[PL] Prace Grisha

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Slawol »

No, chłopie, rozwijasz się! I to widać z każdym modelem, naprawdę :)

1. Szczur.

Podoba mi się, że zadbałes o każdy praktycznie detal. Sam widzisz, że to tak jak ze wszystkim: od ogółu do szczegółu. Zabrakło jedynie mocniejszego zróżnicowania na pancerzu, przez co wydaje mi się być dość jednokolorowy... Szmata z tyłu jest nieco upaprana, a nie wycieniowana. Proponuję pilnować wciąż gładkość warstw, niekoniecznie samych przejść, ale żeby te granice chociż były staranniejsze. To samo tyczy się detali i malowania efektów, np. zaśniedziałego metalu. Nieco za dużo tej patyny tam na tarczy nawaliłeś i wygląda to trochę, jak zalany metal.

Z najlepszych momentów mogę wymienić oko, pysk, krew, kulki spaczenia (przejedź je jeszcze bezbarwnym lakierem błyszczącym i będą lepsze!) i ogólnie dobór kolorów, choć to ostatnie też cięzko ocenić przez nierówne zdjęcia. Balans Bieli trzeba okiełznać, Miśku :)

Zapaprałeś też podstawkę, więcej estetyki i dokładności w wykańaczniu tych elementów. To naprawdę rzutuje na ocenę końcową, a cała praca to nie tylko skóra i futro ;)

2. Nurglak.

Większy model, inna tematyka i więcej detali. Tu także widać, że się postarałeś o bogatsze malowanie. Niestety model jest mały na zdjęciach, a poza tym są nieco przejarane... No i można by je przyciąć po bokach, bo mają pełno niepotrzebnego tła.

Na pewno podoba mi się pancerz, flaki (poza tymi białymi rurami, czy co on tam ma), no i szkła w masce - nieco zbyt kosmiczne i może mało popsute, ale za to przykuwają wzrok :) Te bandaże wydają mi się dość płaskie, a można by przy nich też posiedzieć.

No i kosa jest suuuper!!!

A podstawka? To chyba taka od motocykla do SM, aye? Troszku bieda do takiego modelu, no ale rozumiem, że takie zlecenie :)

Raz jeszcze: jest postęp i to spory! Oby tak dalej :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Dzięki za opinie :)

Odnośnie zdjęć, to niestety, ale wciąż nie potrafię zrobić takiego, które by mnie usatysfakcjonowało. Czytałem trochę o balansie bieli i innych sprawach, ale jak widać - wciąż mnie to przerasta. No ale może kiedyś :)

Podstawka w Nurglaku miała tak być (niestety). Oryginalnie model ma b. fajną skałkę, no ale klient tak chciał. Podstawka szczurza będzie poprawiona w wolnej chwili, bo chyba faktycznie biedna.

Fajnie, że się w miarę spodobało :)
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

W końcu, po wielu godzinach poszukiwań alternatywy, zdecydowałem się na zakup VTLAMP6. Dosłownie przed chwilą mi ją doręczono i, serio, nie spodziewałem się, że ona taka duża. Jak tylko świetlówki się nieco zagrzeją - odpalam potwora :D
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Bleh, trzeci post z rzędu mój, ale co tam, w końcu jakieś obrazki.

Skończyłem pierwszy model z listy zlecenia - Pigskin. Pierwsze zdjęcia zrobiłem tak jak dotychczas - dwie żarówy o świetle ciepłym. Kolejne zrobiłem z wykorzystaniem mojej nowej uber-lampy. Róznica IMO kolosalna, chociaż jak zwykle zdjęcia ssą.

Image
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Prace Grisha

Post by przemo »

to, które fotki sa bliższe prawdy?

nie ukrywam, że mi sie bardziej podoba figurka na pierwszym zestawie fotek - bardziej intensywne, cieplejsze, ciekawsze kolorki.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

Pierwsze są bliższe prawdy.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Grish »

W tak zwanym międzyczasie udało mi się pomazać kilka klocków Krasnali do Battla. Poniżej rezultat. Zdjęcia nie są mojego autorstwa, także niestety nie ma jak pokazać modeli w innym ujęciu.

Zamawiający chciał proste, w miarę schludne malowanie. Podstawek nie robiłem na jego życzenie.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Prace Grisha

Post by Gildor »

Bardzo porządne malowanie.
Armia będzie wyglądała super!
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Prace Grisha

Post by przemo »

A mi strasznie przeszkadzają niepomalowane podstawki :( Może chociaż jakby były pomalowane na jednolity czarny kolor to bym jakos przebolał :)
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Prace Grisha

Post by sea.man »

Porzadny TT. Mogles im dac jakis wspolny motyw, co by bardziej ich laczylo w jedna armie.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply