[PL] Frost i jego śnieżynki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

[PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Chyba najwyższy czas założyć jakiś własny wątek... jako że nadgarstek skręcony po meczu, to miałem chwilę czasu na sklecenie bloga dla siebie i Tuli i na cyknięcie paru rzeczy.

Niniejszym witam w swoim pieprzniczku. Na pierwszy ogień leci ORK WARBUS od Puppets War, machnięty na zlecenie które brzmiało: zardzewiały jak cholera, brudny, czerwono orkowy wóz... To chyba na początek tyle. Będę sukcesywnie wrzucał co znajdę. Mało mam w domu gotowych figsów, ale zacznę wrzucać to, co już będzie gotowe, a nim wyjdzie w świat.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

i link do bloga, na razie całe dwa posty ^^
http://devilsminiatures.blogspot.com/
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by quidamcorvus »

Jak na orkowy mobil to trochę za monotonne malowanie. Ja bym dodał nieco jaskrawych kolorów, niektóre blachy pomalował na biało albo żółto. Rozjaśniłbym też te pomarańczowe zęby na pługu.
Ale skoro, klient tak chciał... ;)
Image
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Ja chciałem żeby był w żółciach i pomarańczach z blachą tu i tam :P Ale wizja właściciela figsa to wola wyższa :)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by przemo »

Spoko zabrudzenia. Fajnie pomalowany ale na tak dużym modelu możnaby pokusić się na trochę większe kontrasty. I nie chodzi o dodawanie żółci czy pomarańczy ale ogólne wzmocnienie światłocieni (chociaż nasycenie też bym miejscami zwiększył).

A jak ten model Puppetsów? Jakość zadowalająca? Bo mam jakieś ich modele i moje odlewy są mocno kiepskie, krzywe i połamane :(
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Szczerze to jakość samego odlewu nijak w porównaniu np. z Max Mini - nadlewki i mould lines straszne, tyle dobrze, że miał to być Orkowy sprzęt, więc można zwalić na klimat, ale teraz np. maluję ich Necrońskie Wraithy (za kilka dni wrzucę) i powiem tak, płakać mi się chciało jak to czyściłem z nadlewek etc. a do tego jakaś krucha ta żywica. Same modele natomiast mają bardzo fajne i może warto się pomęczyć chwilę.

Co do malowania, miałem większe kontrasty w pewnym momencie, ale zabawa z aerografem i olejami tej samej nocy po ciężkim dniu nie była do końca rozsądna ^^
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by przemo »

O, olejami się bawisz? Fajnie :)

A mówisz o tych modelach - "Artrophodah" czy jakos tak? Też to mam :P Sam bym chętnie je pomalował ale nie sądzę żebym dał radę to jakoś poczyścić i posklejać :doh: Za dużo roboty jak dla mnie, a awiele innych ciekawych projektów czeka na biurku 8)
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Dokładnie - to był taki zamiennik dla tych, którzy chcieli mieć w armii Canoptek Wraiths, chwila moment będą już G-W.
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Skończone modele - modelarska udręka, te drobniutkie elementy z żywicy są tak koszmarnie kruche... Ale modele malowało się przyjemnie.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by przemo »

Mało widać na fotkach. Górne pancerze są bardzo fajne! I bdrapania i rozświeetlenia i kolorystyka! Czerwone midtony naprawdę fajnie tu współgrają! I dają kontrast z zielonym :) Wszystko bardzo mi się na nich podoba.

Reszty dobrze nie widać, ale wszystkie odnóża wyglądaja monotonnie, jednakowo i nudnie, A podstawki jeszcze nudniej. Jakoś zupełnie mi nie pasują te bazy. Duże, puste i za jasne. Trochę szkoda, co te górne pancerze są naprawdę super! :clap:

Obdrapania robiłeś gąbką?
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by smok »

a mi sie podobaja cale modele :P to co wazniejsze skupia na sobie uwage :P
jedynie podstawki mogly by byc inne, bardziej kontrastowe, ale zeby nie odciagaly wzroku :P ;)
Post Reply