[PL]Galernik Grabza

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Rentall »

jak zobaczylem pierwsza Twoja prace to pomyslalem- "o boze.. co sie z nim stalo"

Jednak jak to maja w zwyczaju pierwsze figurki- są po prostu do dupy :P Choć jak na pierwszą figurke to i tak dobrze poradziles sobie z tematem. Głownym zarzutem jest zbyt gęsta farba, co widać na całej skorze, przez co gosc wyglada jak poparzony. No ale pomalowałes mnostwo kolejnych figurek i widać, że poszedłeś w dobrą stronę !

Najlepsza praca wedlug mnie z tych przedstawionych przez Ciebie to dred ! Trzyma poziom i klimat. Grafika na naramienniku, który leży u stóp dreda to free hand ? Jesli tak to dałes dobrze rade !

Moja rada dla Ciebie to skupienie się na kontrastach i gładkich przejsciach.
Przede wszystkim zrezygnowałbym ze stosowania zaawansowanych technik. Wiem, że to ciągnie, ale najpierw bym opanował dobrze kontrastowanie i plynne przejscia a potem dodawał bajery. Co z tego, że pomalujesz OSL, NMM i nie wiadomo co jeszcze na jednej figurce, kiedy zwykłe elementy są na poziomie tt.
OSL na dredzie, SENMM na mieczu i młocie nie zbyt udane.
Lepiej pomalować prosto a efektownie, niż bajeracko a mizernie.

W NMM-non metalic metal- chodzi o skontrastowanie leżących obok siebie płaszczyzn, tak aby powstało złudzenie metaliczności, czy też innego metalu, który chcesz uzyskać. Dość ważne w tej technice jest gładkie przejscie kolorów.

OSL- other source lighting- efekt świecenia uzyskujesz przez najasniejsze kolory przy źródle światła, a im dalej od niego tym te kolory są bledsze i ciemniejsze.

Jeszcze zwróć uwagę na to jak umieszczasz figurki na podstawkach. Ponieważ co niektórzy z Twoich pamperków latają w powietrzu, albo mają nie naturalne pozy.

Powodzenia
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Lemartes »

Strasznie podoba mi sie dred, najlepszy jest jak dla mnie z tych wszystkich prac ;)
Musisz wg mnie robic inne zdjecia, ba na tych w wiekszosci nie wiele widac. No i mocniejsze kontrasty!:) zaczynaj z ciemniejszego i koncz na jasniejszym, jeszce dodaj pare przejsc. Chociaz w wiekszosci z ciemniejszego juz nie masz nawet jak wyjsc ;) I faktycznie momentami te modele "lataja"...moze nie wyrownujesz im nozek w nadzieji ze "jakos sie przyklei"? :P
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

Jeeeeeeej, znów będę mógł się wyżyć na klawiszu! :trampolin:

Witaj Grabz ze swoimi pracami, oczywiście z przyjemnością napiszę ze dwa słowa na dniach :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

No to jestem znów :D

Podobnie jak u ARBALA, tak u Ciebie widać sporą różnorodność w malowaniu i tematyce modeli.

I przyjemnie widzieć takie zestawienie, bo widać postępy i rozwój.

Pierwsze modele wcale nie były tragiczne, wiadomo, że każdy zaczynał, ale ja tam widzę dokładne malowanie, moro na spodniach, flagę brytyjską :clap: Czyli już były chęci i ambicje na lepsze motywy :)

Widać, że z początku nakładanie farby trochę leżało, ale kto przez to nie przechodził... Fotki też rozjaśnione mocno, nie zawsze widać dokładnie wszystko, bo się odbija od oświetlenia.

Oddział Kranoludów wygląda bardzo spójnie i równo. Prostym malowaniem można nacieszyć oko oglądającego :) Widać także, że wraz z próbowaniem nowych rzeczy rozwijałeś także robienie podstawek, co wyszło Ci na dobre.

Całe zestawienie można ocenić krótko: na każdym modelu na pewno jest coś, co się wybija ponad pozostałe elementy. Czy to będzie wzorek, czy też drewno na broniach (rewelacja w tych modelach!), może podstawka nawet. Za to dokładność malowania ćwiczyłeś od samego początku i to się liczy, tak samo, jak przygotowanie modelu do malowania: nie widzę moldów, szpar, śmieci i innych paprochów :)

I konwersje też nie są Ci obce. Trzeba jednak popracować nad robieniem fotek (które już nie są takie wypalone słońcem, czy innym źródłem światła) oraz ich kadrowaniem, bo zostawiasz sporo niepotrzebnego tła wokół modeli :)

Metaliki z początku szorstkie bardzo, ale potem już lepsze, malowanie skóry także, zwłaszcza super jest ten demon bordowo-brązowy (Umęczony z Chronopii, nie?), bardzo ładnie zmalowany, ale ciut jeszcze za ciemny. Metalikom też brakuje trochę rozjaśnień jeszcze.

Zgadzam się, że Dreadnought jest najlepszym modelem w całym zestawieniu :clap: Nawet powerfista zalepiłeś, żeby szpary nie miał. Dodałbym tam więcej rozjaśnień przy metalach, ale otarcia już wyszły bardzo naturalnie :) Światełko przy wizjerze na sakrofagu trochę za słabe i nie ma efektu świecenia, a poza tym model jest sfotografowany na jasnym tle, co dodatkowo uniemożliwia złudzenie :)

Potem podoba mi się ten jasny Terminator razem z podstawką, sztandar z czaszką, szachownice na broniach, gładziej nałożona farba, skóra orków, szpony u Wolfena. Jest postęp spory, jest co chwalić, bo i masz mocniejsze punkty w tym wszystkim.

Ostatnie fotki orków w hełmach są już za ciemne, ale za to ostre :) Postaraj się także, by nic nie rzucało cienia na model, który fotografujesz ;)

Mam nadzieję, że wyłapiesz z mojej gadaniny parę przydatnych rzeczy i przy następnych pracach wybierzesz to, co robisz najlepiej z każdego modelu, żeby zmalować coś jeszcze lepszego :)

Przy konkretnym modelu będzie łatwiej na bieżąco wszystko mówić :)

No to czekamy na kolejne prace!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grabz »

Rentall wrote:pierwsze figurki- są po prostu do dupy
Najczęściej, niestety to chyba 20 model i pierwsza przeróbka. Panopek miał pancerz, naramienniki i rękawice a niema.
Rentall wrote:OSL- other source lighting- efekt świecenia uzyskujesz przez najasniejsze kolory przy źródle światła, a im dalej od niego tym te kolory są bledsze i ciemniejsze.
To jest efekt którego koniecznie muszę się nauczyć, robi, przynajmniej na mnie, pieruńskie wrażenie.
Rentall wrote: niektórzy z Twoich pamperków latają w powietrzu, albo mają nie naturalne pozy.
Lemartes wrote:I faktycznie momentami te modele "lataja"
Wynika to z tego iż podstawa i pamperek malowane osobno, pin o milimetr za daleko i fruwamy. Część z założenia "jakoś przejdzie" i "nikt nie zwróci uwagi", błędne podejście i trzeba będzie nad tym popracować.
Lemartes wrote:No i mocniejsze kontrasty!:) zaczynaj z ciemniejszego i koncz na jasniejszym, jeszce dodaj pare przejsc
Próbka poniżej choć to chyba jeszcze nie to co powinno być.
Slawol wrote:Fotki też rozjaśnione mocno, nie zawsze widać dokładnie wszystko, bo się odbija od oświetlenia.
Tutaj jestem mało że zielony, ja dopiero pracuję nad tym by uzyskać ten szlachetny kolor. Większość fotek nie jest moich, o czy zapomniałem wspomnieć. Te na których cokolwiek widać są produkcji Q lub Człowieka.Morze. Jedyna możliwość to robienie fot tosterem gdzie samo trafienie w model to wyższa szkoła jazdy.
Slawol wrote:Światełko przy wizjerze na sakrofagu trochę za słabe i nie ma efektu świecenia, a poza tym model jest sfotografowany na jasnym tle, co dodatkowo uniemożliwia złudzenie
Strasznie położyłem temat, niestety zamiast zobaczyć jak to robią inni samemu kombinowałem.
Teraz nowość. Robiony na lokalny konkurs BSB, położyłem termin złożenia pracy :doh:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
I na tle ukończonych orczych terenów. Mam nadzieję że zielenizny wystarczy.
ImageClick to see full-sized image

