelarza - praca mgr!!!

Post by Marta »

Mi to by sie jeszcze cos takiego przydalo:

ImageClick to see full-sized image

I jakis stojako-wieszak na oleje

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply