[PL] Prace Grisha

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

[PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Witajcie!
Nie wiem, czy wszyscy odwiedzają anglojęzyczne podforum poświęcone gotowym pracom, dlatego zdecydowałem się na utworzenie kolejnego, w naszym ojczystym języku, tematu, gdzie będę zamieszczał moje gotowe prace. Szczerze liczę na wasze komentarze i krytykę :)

Jako pierwszy Ściborowy krasnal w stroju zajączka świątecznego. Ten model pomalowałem dla mojej dziewczyny, jako prezent na tegoroczne święta
Image

A tutaj Flyed one od GW:
Image

Zapraszam do komentowania i wytykania błędów :)
Last edited by Slawol on 11 Apr 2012, o 17:54, edited 1 time in total.
Reason: W polskiej sekcji forum wstawiamy "[PL]" w tytule każdego nowego tematu.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: Prace Grisha

Post by Rentall »

Bardzo dobrze, że dałeś temat w polskiej sekcji, bo nie wszyscy (np. ja) zaglądają do sekcji angielskiej.

Myślę, że dziewczyna ucieszyła się z takiego prezenciku ?
z tym drugim modelem jest już gorzej.. szpony na prawej rece dziwnie krzywe, do figurki poprzyklejała się trawką, która jest na podstawce. Lakierowałes model ?
Brakuje mi kontrastów i wyraźniejszych kolorów.
Wzbogaciłbym również podstawki.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: Prace Grisha

Post by Grish »

Ucieszyła się :)
Trawka juz odklejona, faktycznie trochę sie przylepiła na kolanie Necrona.
Co do tego szponu na prawej ręce, to jest on krzywy, ale z drugiej strony trochę łamliwy i nie chciałem go uszkodzić prostując. Raczej go takiego zostawię. Modelu nie lakierowałem.
Co do kontrastów, to akurat w przypadku Necronów jakoś bardziej pasują mi stonowane kolory, nie rzucające się w oczy. Efekt zatem zamierzony :)
Właśnie zastanawiałem się nad podstawkami, ale póki co zostawiłem je, jak są. Krasnalowi raczej jej ruszał nie będę, bo mam wrażenie, że byłby przeładowany, natomiast Necron może dostanie krzaczek lub gałązkę.
Dzięki za komentarz :)
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Rentall »

Tylko nie używaj chrobotka :P
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

Cześć, witaj! :)

Świąteczna scenka na pewno udana. Skorupka jajka jest super, żywa i kolorowa, podoba mi się. Do tego ładnie i gładko pomalowana. goblin siedzący w środku też wyraźny i widać wszystko. Kostium królika w tym kolorze dobrze wygląda. No i wygląda jak futro, więc efekt jest. Wzmocniłbym też trochę te błękitne zagłębienia dla większego uwydatnienia detali. Rozjaśniłbym też zarost i skórę Krasnoluda odrobinę. Podstawka może być, więcej tego zielska mogłeś jedynie dodać, wtedy byś nadał takie wiejskiego klimatu ;)

Jako prezent na pewno jest to udana praca :)

Necron - poza wspominanymi wyżej uwagai - wygląda nieźle, a skoro nie chcesz już nic więcej z nim robić, to nie mam wiele do dodania. Całkiem niezła krew na szponach! Podstawkę za to zrobiłbym całkiem inną i bez zielska :)

Aha, no i dobre fotki, ale przydałoby się wrzucić też ujęcia z tyłu :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Marta »

witam na forum:)
Rentall wrote:Tylko nie używaj chrobotka :P
ojtam ojtam:D


Necron jest juz z failcasta? Jesli tak, to bardzo latwo mozna go wyprostowac. Wystarczy podgrzac troche zywice suszarka do wlosow i przytrzymujac palcami wlasciwy ksztalt, zanurzyc w zimnej wodzie, zeby szybko wystygla.

Co do kontrastow - to jednak na metalu troche by sie ich przydalo. Jednak jest to material raczej blyszczacy i kontrastowy.

peace

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

@Rentall - a co to ten chrobotek?
@Slawol - dzięki za komentarz, fotki z tyłu poniżej ;)
@Marta - Necron jeszcze staroedycyjny, metalowy, także zabawa suszarką odpada ;) Co do kontrastów, to niebawem zabieram się za malowanie innego, większego trochę modelu, gdzie wprawdzie nie będzie zbyt dużo metalu, ale akurat powierzchnia, na której będę mógł poćwiczyć kontrasty (oraz rdzę). Necrona zostawię w spokoju, bo mam wrodzoną zdolność do psucia rzeczy, z których jestem względnie zadowolony :)
Image
Image
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Rentall »

ImageClick to see full-sized image

To jest chrobotek i nie cieszy się dużą popularnością :P
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Groar, akurat mam tego trochę, z pięć kolorów chyba :D
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Rentall »

też mam tego jedną paczke i raczej sie tym nie chwale :mrgreen:
Post Reply