Wszelkie uwagi i porady chętnie przyjmę.
Pozdrawiam.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Rentall »

jeśli Twój rozwój malarski pójdzie tak jak pomalowałeś metal na sztandarze, to bedziesz kosił na stole swoimi super figurkami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

Łe, Panie!

1. Sztandar ma piękny kolor. Książka jest bardzo dobra, do tego z freehandami, uwzględniłeś nawet fałdy sztandaru i namalowałeś ją pofalowaną!
2. Drzewce - od przodu super drewno, a z tyłu już tylko dobre. Tak samo liny, po prostu się zlewają z drewnem.
3. Złoto - podobnie jak drewienko. Poza tym tarcza mogłaby być bogatsza, a końcówki wyciągnąłbym jeszcze z dodatkiem jakiegoś srebrnego.
4. Metaliki bardzo wyraźnie i staranne. Do tego udało Ci się stworzyć efekt starego złota, czy tam mosiądzu. Podoba się.
5. Oczy są! :clap:
6. Zarost jeszcze bym podkręcił mocniej do rudego i może nawet kapkę żółtego bym tam gdzieś wcisnął.
7. Rękawice skórzane, ale jednak za ciemne. Więcej rozjaśnień bym widział, chociaż na palcach.
8. Kolczuga niezła.
9. Szare ubranko super. Bardzo czyste i gładkie. Rękawy mogłyby dostać jeszcze jedno rozjaśnienie.
10. Beczka zgaszona mocno, sznurek na niej też. Chociaż jeden z tych elementów mógłby się lepiej wybijać, bo teraz to jeden brąz prawie.
11. Fotki czyste i ostre, a i wdać, że przysłoniłeś model. Teraz trochę je trzeba rozjaśnić.

Zauważ, że moje uwagi w sumie odnoszą się do rozjaśniania poszczególnych elementów, a to dlatego, że tyczka od przodu jest najmocniej rozjaśniona i widowiskowa (ten granatowy uchwyt, czy co to tam jest - też ciemny bardzo). Nie mówię tu zaraz o grze świateł, ale gdybyś tak podciągnął kilkoma ruchami resztę figurki, to byłoby super :) A i tak to bardzo dobra robota! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Nameless »

to ja tylko dodam ze widac ciagly postep, a to najwazniejsze :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grabz »

Slawol wrote:drewno, a z tyłu już tylko dobre
Niestety o ile jak rozjaśnić wiem (pozostaje jeszcze problem gdzie :oops: ) to "zacieniem" drewna idzie nieco gorzej. Popróbuje.
Slawol wrote: Zarost jeszcze bym podkręcił mocniej do rudego i może nawet kapkę żółtego bym tam gdzieś wcisnął.
Slawol wrote:ten granatowy uchwyt, czy co to tam jest
To akurat skutek pośpiechu, broda była już praktycznie gotowa gdy przypadkowo zajechałem mocno rozwodnionym BoltG. i trzeba było maziać od nowa. Granatowy uchwyt to ostatni element który maziałem i pomysłu brakło.

Pięknie podziękował za komenty, dodam tylko że już nigdy nie będę lakierować modeli 13!, Spaprałem model pieruńskimi kropkami :cry: .
Jedziem dalej.
Leśny teren.
ImageClick to see full-sized image
Zug do BB, jeden z moich ulubionych modeli, wiem że mało dynamiczny i strasznie skokszony ale bardzo go lubię.
ImageClick to see full-sized image
Zapraszam do komentowania. Bardzo ciekawi mnie jak nowe tło, wczoraj cuś na radyjku słyszałem że nie powinno się używać białych ani czarnych stąd też szare :? .
Post Reply