[PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

[PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Witam wszystkich - to mój pierwszy post tutaj, także czołem ;) Chest of Colors od dawna co jakiś czas odwiedzałem, ale jakoś wcześniej się nie rejestrowałem.
Słowem wstępu - figurki maluję już dość długo, zaczynałem od LotRówek i je maluję wciąż niezależnie od innych zainteresowań, bo to moja główna gra bitewna i w takim klimacie dobrze się odnajduję. W międzyczasie przewijała się KonfRa, jakieś warhammery na zamówienie, nawet AT-43, wreszcie Infi. W tym czasie wykształciłem jakiś tam swój styl, nie do końca zbieżny z aktualnymi trendami - w związku z pomodelarskimi skrzywieniami mam tendencję do "realistycznego" maziania miniatur ;)
Tutaj przedstawię swoje najnowsze kilka figurek, które pochodzą z armii Haqqislamu z Infinity. W kolejności odwrotnie chronologicznej:

Oto i mój ulubiony dowódca Haqqislamu, Saladin:

Image
I tutaj na CMON - http://www.coolminiornot.com/307169

Zdjęcie grupowe aktualnego stanu "armii" ;)
ImageClick to see full-sized image

A powyższe figurki można obejrzeć również na CoolMini:
Ragik - http://www.coolminiornot.com/295652
Asawira - http://www.coolminiornot.com/295084
Djanbazan - http://www.coolminiornot.com/291137

Dla zainteresowanych, więcej zdjęć moich miniatur również w galerii na CMON, albo - łącznie z LotRówkami, KonfRami, AT-43 itd - w Galerii na portalu LotRowym - MitRilu

Z góry dzięki za wszelkie komentarze i konstruktywną krytykę :)


PozdRawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Maru »

no to witam cos sie ludzie zaczęli schodzić na ten portal z ludkami do Infiniti ..
w temacie na mitrilu najlepszy jest Gildor z radami :)
jeśli ja miał bym coś radzić - NMM - to ci na razie nie wychodzi zwłaszcza "metal"
spróbuj pomalować model nie ziemiście - tak dla treningu co by wyjść z bezpiecznego pudełka
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Archelaos »

Jak już napisałem na innym forum, bardzo mi się podoba!
Choć gdybym (a może raczej kiedy :D ) będę go robił, przerobiłbym tą maczetę na porządną, elegancką szablę. Przerobiłem już tak Ragika i wygląda znacznie lepiej.
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Dzięki za komenty :)
Maru - ziemistość to akurat założenie dla haqqislamu, zresztą ja zazwyczaj maluję dość stonowanie, nawet figsy z DiscWorld ;) Może jak się zabiorę za Yaogaty to coś zmienię.
A co do NMMa, to nie lubię i nie używam. Pędzluję metalizerami, jeśli umiałbyś sprecyzować zarzuty, to chętnie poczytam, na razie nie bardzo wiem, jak to rozumieć ;)

Archelaos, dzięki za miłe słowa, zwłaszcza te z PWM ;) Już tam nie będę pisał, skupię się na tym forum. Twoje figurki znalazłem jakoś przedwczoraj na forum Infi i mi się spodobały, ale to zaraz :P
Co do szabli, to mi się te oryginalne podobają :) Pasują do projektu całości Haqqu, acz chętnie zobaczę Twoją wariację na ten temat :)


PozdRawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Slawol »

KedzioR_vo wrote:W tym czasie wykształciłem jakiś tam swój styl, nie do końca zbieżny z aktualnymi trendami - w związku z pomodelarskimi skrzywieniami mam tendencję do "realistycznego" maziania miniatur ;)
Już Cię lubię :mrgreen:

Kolejny Infiniciarz, coś dla Maru (to znaczy modele, nie malarz :mrgreen:). WAragorn w pancerzu wygląda nieźle w tym malowaniu. Na pewno dośc wyraźne. na pewno staranne i twarz widoczna. Może jedynie pancerz za słabo podkreślony na krawędziach. Nie mówię tu zaraz o rozjaśnianiu całego modelu, ale o kilku końcowych rozjaśnieniach, które sprawią, że wszystko jeszcze bardziej się wyostrzy.

Malowanie Ci nieobce, techniki też. Widać, że umiesz i wiesz, co chcesz zrobić z modelem.

Podstawka też dobrze zrobiona, podwyższenie ładnie zaszpachlowane i wyrównane. Rdza wyszał bardzo dobrze, ale ziemia trochę dla mnie zbyt uboga taka... :)

Ogólnie to praca na pewno dobra! I fotki też dobre.

