[PL] Prace Grisha

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Prace Grisha

Post by sea.man »

Nie ma sprawy :)
Najlatwiej to wziazc stary pedzel, taki juz zmeczony wieloletnim dry-brushem i punktowo pobawic sie kolorami (pomarancz, czerwony, braz, zolty). Na koniec znowu troche pigmentem popackac.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

Po pierwsze, to fotki są żółte i ciężko ocenić kolory. A potrafisz robić lepsze :)

Dalej: malowanie dość dokładnie, ale jak sam wiesz - niezbyt czyste i równe, jeśli chodzi o nałożoną farbę. Dobrym treningien jest malowanie modeli SM - tam trzeba się wykazać własnie umiejętnościami nakładania gładko farby oraz malowania równych kresek na pancerzu :) Serio, nawet taki tani ludzik z podstawki się nadaje.

W tym modelu najbardziej mi się podobają flaki i kolce na naramienniku. Pryszcze też obrzydliwe, czyli OK :D

Wspomniany trening kresek i szlaczków na pewno Ci się przyda przy malowaniu otarć (naramiennik) i zaznaczania krawędzi (buty). To jest trudne na początku, za to kształty modeli na pewno to ułatwiają. Natomiast ilość farby i dokładność malowania to już tylko i wyłącznie wprawa :) Malować aż do znudzenia te durne kreski, tak jak w podstawówce pisaliśmy wszyscy ładnie literki i rysowaliśmy laseczki na różne sposoby w zeszytach w linie ;) Tu jest dokładnie tak samo, z czasem się dojdzie do wprawy.

Bardzo podoba mi się kolczuga i te monety, czy co on tam ma...

Co do rdzy, to jeden z moich ulubionych tematów, więc powiem Ci, co jest dla mnie nie tak. Na pewno nie kolor, bo kolor jest całkiem dobry!

Technika jest nieodpowiednia do danej powierzchni. Dla mnie wash z brązów i innych rudych i rdzawych mieszanek najlepiej się sprawdza w kącikach i zagłębieniach, bo tam się wlewa i zostawia intensywną barwę, blędnąc wyżej i wyżej...

A tak mi się coś zdaje, że na ostrzu topora własnie użyłeś washa. Ale może się mylę ;) Nic to, napiszę i tak i tak, bo może się przyda.

Zamiast washa, to proponowałbym Ci "paćkać" farbą, czyli robić "tap tap" przy użyciu gęstszej mieszanki i dokładnym pędzlem. Zalewanie washem jakiejkolwiek płaskiej powierzchni kończy się najczęściej efektem plama po rozlanej kawie/herbacie. Jeśli chcesz mi skorodowany metal, to nie dość, że nie washem (bo za gładki i za równy), to w dodatku można dołożyć do mieszanki np. drobnego pyłu, żeby zasymulować chropowatość (o ile powierzchnia modelu jest gładka). Inaczej wyjdzie zabarwiony element.

Można też pomalować normalnie element różnymi brązami, a potem zwyczajnie przetrzeć krawędzie metalikiem, zamiast zalewać metalik :)

A odnośnie fotek inspiracji --> tutaj jest założony temat też do tego:

viewtopic.php?f=29&t=6857&p=120075&hilit=rust#p120075

Washem da się zrobić dobry nalot i jakąś lekką rdzę na powierzchni, pewnie, że się da. Ale ja takie coś robię stopniowo i przy użyciu mniejszego pędzla i większej liczby powtórzeń :) Miejscowo, nie zalewając całości i tak się przesuwam po kawałku, rozcierając równo mieszankę. Sposobów jest pewnie więcej. Dla mnie jednak to wciąż będzie farba bez chropowatej faktury na dużej powierzchni.

Puff...

No a czystość malowania to możesz zacząć poprawiać od podmalowania wszystkich zagłębień między palcami (tak, tak, cienki pędzelek i powoli każdą kreskę, można sobie pomóć washem ;)), poza tym wygładzania szarpanych miejsc poprzez ponowne nałożenie tej samej barwy. Oczywiście nie mówię tu o tym modelu, ale jeśli Ci się zachce... ;)

Podstawka prosta, ze śniegiem, flakami i trawką. A może by tak mocniej przysiąść i zrobić coś więcej? Tak w ramach rozwoju ;)

I róg w hełmie jest do poprawienia. Mógłby być podobny do tych kolców, nawet żebyś go dociągnął do czerni, nie musi być identyczny. No ale jak Ci się tam podoba, to spoko.

Czaszkę przy paskach można podlać washem i się trochę wyrówna przejście i przytłumi.

Powoli, powoli, wszystko będzie lepsze. Tylko trzeba się zmusić do dokładnej (i powolnej czasami) pracy, bo inaczej dobrego modelu nie zrobisz.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Jeszcze raz (i nie ostatni mam nadzieję) dzięki Slawolu za cenne rady i uwagi. Akurat tego figsa już ruszał nie będę, gdyż znalazł się kupujący na ebayu. Natomiast będę ćwiczył niebawem na czterech imperialnych magach, o które zostałem poproszony celem pomalowania :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

Nie ma za co :)

No to super, że się prace jeszcze potrafią zamienić w płacidełka. Tylko tak dalej, a klienci sami do Ciebie zapukają ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Oj tak, coś zaczyna się dziać :D Aktualnie zamówienie mam na 8 magów imperialnych oraz jednego wielkiego, nurglowego bydlaka. Sweet! :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

No widzisz? Gratulacje! :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Poniżej znajdziecie pomalowane i przygotowywane powoli do wysyłki zdjęcia magów imperialnych. Na samym dole zdjęcie rodzinne wszystkich czterech magów, dwóch z lewej pomalowanych przez kolegę.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageClick to see full-sized image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Lemartes »

Najbardziej podoba mi się ognisty, wyszedł super :) U złotego i białego(białej?) uważam że mógłbyś roznasnić te kulki. No i u czarnego strasznie wygląda ten mold na pelerynie(a nawet 2) :(
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Trochę mnie tu nie było (bo praca itd.), zatem pora na mały update :) Skaven Lord z Games Daya pomalowany dla klienta.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

I kolejna praca: Lord of Pestilence pomalowana dla klienta
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply