[PL] Figurasy Phoenixa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Phoenix
Posts: 55
Joined: 19 Sep 2005, o 22:22
Contact:

[PL] Figurasy Phoenixa

Post by Phoenix »

Witajcie, chciałem się Wam pochwalić niedawno skończonym czołgiem Leman Russ. Jak widać na zdjęciach maszyna zrobiła już trochę kilometrów w szeregach IG. :)
Odpryski na farbie wykonane są albo gąbeczką albo pędzelkiem. Zacieki to farby olejne lub bardzo fajne produkty AK Interactive. Przy budowaniu modelu zdecydowałem o usunięciu bocznych działek. Wg. mnie wyglądają mega badziewnie. Czołg został poddany „pimpowaniu” poprzez dodanie anteny (RB Model), dopalacza nitro (zbiorniki od flamera IG) no i łańcucha na przodzie (każdy ziąą musi go mieć). :D

Dzięki za komentarze, dobre rady no i ewentualne pytania.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by quidamcorvus »

Podoba mi się :) Szczególnie ślady eksploatacji na śrubach mocujących osie i rurach wydechowych. Gąsienice też dobre. :clap:

A bez wieżyczek z boku wygląda bardziej jakoś tak bardziej współcześnie - choć ja te wieżyczki lubię ;)
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by sea.man »

czolg 1 klasa :clap: podoba mi sie jego postarzanie :)
Malowales go pedzlem czy aerografem?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by Nameless »

ja sie na malowaniu czolgow nie znam, wiec powiem tylko ze mi sie podoba :) szczegolnie rdza na wydechach i srubach. jedna tylko uwaga - troche wiecej rdzy pod srubami, troche mniej dookola. te rownomierne koleczka rdzy wokol srub troszke nienaturalnie wygladaja.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Phoenix
Posts: 55
Joined: 19 Sep 2005, o 22:22
Contact:

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by Phoenix »

Dzięki za uwagi!

@sea.man

Tak mniej więcej malowanie przebiegało następująco:
1. Podkład nałożony aerografem - Vallejo Surface Primer Grey (601)
2. Kamuflaż nałożony aerografem w dwóch krokach. Najpierw jasny kolor (mieszanka kolorów Andrea White Paint Set) potem ciemny (mieszanka Andrea Black paint set). Kamuflaż jest wykonany „na ostro" z zastosowaniem taśmy maskującej Tamiya czyli najpierw jasna farba, potem zabawa z ułożeniem taśmy na modelu i pryskanie ciemnego koloru.
3. Weathering. W pierwszej kolejności wykonałem odpryski farby gąbką lub pędzlem w zależności od pożądanego natężenia uszkodzeń. Dalej nałożyłem na cały model lekki filtr wykonany z farby olejnej (MIG Abteilung - niestety nie pamiętam nazwy :D). Potem we wszystkie zagłębienia, nity itp. "wlałem" wash też wykonany z farby olejnej. Cały model został spryskany matowym lakierem bezbarwnym aby utrwalić farby olejne. Dalej przyszła kolej na zacieki wykonane również farbą olejną.
4. Elementy różne. Gąsienice podobnie jak łańcuch na przodzie zostały spryskane aerografem metaliczną fabą Tamiya i poddane weatheringowi gotowymi produktami AK Interactive (AK 087 Engines and Metal Weathering Set).
Wydechy zostały wykonane z pomocą Humbrol Masking fluid, kilku warstw rdzawych kolorów oraz rdzawego i czarnego pigmentu MIGa. Wszystko to najpierw zabezpieczone pigment fixerem i dalej matowym lakierem.
5. Ludzik – klasyka… chyba nie będę się tu rozpisywać :)

@ Nameless
Masz rację co do tych zacieków. Farba się tam skumulowała jakby to była płaska powierzchnia.

Jeżeli coś pominąłem, a ktoś jest zainteresowany jak to powstało - dajcie znać :D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by Slawol »

Bardzo udany czołg! Wygląda bardzo wojskowo.

Jedyną uwagę mam podobnie jak chłopaki wyżej - do zbyt regularnych zacieków :) Aha, no i może lufy bym okopcił i przetarł gąsienice srebrnym kolorem albo po prostu ołówkiem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by sea.man »

dawaj jakies nowe prace :P
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Phoenix
Posts: 55
Joined: 19 Sep 2005, o 22:22
Contact:

Re: [PL] Figurasy Phoenixa

Post by Phoenix »

Hehe z chęcią. Niestety życie chłoszcze i po robocie się nawet pyndzla/aero do rąk nie chce wziąść. Może jakoś się zmuszę do dlaszego robienia predatora, którego niedawno zacząłem... :)
Post Reply