[PL] Paćkanie matheo

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
ja_matheo
Posts: 29
Joined: 27 Aug 2012, o 10:20
Location: Warszawa
Contact:

[PL] Paćkanie matheo

Post by ja_matheo »

Pierwszy post! Dobry wieczór.
Udało mi się pomalować w końcu coś godnego pokazania w tym zacnym gronie, więc nieśmiało prezentuję slayera z Forge World.
Kopcie, bijcie i nie zostawiajcie suchej nitki - mam parę swoich przemyśleń p.t. "co by tu jeszcze można", i jestem bardzo ciekaw ile z nich pokryje się z opinią widowni.

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Slawol »

Cześć, witamy serdecznie na forum!

Miło widzieć kolejnego Miśka, który bawi się żołnierzykami i mamy nadzieję, że się zadomowisz szybko :) Godne tutaj są wszystkie prace, najważniejsze to się wspierać i razem bawić :)

A skopać to można nawet i mistrza świata, więc dla mnie to nie problem :mrgreen:

Dobra, no to wio!

Plusy:
- Krasnolud! Za temat modelu masz od razu +1 do zayebistości, niedawno pisałem w dziale Manufacturers, że ten wzór mi się na razie podoba. Super, że go pomalowałeś, teraz podoba mi się jeszcze bardziej w kolorze :D,
- schemat kolorów,
- tatuaże! Piękne są, równe, dokładnie i idealnie mi pasują do dzikiego, wściekłego Zabójcy,
- kolor skóry,
- metaliki,
- kolce, łuski mocze, czy co on tam ma,
- niezłe oczy.

Minusy:
- biedna podstawka. Jeśli to do oddziału w klocek bez wystających przeszkadzajek lub na zlecenie, to OK, ale jako heros indywidualny to kicha trochę,
- włosy są czerwone i dość jednolite, a mogłyby być nieco mocniej zróżnicowane (może niekoniecznie wchodzące zaraz w rude), na pewnio więcej cienia w kącikach bym dał (przy samej głowie), w rowkach między kosmykami itd. Same w sobie wyglądają dobrze, ale nie jest to wszystko, co można z nimi zrobić,
- skóra także mogłaby dostać więcej odcieni na twarzy, a na całym ciele więcej cienia, ew. przyciemnić doł pleców, a bary zrobić jaśniejsze (taki pseudozenital),
- wygolone miejsca na głowie można by nieco zabarwić, żeby zasymulować efekt porastania włosami, bo teraz to wygląda, jakby regulanie się żyletką wygładzał w tych miejsach. No i można by tam dać nieco cienia, żeby oddzielić krawędzie "czepkowatego" irokeza od skóry głowy,
- złote metaliki też są dość jednolite, a można by je wycieniować i rozjaśnić (albo może to mi się tak wydaje na moim monitorze),
- dla mnie osobiście to krew by się przydała na ostrzach toporów, ale ja już mam fioła na tym punkcie :D,
- zdjęcia dobre i ostre, ale trochę biją po oczach miejscami,
- brązowa pieszczocha na prawej łapie trochę spłaszczona,
- trzonki toprów można by albo nie można by jeszcze ciut rozjaśnić. Podobają mi się takie, jakie są, ale jaśniejsze też by mi się podobały :D
- fioletowe spodnie zamieniłbym na brązowe, żeby zgrać z pieszczochą na prawej łapie. Teraz mi do niczego nie pasują, ale sam odcień wyszedł Ci ładnie. Lubię po prostu mieć porządek na figurce i widzieć, że wszystko jest dobrze spasowane (tak jak u REDAVA niedawno się produkowałem). Taki już jestem, ale jeśli Tobie to pasuje na modelu to oczywiście Twoja wola :)

I to tyle z kopania, bo ogólnie to widać, że machasz zdrowo pędzlem i brakuje tutaj tylko efektów i dodatków. Jeszcze jedna uwaga odnośnie tatuaży: jeśli są dość nowe, to może i takie czarne są w porządku, ale jeśli to zaprawiony wojownik, to widziałbym je nieco przygaszone odcieniem skóry, właściwie to zabarwioną wodą z kolorem skóry, żeby je nieco "wtopić" i będą wtedy bledsze :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ja_matheo
Posts: 29
Joined: 27 Aug 2012, o 10:20
Location: Warszawa
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by ja_matheo »

Owszem, to było zlecenie dla klienta który lubi czasem pograć, więc nie szalałem zbytnio z podstawką (dla całej trójki krasnoludów z tego setu zakupiłem podstawki u Scibora).
Póki co moje przemyślenia pokrywają się w 100% z uwagami. Dopiero co zaczynam się bawić różnymi kolorami na skórze, więc wychodzi mi to trochę nieśmiało.
Fioletowe nogawki to także łuski, myślałem czy może nie zrobić ich też zielonych ale bałem się trochę monotonii, może niesłusznie bo faktycznie trochę się cyrk zrobił jeśli chodzi o ilość kolorów.
No i złoto - wciąż szukam dobrego sposobu cieniowania Liquid Gold od Vallejo. Na tej figurce próbowałem starych inków Citadela, ale za dużo koloru dawały (na tyle że jeden element dzielił się wizualnie na kilka innych). Może to kwestia rozwodnienia jeszcze bardziej?
Dzięki za uwagi, następny dorf będzie lepszy :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Slawol »

Z tym złotem to popróbuj jeszcze zmiany samego koloru, a nie używaj tylko samego washa/inka. Na ostrzach przecież sobie poradziłeś bardzo dobrze, metal jest przyciemniany. Tak samo ze złotem się postępuje.

Wash/ink wlewa się tylko w rowki i zmienia nieco odcień, ale nie zmienia koloru podstawowego w takim stopniu, by było to cieniowanie, wciąż widać jeden kolor pod spodem. Tutaj trzeba już bazę mieć inną, ew. poprawiać wielokrotnie washami albo laseunkami, żeby w pewnym stopniu mocno przyciemnić dany element i zakryć kolor bazowy. A im mocniej rozcieńczysz farbę (bazę, wash, czy ink) - tym bardziej będzie przebijać, to wiadomo :)

Na sam koniec można dodać srebrnego do złota i wyciągnąć krawędzie i wypukłości :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Demi_morgana »

Fajna dziarka - witam w skrzynce :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by quidamcorvus »

Matheo fajnie że jesteś na CofC. A co do modelu to jak już pisałem na blogu podoba mi się :D A konstruktywnej krytyki jest Sławol :mrgreen:
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Nameless »

quidamcorvus wrote:Matheo fajnie że jesteś na CofC.
tez ze slaska?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ja_matheo
Posts: 29
Joined: 27 Aug 2012, o 10:20
Location: Warszawa
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by ja_matheo »

Nameless wrote:tez ze slaska?
Z QC znamy się tylko z otchłani Internetu :)

Fizyczne jestem w Warszawie.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Demi_morgana »

Łeee... :roll:

:wink:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Paćkanie matheo

Post by Nameless »

no wlasnie, leee. jakby nas bylo 3, to juz mozna team silesia stworzyc ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply