[PL] zulusowe malowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

To poprawiaj te miejsca, które mają być ciemniejsze i tyle :) Od psikania aero tworzy się oczywiście mgiełka, której może i tak nie widać dobrze gołym okiem, ale za to jak osiądzie, to wtedy wyłazi inny kolor ;) A po różnych lakierach to już w ogóle traci się "smołowatość" ;)

Nie narzekaj tak na ten model, dobry jest. Na zbliżeniach widzę jednak lekkie ziarno, chyba farba była za gęsta albo ciśnienie za małe i Ci trochę pluło. W całym modelu brakuje mi mocniejszych obić krawędzi, przez co wygląda jak wielka, ciemna plama. Po psikaniu aero dobrze czasami jest wspomóc się pędzlem przy detalach :)

Podstawka mi się nie podoba... Herbatniki korkowe i trochę złomu. Mało to atrakcyjne, ale jeśli tak miało być - to niech będzie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Pierwszy oddział gotowy. Na warsztacie jeszcze kolejny oddział ze storm bolterami, command squad, 2 oddziały kowali oraz oddział deathwing knights :roll:

Image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Gildor »

Fajna ekipa! Strasznie nie lubię malować tego koloru na zbroi, jest niesamowicie irytujący a Tobie wyszedł gibko. Jedyne co bym na Twoim miejscu podciągnął to kontrast na czerwonych elementach.
Image
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Kto był na MoI widział osobiście. Mój sztandarowy:

Image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Marta »

Jak juz mowilam: 'Sa cycki jest okejka'.

Bardzo podoba mi sie schludnosc malowania. I sam kolorek pancerza taki jest fajnie perlowy lekko. Co to za farbka jak mozna spytac?

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Nameless »

cycki? gdzie?!

a mnie sie bardzo zielen na tyle sztandaru podoba
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Marta wrote:I sam kolorek pancerza taki jest fajnie perlowy lekko. Co to za farbka jak mozna spytac?

'eM
Obawiam się, że ten kolorek to trochę efekt uboczny ;)
Generalnie wszystkie farbki z serii Vallejo Air od najciemniejszej do najjaśniejszej:

Medium Camo Brown -> Khaki Brown -> Light Brown -> Sand - > Gloss Varnish

Jak już ładnie wyschło to na to nałożyłem olejnego wash'a z Burnt Umber (albo Vandyke Brown, nie pamietam :P) od Maimeri (seria Classico). Washa nakładałem nie tylko w zagłębienia, ale tak dość obficie po całości, więc przy zmywaniu nadmiaru zwyczajnie na cały model nałożył się filtr. Na sam koniec satynowy lakier Vallejo ;)
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Nameless wrote:cycki? gdzie?!
Na sztandarze są, ale męskie. My patrzymy na damskie :D

Model chyba najlepszy ze wszystkich, które do tej pory prezentowałeś. Jednak konkurs mobilizuje :)

Schemat kolorów bardzo dobry, technika też elegancka. Dla mnie jednak trochę za mało cieni w kącikach, a raczej za słabe. Model ma dużo takich płytkich załamań i bez mocniejszego podkreślenia tych miejsc, może wyglądać nieco jendokolorowo. Ale to szczegół taki...

NMM równy, detale dopracowane. Dla mnie oczywiście model nieco za czysty na butach. Nie podoba mi się jeszcze to proste krawędziowanie boltera od przodu.

Poza tym model jak najbardziej udany :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Dzięki za uwagi!

Model jest częścią mojego command squadu, a samo malowanie zaczynałem z myślą o graniu. Dopiero w ostatniej chwili zdecydowałem się spedzić nad nim więcej czasu i zabrać do Radomia ;)

Na Hussara planuję zmajstrować coś już tylko konkursowego, więc zobaczymy jak takie coś pójdzie :)
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Command Squad powoli rośnie w siłę ;)

Image
Image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Post Reply