[PL] zulusowe malowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Kero
Posts: 50
Joined: 15 Nov 2010, o 21:40

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Kero »

Genialny Warboss! Super podstawka, nie mówiąc już o figurce. Malowanie zwaliło mnie z nóg. Wszystko mi się podoba, dopracowana praca :D
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Nameless »

fajne komiksowe malowanie, podoba mi sie bardzo :)
troche wiecej kontrastu by sie przydalo na ciemnym metalu, kreskowe rozjasnienia na tym czerwonym futrze moglyby byc delikatniejsze.
podstawka super zbrudzingowana :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by quidamcorvus »

Świetna praca :clap: Najbardziej podoba mi się skóra, zniszczenia na mechanicznych szponach i podstawkach. Najsłabiej moim zdaniem wyszedł srebrny NMM. :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Chłopaki Ci już w sumie większość napisali.

Od siebie dodam, że srebrny metal jest dla mnie zbyt szary, przydałoby się tam nieco więcej światła, ale może to ma być ciemna stal... Kitka na tyczce mało wyprowadzona, to samo z ikoną w NMM.

Skoro na łapie zrobiłeś obicia, to może warto byłoby pokusić się o zrobienie ich wszędzie? Wszak wszystko się niszczy, nie? ;)

Świetna izolacja kabli przy łapie, świetna ikona na pasie - mowa o kolorze żółto-pomarańczowym, to mi sie bardzo podoba. Skóra jest niezła, cała kolrystyka też mi pasuje, mimo że nieco komiksu dałeś. I tu mi się gryzie właśnie model z podstawką. Za samą bazę to masz brawa, a zwłaszcza za świetnie wkomponowaną oponę :D Kozacka jest! I ekstra przybrudzona! Sama rdza i efekty środowiskowe też zrobione ze smakiem i wyczuciem.

Morda mogłaby dostać nieco koloru i przebarwień, bo taka cała cielona jest trochę nudna... A jak patrzę na ten izolowany kabel, to wiem, że dałbyś radę coś lepszego zrobić.

Nie podoba mi się za to materiał na podstawkę, ta chyba nakrętka :)

P.S. I zróbiłeś najlepsze jak do tej pory zdjęcia! :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Noworoczne postanowienie – skończyć jak najszybciej wszystkie modele i pozbyć się zaległości. Niestety nie mam na tyle czasu żeby bawić się z każda figurką, więc są to modele stricte na stół.

Na pierwszy ogień poszły 3 bazy z Nekrońskimi Skarabami.

Image

Druga partia Nekrońskich Skarabów.
Image

I jeszcze fotka rodzinna:

ImageClick to see full-sized image

Następni w kolejce są Immortale ;)
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Nameless »

na stol bardzo dobre :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by sea.man »

wygladaja swietnie, ciezko sie do czegos przyczepic.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Tym razem udało mi się skończyć Czaplę z DV ;)

ImageClick to see full-sized image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Trochę nieostre zdjęcia tym razem :)

Nie wiem, jakie było założenie tym razem, więc ocenię to, co widzę :)

Myślę, że kolory dobrałeś do niego dobre, ale są zbyt zgaszone. Od przodu model wygląda dość blado, bo nie ma intensywnych odcieni, ale rozumiem, że tak miało być. Zadbałeś o detale, broń wy7szła dobrze, patyna na metalowych elementach. Brakuje mi mocniejszych soczewek w hełmie, patrzę na tę czachę i nic tam nie ma, a mogłoby się świecić na czerwono ;)

Te nity na szmacie, czy co on tam ma - też mógłbyś jakoś zaznaczyć mocniej, to samo tyczy się odznaczenie sznureczków na tle jasnej szmaty, chociażby mocniejszycm washem. Ale może to kwestia zdjęcia.

Pancerz trochę zbyt prosto malowany, od przodu tylko kreski na krawędziach, a plecak z tyłu jest tylko czarny. Spróbuj wykonać kilka pośrednich warstw z szarości, a potem na końcu dodaj dopiero jasne kreski.

Po prostu widać gdzieniegdzie trochę rozbieżności w jakości - podobnie, jak w poprzednim Orku. Niektóre elementy (mniejsze lub bronie) malujesz dokładnie i z wieloma efektami, a inne traktujesz po macoszemu (pancerz, duże części) - model przez to jest nierówny.

Ogólnie sprawa pozytywne wrażenie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Popełniłem ostatnio parę nowych modeli. Jak zwykle robione na szybko, bo na stół :wink:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Post Reply