[PL]Galernik Grabza

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grish »

Wygląda bardzo schludnie :) Daj większe foty, bo chciałbym się przyjrzeć skórze, z uwagi na malowanego właśnie Slaughterera ;)
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grabz »

Z lekkim opóźnieniem, musiałem skombinować lepszą maszynę do cykania bo na starej pewne rzeczy są niewykonalne. Coś czuję że to lekki strzał w stopę i fota za dużo pokazuje, kolory lekko przekłamane, robione z lampą. Mam nadzieję że cuś pomoże choć muszę zaznaczyć że nie wiem czy tak to powinno wyglądać, to tylko moje podejście do tematu.
ImageClick to see full-sized image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grish »

Świetna gęba! :) Jedynie rozjaśniłbym nieco złoty.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by sea.man »

bardzo udany model, masz cala ekipe imperium do Blood Bolw'a?
Najbardziej to mi sie zarost podoba oraz miesnie - bardzo efektownie je wyeksponowales ;)
Czekam na wiecej twoich fotek tutaj!
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

No, takie malowanie to lubię: naturalne i zgaszone. Ciekawe kolory dobrałeś. Bardzo mi się podoba twarz i naramiennik z freehandem.

Myślę, że mógłbyś odrobinę mocniej odciąć ciuchy od skóry i wzmocnić cienie między mięśniami.

Złoto też bym jeszcze mocniej rozjaśnił. Skórę też, na twarzy jeszcze mocniej :)

Ale postęp jest i to widoczny! Dobra robota :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grabz »

sea.man wrote: masz cala ekipe imperium do Blood Bolw'a?
:?:
Tak :D . Niestety modele malowane naście lat temu i nie nadają się do publicznego widoku.
Zug został zmyty i pomalowany powtórnie bo mu się nosek obtłukł, mieszanie kolorów zaowocowało niemożliwością dobranie odcienia.
Jeszce do pana wrócę, trochę się boję bo już polakierowany.
Slawol wrote:wzmocnić cienie między mięśniami
Slawol wrote:Skórę też, na twarzy jeszcze mocniej
No nie wiem, wiesz więcej więc może... choć ze skóry byłem najbardziej zadowolony :cry: . Tylko teraz jak?
Czy jechać w najciemniejszych fragmentach czy punktowo do białego?
I jak ma się do poprawek lakier?
Dorzucam tereny powstałe już troszkę czasu temu, miały wejść razem z jakimś modelem ale że już tu jestem to zaległe prezentuję.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
I orki, część już była, fotka nieco lepsiejsza mam nadzieję.
ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

No nie becz, nie becz, skóra jest naprawdę dobra :hug: Mi chodziło właśnie o takie punktowe rozjaśnienie kości policzkowych, nosa itp. No i mocniejsze akcenty przy mięśniach w zagłębieniach. Ale jeśli Ci się podoba, to zostaw, to przecież dla Ciebie, a moje uwagi to propozycje, a nie narzucanie woli :)

Dla mnie może być.

Malowanie po lakierze nie jest problemem, ale musisz pamiętać, że nie malujesz już po poprzedniej warstwie farby, tylko po lakierze, a to już lekki odstęp między jednym a drugim. No i jeśli to mat taki mocny, to możesz poczuć pod pędzlem chropowatość i farba może się nie nakładać już tak gładko. A samo malowanie po lakierze, to tak jakbyś chciał podpisać pudełko od CD zawinięte jeszcze w folię ;)

Tereny niezłe, najlepiej się prezentuje to zardzewiałe ogrodzenie z tabliczką :) Pierwszy mur ma niezłe kamienie, trawa i żywopłot trochę mi się gryzą ze sobą.

Aha, jeszcze jedno: postaraj się wstawiać linki do fotek zakończone ".jpg" (kliknąłem na "Pokaż obrazek"), bo jakiekolwiek śmieci po tym skrócie (efekty powiększania czy wyszukiwania w swoim albumie) skutkują tutaj małym rozmiarem fotek po kliknięciu (o ile oryginalne są większe) i ciężko uzyskać odpowiednie powiększenie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Grabz »

Slawol wrote:No nie becz, nie becz
:) Więcej nie będę, obiecuję.
Slawol wrote:Mi chodziło właśnie o takie punktowe rozjaśnienie kości policzkowych, nosa itp. No i mocniejsze akcenty przy mięśniach w zagłębieniach
Jeśli może być lepiej to z chęcią spróbuje.
Z pierwszych pomalowanych pamperków też byłem zadowolony, teraz podchodzę do nich z pewną nostalgią.
Slawol wrote: No i jeśli to mat taki mocny, to możesz poczuć pod pędzlem chropowatość i farba może się nie nakładać już tak gładko.
PURITY SEAL (Satin Varnish)
Slawol wrote:kamienie, trawa i żywopłot trochę mi się gryzą ze sobą
Rzeczywiście, choć nie zwróciłem na to uwagi.
Slawol wrote:postaraj się wstawiać linki do fotek zakończone ".jpg" (kliknąłem na "Pokaż obrazek"), bo jakiekolwiek śmieci po tym skrócie (efekty powiększania czy wyszukiwania w swoim albumie) skutkują tutaj małym rozmiarem fotek po kliknięciu (o ile oryginalne są większe) i ciężko uzyskać odpowiednie powiększenie.
Dobrze? Choć nie wiem o czym mówisz(piszesz), zwrócę na to uwagę. Podejrzewam o co chodzi, zobaczymy co z tego wyjdzie następnym razem. Niestety maszynka do pstrykania po podpięciu pod kompa strasznie obcina foty. Na wypożyczenie sprzętu nie mam co liczyć choć jak trafia się okazja zaraz ją wykorzystam :mrgreen: .
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Slawol »

Grabz wrote:PURITY SEAL (Satin Varnish)
Znam. Uważam, że całkiem dobry, o ile się go dobrze użytkuje :) Długo używałem, zanim się przesiadłem na Krylon.

Zauważysz, że nie malujesz po farbie, tylko jak gdyby "nad nią" :) Ale da się.

Odnośnie wstawiania zdjęć... Chodzi o to, że na forum wstawiamy fotki w tagi [rimg] (resize image) i po kliknięciu powinny pokazać się w formacie wrzuconym na nasze konto zewnętrzne, np. Photobucket. U Ciebie tego nie ma, po kliknięciu fotki są takie same (o ile takie nie powinny być, bo jeśli tak, to OK), natomiast prawidłowy bezpośredni adres do zdjęcia, to np. coś takiego (wstawiłem w kod, żeby nie skróciło linku):

Code: Select all

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/miniature-painting-service-banner.jpg
A u Ciebie wygląda to tak:

Code: Select all

http://desmond.imageshack.us/Himg205/scaled.php?server=205&filename=terenygrabz255.jpg&res=landing
A po obcięciu końcówki i tak nie widać fotki w przeglądarce (czasami ta sztuczka wyjdzie, ale mi częściej przy PB), więc jeśli są większe - szukaj na hostingu linków oznakowanych jako "direct link" lub coś w tym stylu :) Albo kliknij sobie na fotkę i pobierz link z paska u góry lub prawy klik myszą i "Pokaż obrazek"/"Pokaż informacje o obrazku", tam też będą linki.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL]Galernik Grabza

Post by Flameon »

No, no, ta połowa twarzy z blizną u gością na początku strony wygląda świwetnie :) Resza modeli ma kiepskie zdjęcia, ale wygląda na czysto, zgrabnie pomalowane. Tak ,że wydaje się iż jesteś gotowy na rozpoczęcie zabawy z bardziej zaawansowanymi technikami ;)
Post Reply