[PL] Prace Grisha

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Co do podstawek, to zlecający kilkukrotnie zaznaczał, żeby ich nie ruszać, bo sam chce je wykończyć. No to nie ruszałem :)

Jeśli chodzi o wspólny motyw, to również zależało mi na tym :) Dlatego wszyscy mają brązowa kubraki pod kolczugami. Zresztą wykończenie kolczug także jest jednolite. Różnią się chyba tylko kolorami bród :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

No te wcześniejsze fotki są dość żółte, widać po bokach podstawki (zakładam, że jest czarna). Świniak wdzięcznym modelem jest i jako taki nie mógł się nie udać :D Dobre kolory, dobrze rozmieszczone.

Krasnoludy pewnie są ładnie i staranne, ale na tych zdjęciach niewiele widać, bo są za daleko :) Podobają mi się zwłaszcza rude brody u obsługi działa.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Goldar the Barbarian, malowany w ramach Miniature Exchange dla Ctana
ImageClick to see full-sized image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Chaos Lord, zmalowany dawno temu, ostatnio nieco poprawiony. Spróbuje znaleźć nowego pana na ebay`u :)
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Prace Grisha

Post by JerzyK »

Figurka starannie pomalowana, ale zbyt ciemna w stosunku do białej podstawki - nie gra to za dobrze ze sobą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

A co to, Chaos nie może się zimą i świętami cieszyć? :D Fakt, widać czarne serce na wybielonej nawierzchni, niezupełnie to do siebie pasuje :D Za to samo malowanie bardzo mi odpowiada, jest klimat!

Ten mięśniak na WF jest super! Model i malowanie, chociaż mięśnie nieco za mocno się odcinają od siebie, wygląda to trochę "blokowato". A i kolor kiecki nie bardzo mi pasuje...

I piętrowy korek też widać mocno ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

@ JerzyK - hm, ja z kolei upatrywałem to jako zaletę, że figurka mocno odcina się od "terenu" :)

@ Slawol - co do mięśniaka, to starałem się zrobić możliwie duży kontrast, żeby się właśnie te jego muskle nie zlały w "jedno". Kiecka, fakt, w zamyśle miała być bardziej czerwona niż różowa. Jednak w trakcie procesu paćkania efekt nawet zaczął mi się podobać, dlatego zostawiłem. Teraz niech się Ctan z tym męczy ;) Jeśli chodzi o podstawkę, to faktycznie odcinają się te kręgi. No nic, coś trzeba będzie nad tym podumać :)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Prace Grisha

Post by sea.man »

Barbarzynca swietny i taki kontrast jak na jego klacie oczekiwalbym na zbroi blaszaka.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Nameless »

barbarzynca - podoba mi sie, ale klika uwag zglosze :)
cienie na skorze - mogles je zroznicowac nieco. jesli cien pod pacha jest taki sam jak cien na obojczyku, to troche sie to gryzie.
rozjasnienie na prawym nakolanniku sie rozplynelo, za rzadka farba do krawedziowania :)
snieg na plaszczy niezbyt realistycznie wyglada. ot, grudki soli czy sody ponaklejane.
pietrowy korek tez mnie kluje w oko - moze bys wzial szpachle jakas i przejechal boki takiej konstrukcji?
najbardziej podoba mi sie ostrze topora, duzy plus za metal i krew.

chaosnik - oj, mniej udany. Slawol takie lubi, dla mnie jest nieczytelny. no i podstawka taka sobie. powodzenia ze sprzedaza! :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Jeśli chodzi o cienie, to faktycznie, trzeba je będzie zacząć rozgraniczać. Tutaj jednak byłem zadowolony z aktualnego efektu i obawiałem się zepsuć dotychczasowej pracy :)
Śnieg to gotowy produkt GaleForce 9. Co do realizmu, to wiem, że może odstawać, ale to w sumie moja pierwsza próba oprószenia czegokolwiek, następnym razem przypnę się do tego bardziej :)
Z korkiem faktycznie trzeba będzie trzeba co pomyśleć.

Chaośnik miał być ciemny :) Zobaczymy, czy znajdzie się klient.
Post Reply