Pozostałe modele na podobnym, równym poziomie.

Czekamy na więcej :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Maru »

A to nie są NMM tylko metaliki - to jeszcze gorzej
nie wygląda to ani na metalik zrobiony dobrze ani na wojskowe matowione elementy
mistrzem metalików jest Bohun ale sądzę że mogę też coś sam zaproponować
matowiony wojskowy "czarny metalik" wychodzi fajne z miksów metalików i czarnej farby i na koniec laserunek z czarnego co by zmatowić - tak 'jedwabiście" wychodzi
natomiast metaliki te metalikami najlepiej malować jak nie metaliki - definiując na nich światło i cienie
nawet podałem prosty przepis na takie cuś
http://i242.photobucket.com/albums/ff14 ... dpool1.jpg - tu jest NMM - ale tak samo maluje sie metalikami zaznaczając połyski

a tu pisałem jak to łatwo zrobić
viewtopic.php?f=13&t=5848&start=370

działa nie tylko na 2 stronnych mieczach :D - trzeba tylko światło i cenie rozplanować

na pewno inni też mają jakieś rady odnośnie metalików

co do Wychodzenia z bezpiecznego pudełka :
jest to przełamanie sposobu w jaki pracujesz - malujesz jak modelarz - a sprubuj zrobić wysoko kontrastowy komiksowy model jak z Amerykańskiego komiksu
po co :
trening kontrastu i kolorów - co by zobaczyć czy umiem, jak pracować z absurdalnym kontrastem - mo i jak pracować z kontrastem śwatło i cień - jeszcze mocniej - bo na razie to robisz Monochromy
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Nameless »

witaj na forum Kedzior.
fajne malowanie, choc ja i tak bede twierdzic ze nawet naturalne/modelarskie malowanie lepiej wyglada z kontrastami ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Dzięki za komentarze :)
MaRu, postaram się wyciągnąć wnioski przy kolejnych figurkach, aczkolwiek szczerze pisząc, to mnie żadna z pokazanych opcji nie przekonuje. Jakoś nie pasuje mi do mych haqqislamców ani mazanie a'la Twój Senor Massacre, ani tym bardziej w tym błyszcząco metalowym stylu. Jeszcze będę przemyśliwał temat.
Slawol - fotki nie są aż tak dobre niestety, jak bym chciał. Na żywo rozjaśnienia są nieco mocniejsze, na zdjęciach wszystko wyszło płycej niestety.
Nameless - kontrasty robię, acz takie, jakie lubię. I tak są większe, niż kiedyś, więc może z czasem jeszcze urosną. Choć nie przewiduję rozjaśniania do białego na przykład ;)

W każdym razie wystarczy pisaniny, wrzucę jeszcze jakieś świeże fotki - tym razem to mistrz kamuflażu i infiltracji, przedstawiciel pustynnego plemienia - Murabid Tuareg :)

Image

Tutaj link do CMON - http://www.coolminiornot.com/307588

Jak widać, zwiadowca wyruszył na polowanie ze swoim wiernym psem - Azawakhiem :) To plemię naprawdę używa psów takiej rasy, acz ze względu na niezbyt urodziwy wygląd zdecydowałem się na inną rasę czworonoga ;)
Kolor chusty inspirowany odzieżą używaną przez plemię.

Plus zdjęcie romantyczne na skałce:
Image

I radosne zdjęcia powoli rosnącej armijki:
ImageClick to see full-sized image
1, 2, 3


PozdRawiam
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by przemo »

Najbardziej podoba mi się w nim ten pies (bo to chyba pies?). Skąd w ogóle wytrzasnąłeś taką rzeźbę - chodzi o zwierzaka?

Co do malowania to wg mnie zwiększenie kontrastów może tylko pomóc. Nie chodzi o rozjaśnianie do bieli - kontrast możesz otrzymac na wiele różnych sposobów: barwą, nasyceniem, no i jasnością. Skala 28mm jest tak mała, że trzeba zwiększyć kontrast żeby wszystko było w modelu zauważalne. Przynajmniej taka jets moja oponia :) Spróbuj może po prostu zrobić kiedyś model z bardzo mocnym kontrastem i zobaczysz jak Ci się to podoba. :)
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Archelaos »

Świetnie wygląda! Dołączam się do pytania - skąd piesek?
Jakbyś chciał zobaczyć jak przerobiłem broń białą na szablę, to wrzuciłem zdjęcia mojego ragika w moim wątku WIP.
viewtopic.php?f=80&t=8285
Post Reply